Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan akadt ki rám a gyereko...

Jogosan akadt ki rám a gyerekorvos?

Figyelt kérdés
Kiakadt a gyerekorvosunk rám amikor felhívtam hogy nem kérjük az agyhártyagyulladás elleni védőoltást?szerintetek jogosan?elméletileg a mi döntésünk.kérdeztem hogy ha esetleg meggondoljuk magunkat be lehet e még adni?azt mondta persze.4,5hós a kislányom.van egy 6 éves fiunk neki sem adattunk be semmijen kötelezőn kivüli védőoltást.
2019. febr. 7. 09:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért az agyhártyagyulladás ellen beadatnám. Bárányhimlő és rotavirusra nem adattam, el is kapta mindkét gyerekem, a bárányhimlőt még nem... nem vagyok a hive annak hogy mindent be kell adatni ha kell ha nem, hiszen akkor mivel védekezik az immun? de az agyhártyagy.ellen igen, mert sok volt a környezetünkben az ilyen beteg.. sajnos.
2019. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt szintén 6 éves a kisfiam és 9 éves a lányom
2019. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem!


Nem volt igaza, a te gyereked, a te döntésed!

Csak azt a gyereket kell beoltatni, amelyiket fel is akarod nevelni!

2019. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Ez vérmérséklet kérdése. Nyilván nem lehet minden védőoltást kötelezővé tenni, de azért van egy szakmai tapasztalat is arról, hogy mik azok a betegségek amik bár nagyobb arányban előfordulnak, súlyos következményekkel járnak, mégsem kötelezőek. A szülőre nem lehet semmit ráerőltetni, így marad az aggódás. Hogy jogosan akadt-e ki az orvos? Igen, szerintem jogosan, mert valószínűleg ő is látta már milyen következményekkel jár ez az egyébként nagyon gyors lefolyású betegség ezért szeretne minél több gyereket megóvni ettől. De ettől ez még a Ti döntésetek marad, így ha nem akarod beadatni akkor csak lépj tovább és ne foglalkozz azzal mit gondol a doki. Neki szíve joga aggódni, neked meg szíved joga ezt figyelmen kívül hagyni.
2019. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%
Aztán ne gyere ide sírni,hogy agyhártyagyulladást kapott a gyerekem.
2019. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Lehet épp volt mostanában egy gyerek akit kezelt és nemrég halt meg agyhártyagyulladásban. Gyerekápoló vagyok, volt egyszer egy 14 éves fiú betegem, gyönyörű , helyes fiú tényleg olyan mint a modellek az újságban. 14 évesen Agyhártyagyulladás miatt teljes testi és értelmi fogyatékos lett egyik napról a másikra. Nem sokat dolgoztam a gyermek neurológián, de ez azóta is hatással van rám, itt van előttem a gyönyörű gyerek arca. Nem tudom él - e még, de ő teljesen vegetatív állapotba került miatta.


Egyébként aki a semmiLYen szót nem tudja leírni, azt nem tudom komolyan venni.

2019. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 VeDi84 ***** válasza:
90%

Mindenki maga döntse el, hogy mit adat be és mit nem. Nyilván az anyagi vonzata sem mindegy, sokakat ez tart vissza. Ha "csak" ennyi a gond, a C típusúra ez akkor sem lehet véleményem szerint kifogás, hiszen 2x300 Ft-ról beszélünk. A Bexero már más kérdés. 2/3x30000 már nagyon meggondolandó, de mindenki maga tudja mit bír a pénztárcája.

A fiam 11 hónapos, én eddig mindent beadattam, amit lehet. Előfordulhat, hogy elkapja ettől függetlenül a betegségeket, de mindegy mennyire lesz súlyos lefolyású. Ha az oltással kicsit is könnyíthetek a helyzetén, akkor megteszem!

2019. febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlott de nem kötelező oltás.Nyilván ő abban hisz, hogy jobb elkerülni az ilyen betegségeket és minél több gyereket kell beoltani ellene.A szülő felelőssége eldönteni él e a lehetőséggel vagy nem.Amúgy bármikor be tudod adatni ha meggondoljátok magatokat.Szóval lekésve 2-3-5 hónap múlva se lesztek róla vagy akár x évesen.
2019. febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!sajnos a 30.000forintosat nem engedhetjük meg de a másikat igen.átgondolom mégegyszer.a legjobbat szeretném a babámnak.sajnos nálunk a férjem rettentően ellenzi az ilyen oltásokat de megpróbálom vele jobban átbeszélni.
2019. febr. 7. 09:58
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Mi se vagyunk oltas partiak, de az agyhartyagyulladas ellenit azt beadattuk.
2019. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!