Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok mikortól fogta meg,...

Babátok mikortól fogta meg, és ivott/ evett cumisüvegből egyedül?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos. 5 hónapos koráig csak szopizott, aztán egyre több tápszer kellett. Mára már csak tápszeres.

A cumisüveg egyáltalán nem érdekli. Nyitja a száját, ahogy meglátja, de nem nyúl hozzá. Helyette engem simogat, csipked, paskolgat.

Próbálom rátenni a kezecskéjét, hogy rájöjjön, mit is kéne vele kezdeni, de elhúzza. Vettem rá fogantyút; még egyszer sem ért hozzá. Normális ez? Más babáknál látom, hogy olyan szépen megfogják már.


2019. febr. 6. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha az érdekel, mikor mutattak erre szándékot, együtt fogtuk már 4-5 hónaposan is. Egyik gyerekem se volt képes megtartani de a kezük ott volt a cumisüvegen. 6-7-8 hónaposan fogták már szerintem. De pl jóval később jöttek rá, hogy meg is kell emelni az üveget. De ők első perctől vegyesen ettek, pótlást már a kórházban is kaptak. Szóval hozzászokhattak a cumisüveghez.

Nem sok jelentősége van amúgy, gondolom érdekes tárgyak után nyúl? Hogy pont a cumisüveg nem érdekli, úgyis fogod te neki, szerintem semmi rosszat nem jelent.

2019. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Miért kellene megfognia, főként 7 hónaposan. Eddig cicizett, összebújtatok, téged érzett közben. Ha már egyszer nincs tej, legalább ezt az összebújást, csak-rá-figyelést ne vedd el tőle!


Miért is kellene bármit is kezdenie a cumisüveggel? Majd ha már szalad és az asztalról veszi le a vizet, akkor igyon egyedül. Az etetés meghitt dolog anya és baba között, akkor is, ha sajnálatos módon üvegből történik.

2019. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Mindkét lányom tápszeres volt az első perctől. Az összekötött szoptatós párnán feküdtek velem szemben és 2-3 hónaposan már fogták az üveget. Kb. 5 hónaposan már mindkettő tartotta magának.

A nagyobb kifejezetten ellenezte, ha ezután valaki segíteni akart neki. Ez nem azt jelenti, hogy innentől magukra lettek hagyva, ültem tovább velük szemben és cirógattam őket.

2019. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
A kislányom 8 hónapos koráig anyatejes volt 99%-ban szopott, előtte is kapott (havonta párszor) cumisüvegből vizet és néha anyatejet, hogy hozzászokjon. 4 hónapos volt amikor már tudta tartani a cumisüveget még ugyan kicsit ügyetlenül. 8 hónaposan kezdett el tápszert kapni mert rengeteget evett és már nem győztem: első alkalomtól elfogadta és azonnal tudta hogyan tartsa a cumisüveget, nyúlt érte és nyitotta a száját.
2019. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Hát nem tudom. 8 hónapos babám anyatejes sose ivott cumisüvegből de csőrős poharat már egyedül felemeli és iszik vizet.

De minden baba más amúgy. Bújj vele össze és nem erőlteti,hígy fogja ha ő nem akarja

2019. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam van, 1 éves elmúlt, hogy egyedül ivott a vizes tanulópoharából, de a tápszeres cumisüveget vacsoránál nem fogja, fülét piszkálva alszik el :) (14 hós) A keresztlányom már 6 hónaposan fogta..gyerekfüggő. 1 éves státuszon kérdezik egyébként, de az sem baj ha akkor még nem tartja, vannak sietosebb es lustabb babak is :)
2019. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időben már elveszi, beviszi a nappaliba fel fekszik a kanapéra és megissza a tápszert is, kivéve ha alvás előtt vagyunk akkor én fogom, összebújunk, egyéb esetben nem kér a segítségemből, de még így is odaülök mellé, pl reggel. 16 hónapos a fiam. Szerintem olyan 10-12 hónapos volt mikor először el el vette a cumisüveget, de nem tudott még egy egész üveg tápszert meginni a végénél segíteni kellett. A vizes kulacsát sokkal hamarabb használta már.
2019. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!