Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk van ilyen hogyha...

Csak nálunk van ilyen hogyha nagymama itt van, csak etetés idejére van nálunk a saját gyerekünk?

Figyelt kérdés
Eléggé idegesítő ha szólok bunkó vagyok.. Mind a két oldalról ez van legszivesebben át se vinnem vagy nem fogadnám őket. Ahogy át érünk nagymama azt várja mikor ébred meg a hordozóba a baba már kapják is fel addig le se rakják míg nem üvölt hogy éhes... Nem tudom már mit csináljak ha szólok akkor én vagyok a bunkó.. Van valaki hasonló helyzetben?
2019. febr. 16. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez miért baj? A baba is jelzi ha nem jó neki kézben. Nálunk ilyenkor a nagymama meg is eteti, engem nem zavar. Sőt inkább segítség, mint teher.
2019. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez mondjuk engem sem zavar, én szeretem ha a nagyszülők foglalkoznak az unokájukkal. Igaz a kislányom már nagy, már rohangál, meg játszik szépen a nagyszülőkkel, tehát már nincs ez hogy kézbe veszik és babusgatják állandóan. De régen folyton babusgatások voltak amikor a kicsi ébren volt és én ebben nem láttam semmi problémát, mert ez nekem nagy segítség volt. Tisztába is tisztába tették, meg is tetették amikor arról volt szó, nekem meg ez pihenés volt.
2019. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem úgy értelmezik a nagyik, hogy ezért vitted vagy ez segítség neked.
2019. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Mondjuk azért az durva, hogy a szólsz érte azt is letojják. Szerintem egyáltalán nem szükséges, hogy egy baba órákon át szünet nélkül kézben legyen. Barátnőm is így járt, aztán szépen rászokott a gyerek és konkrétan le se lehetett tenni fél percre sem, mert ordított volna 0-24 akár...

Valahogy nem látom ebben hol van a segítség...

Az unokát lehet úgyis szeretni, hogy nem a kezedben van folyton. Pláne ha szólsz érte, hogy ez neked nem tetszik.

Vinné a fene olyan nagyszülőhöz aki letojja a kérésemet.

2019. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 babyboom567 ***** válasza:
100%

Azzal nem értek egyet,hogy a kérésedet nem tartják tiszteletben.Meg kézben sem kell lennie állandóan(bár nálunk a nagymamák normálisak,bocsi)

Viszont engem sosem zavart ha foglalkoznak vele.Hát azért jönnek, és mi azért megyünk,hogy ezt csinálják.Sőt valahol irigyellek, mert az én anyám nem tud fél óránál tovább foglalkozni a gyerekkel,inkább vasalna meg stb.Engem ez bosszant.Vasalt eddig egész életében meg még vasalhat(vagy bármi más szabadon választható házimunkát csinálhat),de az unoka most kicsi,ezt az időt semmi sem pótolja.

Meg én mindig tudtam,hogyha nem engedem máshoz, akkor hosszútávon magammal szúrok ki.

Különben saját magadnak megfogalmaztad már, hogy mit vársz olyankor mikor ott vannak a nagyik?Mit vársz tőlük,hogyan viselkedjenek?

2019. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális. Nálunk is így van. Gondolom nincsenek mindig nalatok, es ti sem vagytok mindig náluk. Amikor meg ott vagytok, akkor szerintem neked is jó egy kis pihenés. Mi szüleimnél lakunk, ők a földszinten, mi az emeleten. Anya sokszor besegít mindenben, és nincs is ezzel bajom. Az első babánál annyira nem értekeltem még ezt, de a harmadiknál már nagyin nagy segítség. Anyósom szintén mindig segít, ha ő jön hozzánk, vagy mi megyünk, ha kell megetetti a picit, vagy tisztába teszi. Szerintem ezzel csak neked akarnak segíteni, és persze nekik is jó ha az unokázhatnak.
2019. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is előfordult, nem javult a helyzet semennyit sem, hiába kértem.

Én csak annyit mondtam, hogy amikor önállóan játszik a játékával, akkor ne kapkodják fel, várják meg míg elunja magát és akkor foglalkozzanak vele.

2019. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs, mert anyukám meghalt mielőtt születtek volna a lányaim, anyósom iszik, éves szinten 2x jön, de gondolodom, hogy megszakítom vele a kapcsolatot.
2019. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom, később ha beteg lesz és vigyázni kell rá, hogy te tudj menni dolgozni, akkor majd nem csak a te gyereked lesz, hanem az ő unokájuk is. Akkor majd elvárod, hogy segítsenek, hiszen ez a kötelességük.
2019. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Én meg értelek, nálunk is ez volt. Mivel tápszeres így ők etették, ha át vettem szóvá lett téve, hogy én bármikor foghaton otthon, úgyhogy adjam át. Ha aludt mikor átértünk és résnyire nyitotta a szemét már felkapták, ha 5 percen belül esetleg nem kelt fel, akkor anyósom : "én nem bírom ki, felveszem". Ennek az lett a következménye, hogy üvölt a kezükbe, de már kB. Csak ha ránéznek akkor is...
2019. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!