Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen szereti látványo...

Mennyi idősen szereti látványosan jobban a baba az anyukáját?

Figyelt kérdés
3hós most a kislányom,gyakran találkozik a nagyszülőkkel.Tudom,hogy örülnöm kéne h velük is jól elvan,de ilyenkor úgy érzem "háttérbe szorulok" a babám szemében,és velem nem fogja jól érezni magát a mamák után.

2019. febr. 4. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát nem tudom szeparációs időszakot leszámítva mindig is mama-papa sztár lesz és végtelenül egyszerű a dolog, engem egész nap lát, én mindig ott vagyok, úgymond természetes vagyok , főleg abba a korba amibe a te babád van azt se tudja hogy te különálló személyiség vagy, majd ha ezt megtapasztalja örülsz ha wc-re el tudsz menni egyedül úgy fog félni hogy nem jössz vissza többé.

Szóval enyém már 3 éves, de nyilván mama-papa időt ki kell élvezni mert ők elmennek nincsenek 0-24-be mellette, míg én igen.

Én nem veszem zokon, örülök hogy ilyenkor szusszanhatok.

De abba az időszakba amibe ti vagytok én is zokon vettem csak már rájöttem hülyeség, mikor már ki tudja mutatni a szeretetét, onnantól már semmi kétségem afelől hogy én leszek neki mindig a nagybetűs ANYA, ezt senki nem veheti el tőlem.

2019. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Végülis igaz,én is imádtam a nagymamámnál lenni. Csak mikor kislanyom nekik mosolyog, irigy vagyok,és olyan érzésem van h nem is kötödik jobban hozzám mint máshoz. Biztos pedig,hogy engem és apját lát minden nap nem vagyunk olyan érdekesek.férjem mondja h ő ilyenkor inkább örüljek h kicsit szusszanhatunk,de én alig várom h elmennjenek/hazamennjünk lássam h nekem is mosolyog-e még. Akarom h nahyobb korában is ellegyen a nagyszülőkkel,de azt is h engem szeressen a legjobban.
2019. febr. 4. 20:46
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ne parázz rá. Nem rég voltam ismerősöknél babalátogatóban egy hasonló korú babánál. Rengeteget mosolygott rám és mesélték, hogy mindig nagyon jófej idegenekkel. Inkább örülj, hogy jól kijönnek
2019. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

A szeretetnek nincs mértéke! Szeretni egyszerre több embert is lehet. Ha mást is szeret a gyereked, az nem azt jelenti, hogy téged már nem szeret. Csak kevesebb ideje marad rád.

Ha beleszólsz, hogy a gyereked kit szerethet. Az nem szeretet, hanem birtoklás. Ezzel csak magadra haragítod a nagyszülőket is és a gyereked is.

2019. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

En meg pont örültem hogy a nagyival örömet hoztam az életebe.

Egy ideig szerintem a babám is elhitte azt mikor jöttek vendégek, mintha én hoztam volna neki egy ujabb "játékot"

Akkor tűnt fel az ilyen a szituknak ez a varázsa, amikor egyszer olyan ismerősömmel találkoztam aki a gyerekemre rá se nézett joformán, a kicsi a szokásos örömmel fogadta es kicsit letört a viszonzatlanságtol es láttam hogy nem érti hogyhogy anyával van kontextusban, hogyhogy anya "játeka"most ez az illető.


De szoval en igy fogtam fel. Hogy a mamával is mosolyt csalhatok a gyermekem arcára, nem csak egy csörgővel raadasul sokkal többet, élményt, táplálobb szeretetpluszt kap igy mint csak egy csörgővel.


Ma is szivmelengető örömmel tölt el az a kacaj amit a konyhábol hallok mikor a nagyival játszik. A nagyi ugyanugy nevet mint egy kisgyerek. Az ilyen pillanatok engem pont felemelnek. :)

2019. febr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Lesarkitva a jobb megértésért, de nekem a szememben mintha mindenki csak eszköz lett volna a gyermekem boldogságához(ismétlem sarkitva irom). Olyan szinten origo a gyermek.

Nemhogy erre féltékenynek lenni :D minél több ingert minél több szeretetet kap, annal jobb :)

2019. febr. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, én meg pont annak örülök, hogy ilyen jól elvan a nagyikkal. Addig én pihenek, és nem nekem kell szórakoztatni és rekedtre beszélni magam... 😆

Plusz én annak is örülnék ha a nagyiékban is annyira bizna, mint amennyire bennünk, szüleiben fog. Egy gyerek annál gazdagabb minél több szeretet kap és ad! Sosem akarnám kisajátítani a szeretetét.

2019. febr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 4 hónapos. Üvölt ha a nagyszülők, vagy rajtunk kívül más, kezbefogja, nem istudom így az apján kívül másra hagyni. Nagyszülők el is vannak keseredve emiatt... Úgyhogy a helyedben örülnék, hogy elvannak.
2019. febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez jó, hogy tekintsek rájuk "eszközként,játékként" akik a babám fejlődésében vesznek részt! Megpróbálom ezt szem előtt tartani. Csak mikor meghallom anyosóm visitozását mikor a lányomhoz beszél feláll a szőr a hátamon. 😫
2019. febr. 5. 11:24
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A lanyod nezd. Neki tetszik?


En a peppa malac mesetol vagyok ki, megis az kellett kirakosjateknak. Es megis megvettem :)

2019. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!