Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden téren előterébe lehet...

Minden téren előterébe lehet helyezni a baba igényeit, vagy van amiben jobb sarkalatosnak lenni?

Figyelt kérdés

Ezekre gondolok: együtt alvás, szoptatva altatás,napközbeni hordozás, hozzátáplálás,rajtam alvás.


Remélem kímélnek a kötekedők és érthető a kérdés.



2019. jan. 27. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A "sarkalatossággal" többnyire csak magadat szivatod.

Nyilván ha egyedül, a kiságyában is nyugodtan alszik, akkor nem kell se ringatni, se magad mellett tartani, de ha csak így nyugszik meg, akkor előbbre való (az értelmesebbjének) a nyugodt alvás a keménykedésnél.

Nem, nem lehet elkényeztetni egy gyereket ezzel. A szokások pedig állandóan változnak.

2019. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én előtérbe helyezem, eleinte biztosan, mert ösztönös igényei vannak, nem direkt szivat azzal, hogy nem alszik az ágyában egyedül stb. Később, mikor már tudatos, szerintem húzni kell egy határt, a végtelenségig nem működik ez a mindent igény szerint, mert egy idő után simán a fejemre nő.
2019. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerinted mikor van az az idő amikor már tudatos? Mondjuk az első fél év?
2019. jan. 27. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:

AZ újszülött érdekeit igyekszem előtérbe helyezni, ez első babánál gyakorlatilag 100% megvalósítható, második, harmadik, stb. babánál lehetetlen 100%-ban, mert pl. időre kell vinni a nagyot iskolába, ezért mindenkinek ébrednie kell, stb.


A konkrétan felhozott példáid szerintem pont azok a dolgok, amikben a legelső időkben az anya és a baba igényei nagyban találkoznak: pl. az anyának is kényelmesebb az éjjeli szoptatáshoz csak oldalra fordulni, mint átszaladgálni a szomszéd szobába, vagy felkelni a kiságyhoz, hordozás szintén olyan, hogy az anya érdeke is, hogy úgy érezze magét kompetens anyának, aki meg tudja nyugtatni/el tudja altatni a babáját, hogy közben az alapvető egyéb teendőit is legalább részben el tudja látni. Én úgy tapasztaltam viszont, hogy amint ezek a dolgok már inkább terhére vannak az anyának, nem érdemes sokáig húzni a változtatást a baba igényeire hivatkozva. Lehet, hogy a baba megkapja a sokáig szoptatást-hordozást-együttalvást, de elveszíti azt, hogy mindez szívből, örömmel jöjjön, és végeredményben az egésznek nem sok értelme lesz.

2019. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. 6 hónapos baba szerintem még nem a tudatos kategória. Akkorra tenném ezt az időszakot, amikor az első hisztikezdemények megjelennek, vagyis legkorábban 9 hónapos kor körülre. Anno a lányomon ekkor véltem felfedezni, hogy konkrétan hisztizni kezd, ha valami em kedve szerint történik, és ebben már van tudatosság.
2019. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek- es szulofuggo. Szerintem a legtobb szoptatva/egyuttalvo is kisaggyal kezdi, csak tul gyakran kel a baba, es azt nem mindenki birja kivarni, meg megszokja, vagy nem akarjak sirni hagyni, esetleg betegseg all a hatterben (nalunk pl. reflux, fuggoleges pozicioban tudott aludni rajtam, es gyakran szopizott keveset, mert pici volt a gyomra, gyenge zaroizommal).


En hiaba probaltam kulon szoktatni, vagy mashogy elaltatni, mint cicin, csak szivtam vele, sokkal gyorsabban visszaaludt, kipihentebb is voltam. Viszont en nagyon cumiellenes voltam, tapszert sem akartam adni, hogy tobbet aludjon egyben, 2 eves koraig az o igenyeit neztem. Utolag mar 1 evesen le kellett volna szoktatnom az ejszakai szopikrol, es kulon agyba kellett volna tennem, akor mar szerintem (talan) megszokta volna. Bar utolag vagyok csak ilyen okos, akkor is idorol idore probaltuk, es a kialvatlansag miatt feladtam 1-2 het probalkozas utan.


