Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy sterilizáljátok a cumisüv...

Hogy sterilizáljátok a cumisüvegeket?

Figyelt kérdés
Még nincs meg a baba, csak próbálok előre gondolkozni. Felújítjuk a lakásunkat, most veszünk meg minden háztartási gépet. Terveztünk mosogatógépet is venni, többen ajánlották hogy abban biztonságos elmosni a babacuccokat. Tényleg így van, érdemes erre hagyatkozni vagy csináljuk mikróban/vegyünk külön cumisüvegsterilizálót? Nálatok hogy működik?
2019. jan. 31. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Végül nem használtam cumisüveget csak abba fejtem a tejet az elején


Mikróban sterilizáltam és előtte elmostam mosogatógépben


Szerintem nem elegendő a mosogatógép az elején legalábbis

2019. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
MAM önsterilizálós cumisüvegeket vettünk, csak víz és mikró kell hozzà
2019. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elektromos sterilizálóm van, meg annyi cumisüveg, ahányszor etetek egy nap. Nap végén 1x sterilizálok.
2019. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

En tablettat hasznalok. Mikros sterilizalom is van, de ez jobban bejott.

(Naponta fel kell oldani egy tablettat kb 5 liter vizben es abban tartani a cumit, cumisuvegeket mosogatas utan.) Van folyadek formaban is, de a tablettat veszem altalaban.

2019. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Egy fazék vízben kifoztem, ahogy a cumikat is :)
2019. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem teszem be a mosogatógépbe, eleinte kétnaponta, háromnaponta kifőztem fazékban a kettő darab cumisüvegünket, etetések után csak melegvízzel kiöblítem, most, hogy csak este és reggel használja a cumisüvegeket nagyjából hetente egyszer főzöm ki.
2019. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Egy lábasban kifőzöm őket, van egy lábasom amit csak erre használok.
2019. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mikrós sterilizáló a leggyorsabb, legegyszerűbb módszer. 3-5 perc az egész, vegyszermentes.

Másodikat várom, elsőnél még nem volt mosogatógépünk, így fel se merült, hogy azt használjam, de mivel a legrövidebb program rajta is 60 perces, a "higiénia" program pedig, amit a babacuccokhoz ajánlj 3 órás... biztos, hogy most se azzal fogom, hiába valószínűleg alaposabb (a mikrós előtt alaposan el kell mosni).

2019. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is lábasban terveztem kifőzni, de végül kaptam kölcsön mikros sterilizálót. Szóval ezt használom. Első két-három hétben mindent mosogattam, sterilizáltam használat után (mellszivó, cumisüveg), aztán már csak naponta egyszer sterilizáltam. Most 3 hónapos, már lazább vagyok, van hogy csak két három naponta sterilizálok.
2019. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Minden reggel kifőzöm egy lábasban.
2019. jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!