Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sárgaságban volt a...

Akinek sárgaságban volt a babája, az hogy tudta felébreszteni?

Figyelt kérdés
Az enyém ha elalszik sehogy sem tudom felébreszteni, így a szopi is rövid ideig tart. Azt az időt amit a lámpa nélkül szopizással kell tölteni, több mint a háromnegyedét átalussza.
2019. febr. 3. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld meg levetkőztetni és megnyomkodni a talpát! Persze csak akkor, ha elég meleg van a lakásban!
2019. febr. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Langyos vízzel vizezd be az arcát és óvatosan fúj rá hosszabban, amíg fel nem ébred. Nálunk vetkőztetés, pelenkázás, fülcimpa masszírozás nem vált be. Inkább ez, mint a kiszáradás és még több gond.
2019. febr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet sem lehetett felébreszteni az evéshez. Az aluszékonyságtól nem evett, a nem evéstől gyenge volt, és egyre rosszabbul lett (még kórházban voltunk). Végül a tápszer oldotta meg nálunk a helyzetet, mert azt félálomban is tudta enni, míg a szopizás sokkal jobban igénybe vette -mellette persze próbálkoztam a szopival is. Ettől pár nap alatt erőre kapott, s bár még mindig sokat aludt, de az evésekhez már fel lehetett ébreszteni. A tápszeres pótlást végül 3 hét alatt sikerült elhagyni.
2019. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban úgy oldották meg hogy jó nagy lyukat vágtak a cumisuvegen és ami tejet lefejtem szó szerint beleontottek a gyerek be.

3 napot volt fény alatt. Első két nap ilyen volt, 3.napon kezdett felkelni

2019. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még a kórházban vagy, szólj a csecsemősöknek, nehogy kiszáradjon a baba. Nálunk is a tápszer oldotta meg ezt az átmeneti időt. Tejem nem sok volt, nagyon elfáradt mig azt a picit kiszivta igy nagy küszködve hiába ébresztettem fel, alig evett. Tápszert álmában is meg tudta enni, pár nap múlva már magától is ébredt, rendesen cicizett.
2019. febr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezzel mi is nagyon sokáig küzdöttünk. Nehéz szülés volt és ő is nagyon elfáradt, ezért sokat aludt, ettől besárgult és jött a mókuskerék. Nekünk is a pelenkázást, öltöztetést tanácsolták. Hát nem jött be. Én is nyomogattam a kis lábát de nálunk csak az segített ha kicsit meghúztam a halántékánál a hajacskáját (szintén csecsemős ajánlotta). A szívem majd meghasadt és gyűlöltem magam amiért fájdalmat okozok a pár napos kisbabámnak de választhattam hogy tartós sárgaság és agykárosodás vagy ez. Ha már otthon vagytok tedd sokat a napfényre meztelenül. Fűtsd be a szobát jól és a legvilágosabb ablakhoz tedd mondjuk babakocsiban. Nekünk nagyon sokat segített, de még így is majdnem 8 hetes volt mire teljesen letisztult. A kórházban javasolták még hogy a lefejt tejcait próbáljam fecskendővel a szájába juttatni. Próbáld ki, hátha. Sok sikert és kitartást!!! Tudom milyen nehéz.
2019. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!