Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik éjjel-nappal 3...

Miért eszik éjjel-nappal 3 óránként?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisfiam, 6 héttel előbb született. 3 héttel ezelőttig egyszer evett éjjel és most 3 óránként, valamikor 2. Próbáltam tápszert is adni, hátha éhes, de ugyanúgy kelt, így visszaálltam a szoptatásra. Megfelelően hízik, növekszik. Elvileg fogzik (aki ért hozzá azt mondja 4 foga jön egyszerre), ömlik a nyála és nagyon tömi a száját a kezével. Most próbálom a homeopátiás kúpot is, abból baj nem lehet, de egyelőre 2 nap alatt nem lett változás. Szerintetek még milyen oka lehet a kelésnek? Megetetem és alszik vissza tovább éjjel, nem sír, csak felébred.

2019. jan. 28. 03:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet a fogzás miatt is,de az is lehet,h most van nála egy növekedési ugrás. Olyankor az én fiam is többször kért enni,volt,h éjjel is. Tedd többször mellre,akár nappal is,igy több tejed termelődik,jobban jól is lakik majd. Aztán visszaáll majd az éjjeli alvás is,ha az éhség miatt ébred.

Viszont,ha van tejed,akkor ne adj neki tápszert,hacsak nem az orvos javasolta.

A hozzátáplálást már elkezdtétek?

2019. jan. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
3 hete van ez, szerintem növekedési ugráshoz kicsit hosszú... Tápszert csak azért adtam, hogy kipróbáljam, hogy jobban alszik-e, de nem jött be, úgyhogy már újra csak szoptatok. Eleget hízik amúgy, 200 grammokat minimum hetente, lassan megtriplázza a születési súlyát. Nem, majd 6 hónaposan fogjuk azt elkezdeni.
2019. jan. 28. 07:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogzast simán lehet.De pld nem mostanában kezdett forogni?Mozgasfejlodes miatr is ébredhet többször.
2019. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik 2 éves koráig 3-4x kelt éjszaka és csak 4 évesen aludta át először, szóval... Remélhetőleg csak a fogzás miatt csinálja és egyszer túl lesztek ezen. Kipróbálhatod, hogy kened az ínyét fájdalomcsillapító géllel (ha fájdalmasan sír, Nurophent vagy más fájdalomcsillapítót is bevethetsz max. 3 napig éjszakára), illetve ha elfogadja a cumit vagy csak vizet.
2019. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem forog meg, a korrigált kora 3,5 hó, szóval az még valószínüleg messze van. Bízom benne, hogy a fogzás, de ha így marad az se akkora baj, de azért jobb lenne, ha nem így lenne😅.
2019. jan. 28. 12:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 2 héttel született csak korábban. De ugyan ezt csinálja mint a tied és próbálok rájönni miért 🤔 Pedig ő tápszeres és sokszor meg is hagy sokat tehát éhes nem lehet... Követem kérdésed ha nem baj 😃
2019. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Remélem nem gondoltok szadistának, de most kipróbáltam azt, hogy nem adok Neki enni, mert azt gondolom, hogy az evést használja altatónak. Fél óra után visszaaludt, sajnos sirdogált, de simogattam, babusgattam és folyamatosan beszéltem Hozzá, hogy mennyire szeretem. Nem tudom mikor fog felébredni megint, de az elmúlt két éjjel már 1,5-2 óránként evett, ami szerintem egyáltalán nem normális.
2019. jan. 30. 01:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Fogzás

Mozgásfejlődés


Hogyha korrigált kora 3,5 hó akkor hamarosan forog

( lányom ilyenkor pár pörgött... 37. Hétere született ismerős baba is nemmis korrigálták a korát.)


4 hósan lett foga a babámnak, azóta folyamatosan jön 3-4 -szer kel.

Előtte átaludta az éjjelt ( 19:00-6:00) !!!

Mist 7 hós

2019. jan. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az idegrendszer érettségén múlik ez. Az alvás éber fázisaiban megébred és szüksége van segítségre hogy visszaaludjon. A szopi nem csak táplálkozás, hanem anya közelsége, megnyugvás.

A két évesem 2 óránként megébred. Így alszik. Négyből két gyerekem hamar aludt, kettő meg nem.


Persze lehet alvástréninget alkalnazni, csak kérdés hogy hosszú távon mennyire jótékony, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2019. jan. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Enyém is 5 hós. Egy ideig átaludta ő is, újabban 3x felkel éjjel. Még nem forog ő sem. És a 2,5 évesem is legalább 1x kel éjjel...
2019. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!