Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is nagy a fejkörfo...

Szerintetek is nagy a fejkörfogata a kisbabámnak?

Figyelt kérdés
Most 6 hónapos és 44 cm a fejkörfogata és valahol azt kapom hogy nagyon nagy, valahol azt, hogy normális. Interneten olvasgattam, ami szerint normális. De kivancsi lennék, hogy másnál ez hogy alakult a fél éves kisbabájánál.

2019. febr. 6. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kislányomnak 31 cm volt születésekor, 6 hónaposan pedig 39,5. Szerintem nem nagy a 44 cm amíg az orvos és a védőnő is azt mondja hogy nincs ok aggodalomra addig minden rendben 😊
2019. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak születésekor 34cm volt, 6 hónaposan 44cm, most 14 hónapos és kb. 47-48cm a fejkörfogata.

Sosem mondták, hogy gond van vele. Tény, hogy szép nagy feje van, de volt kitől örökölni. :)

2019. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen. Férjemnek is eleg nagy. Biztos, hogy genetika is van benne... csak egyszerűen nem találok sehol konkrétumot. :( de én nem gondolom nagyon nagynak a 44 cm-t. Annyira változó... ahány ismerősöm annyi méretet mondtak...
2019. febr. 6. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lenyeg a fejkorfogatnal, hogy adott pillanatban mekkora. Azt szoktak nezni, hogy kb megfelelo tempoban no-e a fejkorfogat, nincs-e hirtelen nagy elteres.

Szoval amelyik babanak kisebb a feje szuleteskor, annak ahhoz merten normalisan no, amelyiknek meg nagyobb, annak ahhoz kepest normalisan no. Ez a lenyeg. Ha hirtelen van erosebb elteres (alig no, vagy tul sokat), akkor megnezik, hogy van-e oka, vagy sem.


A legkisebb fiam epp 3 honapos, 41,5 cm-es a fejkorfogata. Neki sem epp kicsi. De nincs ezzel baj, 35-os fejkorfogattal szuletett ugy, hogy kicsit korabban jott, tehat akkor sem volt epp kis feju.

Mereskor vezetik az adatokat tablazaton, szuletesekor es azota vegig a 75-os vonalon van a fejkorfogata, azaz adott idoben a babak 75%-nak kisebb a feje, 25%-nak pedig nagyobb.

Most megneztem neked, 6 honapos korhoz a 44 cm szinten a 75-os percentilisen van, szoval ha szo szerint akarok valaszolni a kerdesedre, akkor a legtobb ugyanilyen koru babanal nagyobb a babad feje. :)

De ezzel mint irtam nincs semmi gond, ha megfeleloen fejlodik.


Keress fejlosesi gorbet, vezesd ra az eddigi meresek adatait es meglatod, hogy korabban milyen volt.


A legidosebb fiam feje amugy ettol nagyobb volt, o eleve 36-os fejjel szuletett es jo sokaig a 98-as percentilisen volt. Tenyleg nagy volt a feje a testehez kepest, lattuk mi is, de szepen “osszenott” mindene idovel. :)


Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, felesleges, sokszor szerintem csak azert beszelnek az emberek, hogy ne maradjon csukva a szajuk. Van, aki egyszeruen nem birja ki, hogy ne tegyen megjegyzest, vagy hasonlitgassa a sajatjat a tiedhez, de jelentosege ennek kb semmi.

2019. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk itthon kell vezetni görbét, mert a kislányunk mikrokefalias (kisfejű). A kapott táblázatban lányoknál az ideális érték 40-46 cm közötti. De emellett figyelembe kell venni a hosszt, mellaskörfpgatot is. Pl ideális esetben a fejkörfogat 1 cm-vel nagyobb mint a mellkaskörfogat. Es nagyjából egy percentilis értékbe esik a gyerek hossza, fejkorfogata is. Emellett valóban arra kell figyelni, hogy nincs-e hirtelen növekedés, mert az pl agyvízelvezetési problémákra utalhat. De a 44 cm 6 hónaposan tökéletes, nem kell aggódni.
2019. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a fejkörfogata.43 cm az átlag 6 hónaposan.Ne foglalkozz az össze vissza beszélőkkel.Amíg az orvos nem mond mást addig te ilyen miatt ne aggódj.
2019. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos a lányom és 42 cm a fejkörfogata. Sose monda se a doki se a vdőnő hogy kórosan nagy lenne. A babáknak nagy a fejükig, igen, de ez a normális. A kezük meg rövid, ahogy a lábuk is, mert még aránytalanok.
2019. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!! :) :)
2019. febr. 6. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!