Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ilyen gondolata...

Normális, hogy ilyen gondolataim vannak? Szülés utáni depresszió lenne, vagy ez már súlyosabb?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kisbabánk, most kéne a legboldogabbnak lennem, mégsem vagyok az... Sőt, úgy érzem, ennyire padlón még sosem voltam. Nem bántom a babát, vagy ilyesmi. De néha, amikor más van vele, és elviszik sétálni, vagy én megyek valahová, megfordul a fejemben, hogy milyen jó lenne szó nélkül "eltűnni" legalább pár napra egyedül, vagy hogyha összepakolnék és nem jönnék többet vissza. De legutóbb pl. nagyon kiborultam, még a kocsiban is sírtam és azon gondolkoztam, hogyha a felüljáróról lehajtanék, vajon meghalnék-e. Félek, hogy ez idővel csak rosszabb lesz... Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy a szülés utáni depresszió tarthat-e közel fél évig?! Nem mindig vagyok ilyen, inkább periódusokban jön.
2019. jan. 27. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Fontos lenne, hogy rendszeresen heti 1-2-szer 2-3- órát egyedül (!), gyalog-csavarogva - (nem céllal, csak úgy) tölthess! Oldd meg, ez mindenkinek életbevágó érdeke!!!
2019. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem, ez kicsit sem normális sajnos. Ilyen gondolatoknál szerintem már nem segít a séta, ehhez szakember kell.
2019. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Én tudom milyen ez az érzes. Szülés utáni depi. Én is küszködtem olyan gondolatokkal hogy nem szeretem a gyerekem, meg ha elvinné valaki és nem hozná vissza, rendbe jönne az életem. Nagyon szégyelltem ezt akkor de annyira fáradt voltam és annyit sírt a babám h kész őrület volt 8 hónapig volt ez az állapot utána szép lassan helyre jőttem. Sokat mentem emberek közés (baba-mama klubba stb), sok anyukával beszelgettem egy anyuka értett meg a többiek azt se értették mi bajom van.

Kitartást! Nem vagy rossz anya!

2,5 éves a gyerkőc és teljesen rendben vagyok!

Ha kell írj privátot nyugodtan!

2019. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Néha ugyanez van velem is csak nem szülés után. Talán kicsit zsúfolt az életünk. Találtj két háromhetent egy egy napot amikor mindent elengedsz és alszol, eszel, tévézel, EGYEDÜL VAGYY AHOGY AKAROD DE LEGYEN A TE NAPODDD!!!!!
2019. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!