Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fáj a torkom és piros is....

Fáj a torkom és piros is. Szoptatom 2 hónapos gyerekem. Lehet beteg tőlem?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 04:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nem lesz beteg ha szoptatod.Én még a kórházban kaptam el egy jó kis náthát,és akkor kérdeztem meg,azt mondták hogy az anyatej által védve van a baba.Azóta voltam még egyszer beteg,de akkor sem kapta el a babám.Jobbulást!
2010. jún. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igyál sok citromos meleg teát, mézet kazalazzál. Én is voltam beteg terhesség alatt, doki ezt javasolta, gyógyszert nem írt, mondta szoptathatok, baba nem kapta el. Fagyizatsz is, az is jó torokfájásra!
2010. jún. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha vírus okozza a betegségedet, természetesen elkaphatja, hiszen cseppfertőzéssel terjed, és már az egész lakásotok levegőjében benne van. Viszont az anyatej védi a babát a benne lévő ellenanyagokkal, amit a te szervezeted termel. Ha el is kapná, akkor is sokkal enyhébb lefolyással, és gyorsabban gyógyul, ha anyatejet kaphat. Úgyhogy fokozottan ügyelj a kézmosásra, kerüld a puszikat néhány napig, és szoptasd "ezerrel" a gyerkőcöt! (két betegség van, az AIDS és a TBC, amely alatt tilos a szoptatás)
2010. jún. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy elkapja, de szoptasd nyugodtan. Az én fiam pl. 1 éves koráig sosem volt beteg, pedig én 1-2 alkalommal náthás voltam. Nemrég a babámnak is piros volt a torka, meg nekem is fájt. Kérdeztem a gyerekorvost, hogy mit ajánlana nekem mivel én is szoptatom. Zsályalevélteával kellett gargarizálnom, 3 nap alatt rendbe tette a torkom és ettől semmi baja a gyereknek! Ezt ajánlom neked is.


Jobbulást!

2010. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Tőlem elkapta a kisfiam a náthát,úgy hogy szoptattam, de hamar meggyógyult, egy este volt lázas-az orrát szívtam, orrcseppet kapott, és hamar megygógyult
2010. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A zsálya tea erősen tejapasztó hatású!

Nem tudom, hogy gargalizálással is kifejti-e ezt a hatást, de ha használod is, ne nyeld le!

2010. jún. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!