Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Balira utazni babával? Mennyir...

Balira utazni babával? Mennyire kivitelezhető ez? Vagy inkább maradjon itthon?

Figyelt kérdés

Anyukámat szeretném meglepni egy utazással Balira, régi vágya oda eljutni. Viszont van egy 10 hónapos lányom... Nem most mennénk, hanem augusztus-szeptember környékén, de még nekem is fárasztóak az ilyen hosszú utak. Közvetlen járat nem is megy, átszállás biztosan lenne. Gondoltam arra, hogy esetleg nem egyben nyomjuk le az egészet, hanem 2-3 napra megállunk Dubaiban, vagy Kuala Lumpurban, így kevésbé lenne fárasztó.



A férjem szerint inkább hagyjam itthon vele, semmi értelme elvinni azért, hogy ott nyűglődjön, mi sem tudjuk majd élvezni a programokat, pihenni sem fogunk úgy tudni... Nem tudom, mi lenne a jobb. A férjem "teljes körű szülő", tehát ellátja a babát, foglalkozik vele, nem az ő képességeiben kételkedem.



2019. febr. 6. 12:55
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van a férjednek.
2019. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Csak még olyan kis pici, eddig 4 nap volt a maximum, amit nélkülem volt. Itt meg három hét lenne...
2019. febr. 6. 13:07
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor várj, amíg nagyobb lesz.
2019. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
58%

És miért nem akkor leped meg anyukádat mikor a gyerek már nagyobb lesz és élvezi is?

Nekem még 4 nap is durva baba nélkül, nem hogy 3 hét,teljesen elidegenedne tőled az a pici gyerek .

És tényleg nem élvezné,se ti se a gyerkőc.

Az időeltolódás még egy felnőttet is megvisel nem hogy egy ilyen kicsi gyereket.

2019. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már akkor is hiányoznak, amikor pár órára itthon hagyom őket. :D Amúgy inkább hagyd itthon, mert ilyen hosszú út nem való még neki.
2019. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Most lesz a 40. szülinapja, szeretnék neki valami igazán emlékezeteset adni, aminek örül. Ezt meg azóta mondogatja, mióta én voltam pár évvel ezelőtt, de sosem veszi rá magát, hogy menjen, mert "messze van" és apukám nincs oda a repülésért annyira, hogy ilyen hosszú utat bevállaljon vele.
2019. febr. 6. 13:19
 7/50 anonim ***** válasza:
92%

Ha el tudod tolni a nyaralást anyukáddal, akkor én azt tenném. Valóban nagyon kicsi még, sok neki 3 hét anya nélkül.

Az én fiam nem volt egy szeparációs szorongós , kicsinek se, de 15 hónapos korában elmentem a barátnőimmel 3 napra , addig anyósom és a férjem látta el. Napokig alig akart rámnézni is szinte, én belebetegedtem szinte annyira rossz volt :((


Ha esetleg halaszthatatlan a nyaralás (én is elvittem anno anyumat egy utolsó közös nyaralásra mert nagyon beteg volt és tudtuk hogy a következő nyáron már nem lesz velünk :((( - de akkor nem volt még gyerekem)

2019. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
63%
7 es vagyok,bocsi közben látom válaszoltál
2019. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
72%

Mi Maldívra utaztunk 14 hós lányunkkal. A választás azért volt Maldív mert ott nincsen igazán malária és más betegségek. Sajnos Balin viszont elöfordulhat malária.


Ha férjedet amúgy sem viszitek akkor tényleg teher lesz a baba. Gondolom anyád sem arról álmodozik, hogy egy jetlegtöl és klímaváltozástol fáradt nyügös babára figyeljen.


Mi a férjemmel annak idején úgy indultunk el, hogy tudjuk nem lesz egyszerü a gyerekkel az út. Ami jó volt, hogy lányunk már biztosan járt, így a homokban totál jól eljátszott.


Az átzsállás nagyon jó dolog föleg gyerekkel. De megszállni valahol szerintem több szenvedés, mert pl leszáll a gép 17-kor valahol onnan kb 19 -kor vagytok szállodában, enni, inni keresni, totál kikészültök. Ott töltötök pár napot és már indulhattok is. Nagy városnézést babával a melegben nem tudtok csinálni.


De Aug-Szeptember ezekben az országokban amúgy is esös szezon, habár Balin talán a legkevésbé észrevehetö.


Vagy vigyétek az apát is, és akkor mindenki jól fogja érezni magát, vagy hagyjátok a babát az apára.

2019. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
52%
Add neki az 50. születésnapjára. Addigra a gyerek is elég nagy lesz
2019. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!