A szulok eldontik, mit birnak, mit nem, miben kerulhet eloterbe a baba igenye, es miben fontosabb az ovek. Szerintem az a jo, ha mindenki ugy rendezi a dolgait, hogy az egesz csalad, beleeertve persze a gyerek(ek)et is a legtobb piheneshez jusson. Ha ez egyuttalvas, akkor ugy, ha kulon, akkor ugy. A biologiai norma az egyuttalvas, es bar nem kimt alszunk mar a szabadban, a genetikank annyit azert nem valtozott. Az ejszakai sok-sok testkontaktusnak, szoptatasnak rengeteg elonye is van - csak epp sok esetben segitseg nelkul birni nem lehet, mivel mar torzsi kornyezetben elunk.

2019. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*mivel mar NEM torzsi kornyezetben
2019. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ameket felsoroltál, azok egyáltalán nem biztos, hogy a babának az igényei, nálunk pl. ezeket nem igényelte, így én sem szivattam magam ilyenekkel, egyedül a hozzátáplálás a kivétel, de azt nem is értem miért került bele a felsorolásba.
2019. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát, minket biztos szívtelennek tekintettek néhányan, hogy mi rászoktattuk arra, hogy egyedül aludjon, hogy vissza tudja altatni magát, hogy jól elvan a játékaival is, nem kell folyton fogni a kezét és hasonlók.

A mi életünket nagyon megkönnyítette, szép, egészséges, jól-evő, önálló, ügyes baba lett belőle.

Hosszútávon mi sok előnyt látunk ebben, mert azok akiket nagyon pátyolgattak (együtt alvás, egyből felkapjuk ha megnyikkan, stb) azokkal mind probléma volt 2-3 éves korukra. Vagy leválaszthatatlanok lettek, vagy antiszociálisak, vagy anya nélkül nem tudott elaludni, vagy 2 évesen még mindig nem aludt 4 óránál többet és csak énekléssel volt hajlandó elaludni, vagy nem képes egy rendes étkezésre és csak csokit hajlandó enni és még sok hasonló.


szerintem jobb sarkalatosnak lenni olyan dolgokban, ami tudod, hogy szükséges egy egészséges gyerek nevelésében. Te vagy az anyja, ha csak baba igényeit néznéd, akkor egész életében ő bújni akarna és otthon lakni nálad. Habár lehet jól hangzik, de neked tényleg kell majd egy életképtelen felnőtt gyerek akit sosem neveltek életre?

2019. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 9-es valaszolo felelmei a valaszkeszseggel kapcsolatban nalunk nem igazolodtak be. Ennyi erovel en meg egy csomo olyan embert ismerek, akik mar felnottkent arrol meselnek, hogy mennyit koltottek a pszichologusra, mert kiskorukban nem kaptak valaszt a sirasukra. Nemed gondolomegyszer sem sirta hanyasig magat a gyereked, 9-es, vagy igen, es hagytad?


A sokat hordozott, egyuttalvos, hosszan szoptatott gyerekem a tobbieknel gyorsabban beszokott a bolcsibe, majd az oviba, onalloan eljatszik, gyorsan elalszik. Igaz, most olyan idoszakban van, hogy ebred, de az ejszakak atalvasa mindenfajta szoktatas nelkul mar 1 eves koraban megkezdodtek. Az elso honapokbanrengeteget kellett hordozni, szoptatni, igy nyugodott meg, es igy aludt el. 1 eves koratol, miota stabilan jar, mindent onalloan akar csinalni, nincs ram tapadva, szoval en speciel nem ertem ezt az altalanositast.

2019. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!