Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél van nagymama, szokott...

Akiknél van nagymama, szokott néha segíteni gyerekkel játszani, sétálni, vagy anyagilag?

Figyelt kérdés

20 hónapos a gyerekem és az én szüleim ezalatt a 20 hónap alatt kettő alkalommal látogattak meg minket. Ha mi nem mennénk néha, akkor nem is látnák az unokájukat.

(Van autójuk stb, kettő is)

Emellett soha egy szóval nem kérdeztek meg, hogy tudnak e segíteni valamiben.

Most azon megy a ,,balhé ,, hogy mi sajnos nem tudunk menni a hónapban, mert elromlott az autó aminek a javítása 50 ezer volt, a gyereknek kellett új cipő, mert kinőtte a régit, és a hónapban esedékes egy fizetős védőoltás.

Azóta én vagyok a szar ember, az nem számít, hogy ők 20 hónap alatt kettő alkalommal voltak kíváncsiak ránk.


Anyósék ugyan ez. Soha semmi. Még egy tálca sütit sem hozott, amikor megszületett az unokája és kijöttem a kórházból.


Hogy lesz így szép emléke a gyermekemnek a nagyszüleiről?

Másnál is van így?


2019. febr. 12. 11:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk mindenben segítenek: vigyáznak rá, minden hétvégén találkozunk, mindig elhalmozzák ajándékokkal, mindent megvesznek neki magukhoz is, és nemrég fél millió ft-t kaptunk kölcsön egy váratlan nehéz szituációban. Nem értem nálatok miért ilyenek. :/
2019. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk csak apai nagyszülei vannak a fiunknak.

De gyerek előtt is jó volta kapcsolatunk, azóta is jóban vagyunk. 120 km-re laknak, szóval nem napi szintű a találkozás, de gyakran beszélünk, segítjük egymást.

Anyagilag egyikünk sem szorul a másikra, szerencsére normál életszínvonalon élünk, nem gond, ha váratlan kiadás adódik.


De soha semmilyen okból nem flegmáznak, és bunkóznak velünk.

2019. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

Anyagilag nem, de nevetséges maga a gondolát is, hiszen eleve úgy vállal az ember gyereket, hogy egyedül a partnerével el tudja tartani.

Vigyázni sokat vigyázott rá, nem feladatként, hanem kikapcsolódásként. Feladatként egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kellett megkérni rá.

2019. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Semmiben semmit. Anyu egyszer nem etette/pelenkazta/ringatta. Anyós meg idős, ritkán jönnek. Ilyen alkalmi nagymamák. Karácsony, húsvét, szülinap...
2019. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ne értsétek félre. Nem várnám el, hogy anyagilag támogassanak havi szinten. Csak sokszor olvasom, hogy papától, mamától ezt azt kapott, vagy játszóházba vitte a gyereket...ilyesmik.

Dolgozó emberek vagyunk mindketten a férjemmel, nem a semmire szültem.

Apróságokra gondoltam, ( egy üveg bbabakaja, egy csomag baba nasi)

Kisfiam imádja a buszokat, pl menni vele egy kört vagy csak pár megállót. Ilyesmire értem.

2019. febr. 12. 11:46
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Nalunkse ... egyikse .. semmi.. csak okosak messziről🙂
2019. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám külföldön él, mikor szültem hazajott 2 hétre segíteni. Karácsonykor csomagot küld nekünk és a másik 6 unokájának is. Ősszel jönnek megint és együtt fogunk nyaralni. Nagymamám a 10 dédunokája van és még ő is küldött egy kis plüsst a lányomnak. Apukám rendszeresen vesz a lányomnak ezt-azt, ha nagyobb lesz biztos vagyok benne, hogy majd viszi is magával. Anyósék is vigyáznak rá néha, heti szinten találkozunk. Nálunk rosszabb az anyagi helyzetük, mégis mindig vesznek a lányomnak ruhát, játékot. Sajnálom hogy nálatok nem ez a helyzet.


Szerintem tök reális, amit el vársz. Normál esetben a nagyszülők öröme egy unoka és nem fáradtság egy kis időt tölteni velük, illetve venni ezt-azt, ha anyagilag belefér. Ha ez nem jön náluk magától, akkor úgysem fognak ezen változtatni.

2019. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Fiam rendszeresen nyaral anyósomnál. Akkor mindent ő fizet, ő vesz neki. De ez nem anyagi segítség nekünk, hanem ő unokázni szeretne, ezért engedjük el.


Ha a gyereket megajándékozza, (random látogatáskor pl egy színezővel, vagy kisautóval), vagy elviszi valahova, mert szeretne vele közös élményt, szerintem az nem az "anyagi segítség", vagy akár a "segítség" kategória.

2019. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Anyagilag nem, bár ha kérnénk, biztos segítenének, de hát már felnőttek vagyunk, ez csak vészhelyzet esetén tudom elképzelni. Sokat segítenek mindkét részről, szoktak rájuk vigyázni, jó a kapcsolatuk az unokákkal.
2019. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Azt hittem az anyagi segítséget úgy értetted, hogy számlát kifizetni, vagy bevasarolni. Az ajándék az más. Persze, minden találkozáskor kapott valamit a nagymamától. Nem kell nagy dologra gondolni: piciként valami apro jatekot, gyumolcsot, kesobb edesseget, stb
2019. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!