Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás családok, albérlet...

Kisbabás családok, albérlet együttélés szülőkkel vagy saját ház?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, 3 hónapos terhes. Jelenleg albérletben élünk, és nem is tervezünk sajátot venni. A család véleménye szerint ezt nem tehetem meg a babámmal, nem szülhetem őt albérletbe. Jól keresünk, jól élünk, ám nincs 40 millió megtakarításom. Nyaralni járunk, évente többször is, nem kell gondolkodnom a boltban hogy vajon megvehetem e ezt a drága ruhát, élelmiszert stb. Nem vagyunk kiszolgáltatottak, mert számlát adó főbérlőnk van, a szerződés szerint 5hónapos felmondási időnk van. Jelenleg 2 szoba nappalit bérlünk, 3 éve épült társasházban. Gyűjtögetünk a saját házra, de még földrajzilag sem teljesen biztos hol akarunk letelepedni. A munkavégzésünk helye kb 3 megyére terjed ki. Valahogy nagyobb bajnak érezném egy 25 milliós lakáshitelbe ugrani mint a jelenlegi életformám.... ha mar házat veszek olyan lesz amilyet szeretnék, nem fogok egy 7. emeleti panelba költözni csak hogy saját legyen. Illetve ha veszek egy házat, akkor földrajzilag meg vagyok kötve.... Tényleg felelőtlenek vagyunk? Máshol nem is életcél a saját lakás.... illetve a mostani ibgatlanárak mellett tuti hogy nem veszek házat.
2019. jan. 24. 07:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mi van ha veszek egy házat, és 3 év múlva nem is ott fogok lakni? Lesz egy brutális hitelem, fizethetem az albérlelet... na az aztán szép. Illetve csúnyán fogalmazva... akárhogy is nézem 2 családi házat is örökölni fogunk x időn belül ( mindketten egykék vagyunk), talán csúnya erre gondolni, de akkor is ez van. Remélem minnél később, félreértés ne essék.... de valahol ezzel is számolni kell.
2019. jan. 24. 07:19
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez így teljesen rendben van. Miért ne szülhetnéd albérletbe? Milyen értelemben lenne ez kiszúrás a gyerekkel, hogy "nem teheted meg"?

Ha azt mondja a főbérlő, hogy mennetek kell, még mindig lenne 5 hónapotok találni egy másik albérletet, legrosszabb esetben visszaköltözni az egyikőtök szüleihez, amíg nem találtok másik albérletet/saját házat stb...

2019. jan. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

"A család véleménye szerint ezt nem tehetem meg a babámmal, nem szülhetem őt albérletbe. " Miért is nem? Hol érdekli egy csecsemőt/gyereket az ingatlan tulajdonjogi státusza??? Egy értelmes észérvet várnék attól, aki ezt mondja! Ez egy ilyen magyar agymenés, hogy birtokolni kell, meg az "én házam az én váram" blabla. Az a baj, hogy ezt pont az a generáció szajkózza, aki a szociban csupasz seggel 18 évesen el tudott indulni az életbe jelképes összegű és kamatú, kiszámítható OTP hitellel, a munkanélküliség elvi és gyakorlati lehetősége nélkül.


Szerintem ne kapkodjatok, ha NEKTEK nem sürgős, egy hitel pszichésen sokkal nagyobb teher, mit az albérletben élés. Pláne, ha valami miatt megrezeg a léc, na azt fogja megérezni rajtatok a gyerek, nem azt, hogy ki áll a földhivatalban az ingatlan tulajdoni lapján.

