Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen béna a 6...

Csak én vagyok ilyen béna a 6 hetes lányommal?

Figyelt kérdés

Már olvasgattam itt gyakorin 6 hetes babákról szóló kérdéseket, és szinte az összes arról szólt, hogy mennyiért kialakult már a napirendük, milyen szépen elvannak magukban, stb.


Na hát nálunk az a helyzet, hogy össze vissza telnek a napjaink, akkor eszik és addig ameddig akar (anyatejes). Nincs el egyedül egy kicsit sem, ha ébren van akkor többnyire csak sír. Egyedül akkor nem sír ha alszik vagy eszik. Az én lányomnak még mindig az alvás teszi ki a napjai nagy részét. Ha fent van hiába próbálok hozzá beszélni, énekelni a legkevésbé sem érdekli.


Ugye másnak is így teltek 6 hetesen a napjai?


2019. febr. 5. 14:27
 1/8 közepessüti65 ***** válasza:
100%

Ezen egyáltalán ne aggódj! Vannak akiknek még három hónapos babával is így telnek a napjai.

Aztán jönnek a növekedési ugrások.

Nézz utána a "negyedik trimeszternek".

Ti még egyek vagytok, nem kell hogy napirend legyen, még most ismerkedik a világgal, most alakul ki a látása rendesen. Kezdi felfedezni a kinti világot.

2019. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nàlunk is hasnló volt a helyzet. Annyi különbseggel, hogy sosem sírt, en vagyok a vilag legszerencsèsebb anyukàja. Letteni nem próbaltam meg. Bárhova mehettünk, szopott/aludt. Napirend ennyi idősen szerintem felesleges, nekünk a késő delutani fürdetès volt fix születésétôl kezdve.
2019. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyi nekünk is fix. Van amikor egy picit előbb vagy később, de ezt az időpontot próbáljuk tartani.
2019. febr. 5. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugi! Nálunk 4 hónap után sincs napirend! Nagyjából ugyanakkor fürdetünk, azonkívül az evés mindig máshogy jön ki (100% anyatejes)

Van mikor ébred hajnalban cicizni, van mikor nem. Mikor megyünk valahova napközben, akkor sem úgy alakul a napunk mint előző nap. Nem hasfájós a babád? Enyém még mindig az és ő sincs el sokáig egyedül, vannak nehéz napok, pedig mint látod jóval nagyobb a tiednél, de van hogy ő is csak sír ha épp nem eszik vagy alszik

Ha leteszem egyből rázendít...

Azt tudom ajánlani, hogy hordozd magadon. Én is jobban jártam volna ha előbb elkezdem...

2019. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jövő héten érkezik meg a kendőnk. Nagyon bízom benne, hogy ez majd sokat segít.
2019. febr. 5. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikortól van napirend? KB. 1 éves korától, mióta egyszer alszik napközben.

Addig folyton változott mindig minden.

Ne aggódj. Lassan alakul ez ki.

2019. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jajj nyugi. Lehet én csinálom rosszul de nálunk 5 hónap után sincs napirend. Mindig máshogy jön ki. Egyedül a fürdetés de már az is kezd össze vissza lenni, mivel ha elalszik csak azért nem keltem fel és megvárom míg felkel. Sokszor örülök ha alszik egyáltalán nem hogy felébresszem.
2019. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 2,5 évesemmel sincs fix napirend. :D Van, amikor már du. 2kor fürdik, vagy 4kor, 5kor, 6kor, 7kor... Amikor kedve van, gondol egyet, vetkőzik és beül a kádba. Ha kiveszem, éktelen ordításba kezd. Napközben egyáltalán nem alszik már 9 hónapja. Dackorszak. De nem bánom.


Viccet félre téve. Nagyon pici még, nem kell neki fix órára percre pontos napirend. Ahogy szerintem neked sincs. Nem ugyanakkor eszek minden nap, nem ugyanakkor fürdöl, nem ugyanakkor mész sétálni/boltba/postára, semmit sem ugyanakkor csinálsz. A lényeg az egymás utániság, náluk még az a napirend. Reggel ébredés, átöltözés, evés, büfi, alvás, peluscsere, evés, öltözés, séta, alvás, nézelődés, evés, fürdés, masszázs, nézelődés, összebújás apával-anyával, evés, büfi alvás... A lényeg, hogy egymást kövessék a dolgok, abban legyen meg a napi rutin. De ez is folyamatosan változni fog, növekedési ugrásoknál nő az étvágya (6 hetesen is van), többet szeretne mellen lenni, ezzel csinálja magának a tejet. Egyre nyílik majd ki előtte a világ, többet lesz ébren, kevesebbet sír. Kitartás.

2019. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!