Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom csak velem tud...

Kislányom csak velem tud elaludni esténként, viszont nekem hamarosan kórházba kell mennem. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos. Tudom, elrontottuk, de eddig esténként mindig én altattam el. Nem sokára be kell feküdnöm pár napra a kórházba, mert műteni fognak. Elkezdtünk gyakorolni, hogy Apával is menjen minden, de az esti elalvás nem megy nélkülem. Nagyon sír. A hüppögéstől rángatja a fejét is már. Ahogy belépek a szobába, és meglát, ez megszűnik, megnyugszik, majd elalszik velem, de az apjával nem.

Mit tehetnénk? Még van pár hetünk. Addig még tudunk valamit tenni ez ellen?


2019. jan. 27. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Tanácsot adni nem tudok, viszont tudd, hogy NEM RONTOTTÁTOK EL!
2019. jan. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Pedig pár hét alatt az apukának kell altatni, még ha sír is. Ha mindig bemész akkor bizony az apuka szenvedni fog míg te kórházban leszel
2019. jan. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

1. Kommentelo tiszta idiota, mar maskor is lattam h nyugtatot meg altatot javasol csecsemoknek... bolond.

Kerdezo, nem rontottad el, de kezdjetek “ kimeletlenul” szoktatni a babat az apukajaval valo alvashoz!!

2019. jan. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem felesleges "szoktatni". Így + napokat szenved mindenki.

Amíg otthon vagy legalább addig még legyen nyugodt éjszakája mindenkinek.

Akkor úgyis muszáj lesz megoldaniuk.

2019. jan. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Jelenleg arra szoktatjátok, hogy ha apa altatja és sír, akkor idővel megjelensz. Hagyjátok ezt abba.

Az első lépés, hogy apa is ott van, amikor altatod, aztán egyre inkább vond be őt is az altatásba, pl. simogassa a babát, miközben altatsz, ha ez megy, akkor ő altatja és te simogatod, később már csak beszélsz hozzá közben, stb. Jó volna felvenni altatás közben a hangodat, hogy amikor nem leszel ott, le lehessen neki játszani.

2019. jan. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Az elso valaszolo bolond, mindig az altatot irja. Francert nem tiltjak ki az ilyet.


Elalszik, hidd el. Gyerekkorhazban dolgoztam ( fertozo es intenziv - itt nem maradhatnak ejjelre a szulok ) sok szulo jott azzal, hogy nem alszik a gyerek, ha nincs ott. Dehogynem! Gyonyoruen elalszanak! Csak az anyukak szeretik tulkomplikalni, es azt hinni nelkuluk megall az elet.


Azt pedig ne csinaljatok, hogy bemesz ha elkezd sirni. Erre szoktatjatok epp! " Ha sirok megjelenik anya. "

Ertelmetlen amit csinaltok. NE menj be, par nap es megszokja.

2019. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Úgy csinálnám,ahogy az 5. válaszoló is írta. Akár elő is vehetné kis mankónak a babakocsit erre az időszakra. Nálunk elfogadta apát könnyedén, mert énekelt,fütyült neki. Ha ráéreztek,hogy mi válik be neki, akkor menni fog. Nevettese meg apa, kis tornáztatás, beszéljen hozzá...menni fog az.
2019. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok a "tiszta idióta" 1. válaszoló, aki még "bolond" is, a 3. válaszoló szerint.


Akkor kifejtem bővebben: szerintem nincs elrontva az a 6 hónapos baba, akit eddig az anyukája altatott el. Gondolom anyukával van otthon napközben, ha éjjel ébred, leggyakrabban anya kel fel hozzá. Ebben a korban az édesanyához kötődnek legjobban a csecsemők. Az ilyen kényszerhelyzeteket nem kalkulálja be az ember, hogy na, tanulj meg fiam egyedül aludni, vagy apával, vagy akárkivel, mert mi lesz, ha....


Viszont az ekkora babák nagyon gyorsan tudnak reagálni az új helyzetekre. Szerintem egy-két sírós elalvás után el fogja fogadni apát is. (Viszont nagyon fog örülni, mikor anya hazaérkezik.)

2019. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Előző , egyértelmű hogy nem neked szólt a bolondozás nem te voltál az első , hanem van egy 43 %-os ostoba, aki azt írta , hogy adjanak a babának altatót , de ezt naponta több kérdéshez odaírja. ( amikor válaszoltál akkor már ott volt az a válasz, fura hogy nem láttad )
2019. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ugyanez van.5eves a kisfiam. Csak én altathatom.viszont ha elmegyek vhova pl. Tegnap is be mentem a városba baratnozni, szó nélkül és tok jól elvan az apjával. Ezek a cirkuszok az anyáknak szólnak. Bár 6honaoos persze ő meg nem érti, de egy próbát meverne, hogy elmesz otthonról pár órára. Előtte elmondod neki, puszi stb.
2019. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!