2019. jan. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Én nemértelek, komolyan. Most minket akarsz meggyőzni? Mert annyira nagyon érvelsz, mintha legalábbis mi fórumozók mondtuk volna neked, hogy nem jól csinálod. ha Neked/Nektek így megfelel, akkor minden rendben van, nem tartozol másnak magyarázattal, a családodnak sem. Semmi gond nincsen azzal, ha valaki normális életszínvonal és megélhetési gondok nélkül bérelt ingatlanban vállal gyereket, millióan tesznek így. A felelőtlenség nem itt kezdődik, mi az első gyerek 3 éves koráig albérleteztünk a fővárosban, utána tudtunk továbblépni, de nekünk egyértelmű volt az is, hogy helyben. A Ti életetek így kerek, soktényezős még az a kérdés is, hogy hol szeretnétek egyáltalán letelepedni, az albérletetek rendben, megbízható bérlővel, gond esetén is van tőkétek másikat keresni, nem látom hol itt a probléma Mondd el ezeket a családnak is, ha meg nem értik meg, akkor közöld velük, hogy ez kizárólag a Ti döntésetek és ha nem fogadják el, úgy is jó, viszont akkor erről a jövőben többet velük beszélgetni nem óhajtasz, amennyiben továbbra is találkozni akarnak Veled, legyenek erre tekintettel. Puunktum. Nem kell ezt túlgondolni, meg bonyolítani, mert minek. Kismillió döntés lesz még a jövőben, pláne gyerekkel, amit nektek kell meghozni, akad majd számtalan helyzet, amikor mások akarják jobban tudni mit hogyan kéne csinálnotok és miként volna tökéletes. A legjobbat akkor teszed magaddal/magatokkal, ha ezt megtanulod ignorálni, itt egy tökéletes alkalom, hogy gyakoroljad miként is fogod kezelni ezeket a szituációkat a jövőben.
2019. jan. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Édesmindegy. Az albérlet csak létbizonytalanság mellett gáz.

Ettől függetlenül én nagyon örültem, amikor albérletből saját lakásba költöztünk az akkor 1,5 éves lányunkkal. A hiteltörlesztőnk jóval alacsonyabb lett, mint az albérlet díja, így ez plusz biztonságot jelentett. Az se zavar benne, hogy "helyhez vagyunk kötve általa". Miért is lennénk? Ha mennünk kell, kiadjuk vagy eladjuk. Nem probléma. Eleve 4-5 évre vettük, utána kicsi lesz 2 gyerekkel, de addig is sokkal jobban megéri, mint a kétszer nagyobb bérleti díj.

2019. jan. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Azt szokták felhozni érvként, hogy ami albérletet fizetsz másnak, abból lehetne a saját otthonod törlesztője (amit majd örökölhet a gyereketek, és jelenleg az ingatlan legbiztosabb és legjobb hozamú befektetés is (persze nem mindenhol), ezért olyat is ismerek, aki vett egy kisebbet, azt kiadja és egy nagyobbat bérel...). Az tény, hogy jobban röghöz lennétek kötve. Viszont amikor a gyerek majd oviba megy, már nehezebben fogtok mozogni. (Szóval addig érdemes eldönteni a földrajzi kérdést.)

De nem tartom felelőtlennek azt, aki két jó fizetés mellett albérletbe vállal gyereket bármilyen okból.

Szülőkkel ne éljetek együtt, csak olyan távolságra, ahová nem lehet papucsban átmenni :)

2019. jan. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Mi szülőkkel élünk, de szeretnénk elköltözni pár év mulva. Lejár a lakástakarék, addig gyűjtünk.
2019. jan. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi első babát mikor vártuk, szintén albiban laktunk (más kérdés hogy harmadennyibe került az albi mint most- így a későbbi hitelünk törlesztője végülis duplája lett az albi díjnak) . Olyan értelemben jól is tettük, hogy az ország teljesen más részébe költöztünk, mikor ő 2 éves lett.

Nekünk is nagyon jófej , normális főbérlőnk volt, mondjuk mi is mindent megtettünk, hogy elfogadjanak, és elégedettek legyenek velünk, sokszor így mai eszemmel nézve ,túlzóan.

