Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Richárd névről? Van Richárd nevű ismerősöd?

Figyelt kérdés

2019. febr. 3. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
A férjem Richárd. Rajta kívül senkit nem ismerek ilyen névvel. Nem annyira gyakori.
2019. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem tetszik a Ricsi formája is,meg a Richárd is,bár itt az oldalon sokan írták,hogy állítólag minden 2.cigánygyereket így hívnak.Én cigányt nem ismerek ilyen keresztnévvel,inkább 30-as "fehér" férfiakat.
2019. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy utolsó is mondja :D dettó ilyen Ricsiket ismerek
2019. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

25-35 évesek között viszonylag sok Ricsit ismerek.

Ovis szerelmem is Ricsi volt. 😃

A lányom ovijávan is van.

Szóval számomra nem ritka név.

Ettől függetlenül tetszik. Nálunk is listás volt.


Számomra egy "lázadó" névadás. Mert valamiért az MTA listára nem Ricsárdként került, ahogy elvileg mostanában kellene magyarosítani.

2019. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Azt nem Ricsárdra, hanem "Rihárd"-ra magyarosíthatnák esetleg, mivel a Richárd nevet úgy ejtik, hogy "Rihárd". Az a formája nekem egyébként nem is tetszik, de a Ricsi nagyon aranyos. Nekem a bölcsis szerelmem volt Ricsi. :-)
2019. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem tetszik. A teljes név nagyon kemény, a becézés meg fura. A Ricsiről a ricsaj jut eszembe.
2019. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Így hirtelen két Ricsi ugrik be. Egyikük kb. 30, másikuk kb. 37 éves.
2019. febr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz név. A 20 körüli korosztályban ismerek talán két vagy három Richárdot.
2019. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 ez az Rihárdnak mondják. De angol nyelvterületen Ricsárd.
2019. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Én 90-es évek elején születtem , az évfolyamunkon 4 récsi volt, ebből 2 volt az osztálytársam, kettő másik osztályba járt. Ja meg még az egyik osztálytársam bátyja Ricsi, de őt nem ismerem. Csak megkérdezte valaki, hogy neki hogyan lett Xy a neve, hogyan esett erre a szüleinek a választása; és akkor azt mondta, "Úgy, hogy a bátyám Richárd.":) Ja és az egyik Ricsi ebből a vezetéknevét használta, legalábbis ezen szólították, a másiknak valami teljesen egyéni, nevéhez nem kapcsolódó beceneve volt, a másik kettő Ricsi ő Vezetékneve+Ricsi volt, vagy néha az egyik Ricky/Riki:) Amúgy a Richárd szerintem elég jó név; Rihárdnak ejteném, és nem is feltétlenül becézném, bár becézve is jó, végülis állhatnak jól felnőttnek is ezek a becenevek:) Ja meg még az egyik sima Ricsiből néha Ricskó lett:)
2019. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!