Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autista a kislányom?

Autista a kislányom?

Figyelt kérdés

8 hónapos. Feszes volt a nyaka, jártunk tornára, az rendbejött.

Most viszont nem kúszik még, ezért újra járunk.

Tartja és keresi a szemkontaktust, nézi az arcokat, de néha mintha nem mindig figyelne ram, mert épp elmélyül valamilyen játékban.

Illetve ha a hatan fekszik rázza a kezeit és rugdos a lábával. Mint aki izgatott. Bár ezt általában már akkor szokta csinálni ha fáradt és pörög vagy ha éhes vagy ha azt szeretne hogy pl felvegyuk az etetoszekbol.

Egyébként érdeklődő, minden zajra figyel, ha jönnek hozzánk picit megszeppen de aztán mosolyog mindenkire és “dumál”.

Nyugtassatok meg mert már ki vagyok teljesen :(


2019. febr. 5. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányod nem autista, hanem egy teljesen átlagos 8 hónapos. -_-
2019. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Mivel nyugtassunk meg, te szerencsétlen?

Ahhoz mit szólsz, hogy 3 év alatt nem diagnosztizálni és az első tipikus tüneteket is csak 1,5 évesen lehet felismerni?

Egyébként nem értem én ezt. Az autizmus a legenyhébb a lehetséges, idegrendszert érintő problémák közül. Miért mindenki ettől retteg??

2019. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mitol vagy ki ??
2019. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. ..Mi a gyanús neked ebben? Miért vagy ki?
2019. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért aggódom nagyon, mert 8 honaposan nem kúszik még. Illetve amit most néha csinál az az, hogy az egyik alkarjan ökölbe szorítja a kezet és azzal húzza magát, a másik kezet kinyújtja afelé a tárgy fele, amit elérni szeretne, de a lábával semmit nem csinál.

Nyaki feszessege volt.

Jövő heten elviszem egy másik devenyeshez, hogy megnézze.

2019. febr. 5. 10:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De ez max mozgásbeli lemaradás. Mi a vihar köze van ennek az autizmushoz??? Miért akar manapság mindenki autista lenni? -_-
2019. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, de azért ennyire ne legyél már hülye. Ne mondd nekem, hogy normális azon aggódni, hogy háton fekve rázza a kezeit és rugdos egy 8 hónapos. Minden baba ezt csinálja, semmi különös nincs ebben.
2019. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A babád teljesen normálisan viselkedik ellentétben veled , nem ártana egy pszichológus.
2019. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig olvastam, hogy 8 hónapos. Nem lehet autizmust diagnosztizálni ennyi idősen. Főleg nem látatlanba, kompetencia nélkül, a gyakorin.
2019. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
A lányom egy percet nem mászott... hosszan elvolt egy két jàtékkal is. Kitalált nekem meséket csapdosott örömében a kezeivel a mese végén.. És huss,9 hónaposan elindult, óvodás koráig imádta azt a babàt és pluss mackót amivel addig úgy elvolt.. végig vitte kitűnővel az àltalánost most tanárnak készül. Ne akard a gyerekedet betegnek...😑😪 eszembe nem jutott hogy beteg lehet!!!!!! Szeresd ot és ne keresd benne a “rosszat” vagy nem is tudom mit..a fiam 2 hetet mászott de ő is 9 hónaposan inkább elindult 😂 keresztlanyom 15 hónapos. Egy az egybe kihagyta a maszast kuszast. Felállt kapaszkodva ment mindenhol majd amikor ő úgy érezte elindult egymaga. Ez a múlt héten történt meg tehát 15 hósan!!! Senki nem gondolta h vmi “baj” lehet
2019. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!