Viszont mikor elköltöztünk, és a második babát szerettük volna vállalni, már beleugrottunk egy hitelbe és családi házba, mondjuk nekünk nincs kire várni, hogy örököljünk ( akkor még szocpol volt egyébként és azzal) .

De ezt a mentalitást amúgy én sem értem, hogy jaj csak sajátba szabad szülni... Sokan addig várnak a saját lakásra, nagy autóra stb. amíg kifutnak az időből és mondjuk már nem is sikerül a baba, vagy csak segítséggel ami újabb többszázezreket húz ki az ember zsebéből . :(

Ugyanakkor ma már nem laknék huzamosan gyerekkel albérletben , mert az utóbbi pár évben annyira felmentek az albi árak és annyira nagy a kereslet, hogy simán elképzelhető hogy a főbérlő emelni akar, vagy mást odaköltöztetni, és akkor oké hogy 5 hónapos felmondás van , de keresgélhettek, költözhettek kisbabával, ami azért nem túl poén.

Aztán a köv. főbérlő nem valószínű hogy ilyen rendes lenne hogy 5 hónapos felmondási időt aláír nektek (én ilyet még sose hallottam hogy 5 hónap...) vagy eladják a fejetek felől az albit, és lehet megint továbbállni.

Plusz addigra ott lesz a gyerek, és manapság ez is felénk pl. legtöbb hirdetésben ki van kötve- gyerekkel nem lehet költözni !! ( megtartom a magánvéleményem erről )

2019. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Külföldön lakom, itt a legtöbben albérletben laknak, nem azért mert nem telne nekik házra , hanem mert itt nem olyan földhöz ragadtak az emberek ha van valami munka máshol , oda mennek 300 km-re. Aztán nyugdíjaskor körül vesznek az emberek házat amikor már szeretnek letelepedni.
2019. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Magyarorszagon, ha jol emlekszem a lakossag 80%-a sajat ingatlanbanlakik, 20% pedig nem. A sajat ingatlan fel van magasztalva, ez ilyen mentalitasi dolog, ami nagyon melyen bele van rogzulve a fejekbe. Meg az is, hogy az alberlet kidobott penz, akkor mar inkabb fizess hitelt, ahonnan ,,nem tehetnek ki, foleg gyerekkel”. A hitelnek is lehet ertelme a hosszatol, fajtajatol, onresztol fuggoen, meg persze hogy hany ev alatt terulne meg az ingatlan ara, ha ugyanezt a penzt alberletbe fizetnek.


A kiszamolo.hu blog iroja szerint, ha ez 10 ev korul van, akkor mar megerheti. De az is kerdes, hogy ki meddig tervez adott helyen lakni? Hany gyerekkel? Es abbol hany szuletik meg tenylegesen? Mekkora lakas kell hozza? Mi lesz, ha tobb/kevesebb gyerek lesz? Ha olyan a kornyek/szomszedok, hogy elhetetlen lesz, vagy ha olyan magas a hitel, hogy a par nem engedheti meg maganak, de felveszi, kiesik a fizetesbol valamennyi, aztan mar megy is a banknak aron alul?


Meg meg van rengeteg kerdes. Akit erdekel, itt egy jo benegyzes errol, erdemes elolvasni. [link]


Kerdezo, neked viszont Marshall Rosenberg youtubeos eloadasait vagy konyveit ajanlom, jol fog meg jonni, mikor megszuletik a gyerek, es ezerszer idegesitobb kerdesek, vagy gyozkodes lesz ennel. Anyosommal jo volt a kapcsolatunk, de nagyon zavart, mikor jott a keretlen tanacsaival. Par honapja meghalt, es borzasztoan hianyzik. Barcsak itt lenne meg, es egyutt lehetne a kicsi unokajaval. Aposomek is szeretnek tanacsokat osztogatni, anno ossze is vesztunk veluk emiatt, mar mashogy latom. Marshall Rosenberg tanacsai sokat segitettek ebben. Addig jo, meg itt vannak velunk :(

2019. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!