Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyibe került a...

Nektek mennyibe került a kisbaba érzekése?

Figyelt kérdés

Kb. mennyit költöttetek mire mindent be tudtatok szerezni ami kell a babának?

(terhesgondozás, vizsgálatok, szülés költségein kívül - tehát csak a babakelengyére lennék kiváncsi)


Legfőképp olyan válaszok érdekelnének, ahol más segítség nem volt (pl. örökölt ruhák, esetleg bútor), tehát mindent meg kellett vásárolni.


Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy volt e valami, amit megvettetek, mert azt gondoltátok, hogy szükség van rá, de úgymond semmi haszna nem volt? Esetleg olyan, amit nem vettetek meg, de jó lett volna?


Aki szeretné jobban kifejteni, hogy mit is vásárolt szívesen fogadom! :)


2019. febr. 17. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
6-800 ezer kb.
2019. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Semmit nem örököltünk (el sem fogadtam volna más levetett cuccát ami úgysem tetszik), mindenből prémium kategóriásat vettünk: Cybex Priam babakocsi + Cybex Cloud Q hordozó + Cybex Yema hurci, Zara, Dior, Calvin Klein stb ruhák, tömörfa mostani divatnak megfelelő bútorok, Avent cumisüveg, babaápoló dolgok és mellszívó, Bioderma kozmetikumok, H&M, Zara home, skandináv cégektől szobadekor.

1 millió forint körül volt minden (+ szülés és magánrendelések 700.000 Ft).

Amit nem használtunk egyszer sem: bimbóvédő: nem fájt soha, 8 hónapos koráig volt csak anyatejes.

Ami hasznos volt pedig szkeptikus voltam: babafészek: a mai napig használjuk pedig majdnem egy éves a kisfiunk.

Minden megvettünk amit lehetett ezért nem kellett később semmit sem hirtelen beszerezni.

2019. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Baba kocsi 120 000

Kiságy matraccal 30 000

Pelenkázó komód plusz polccal, szivaccsal 45 000

Ruhák, pelenkák,kB 50 000

Mellszívót Kínából rendeltem kB 7000 volt

Kiskád 5000

Lázmérő 5000

Ágynemű(takarók,plédek,hálózsák) kB 20 000

Légzésfigyelő használtan 8000


Amiért az első napokban rohantunk: cumisüveg, mérleg, cumisüveg melegítő, tejtároló pohár. Ezekre nekünk pluszban szükség volt.


Ami full felesleges, de még ettük, azok a csini mini rucik. Rugdalozo volt a legkényelmesebb. Kiságyforgót se használjuk. Hordozókendőt is vettünk, azt se használjuk, macera megkötni, most rendeltünk manduca csatos hordozót. Rácsvédőt eleinte nem használtunk, amíg nem mocorgott annyit, most már hasznos.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ahogy nő, jönnek a plusz dolgok is. Persze biztos lehet ennél olcsóbban is beszerezni, de drágábban se nehéz.

2019. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

6-700 ezer körül. Amit nem használtam: bimbó védő, bimbókrém, pólya (utálta), játszócumi (nem cumizik), anyatej tároló zacskó, kézi orrszivó - ez csak ilyen kis kézi, labdás, azért vettük hogy a kisebb fikuszokat ki tudjuk szívni és ne keljen ezért elovenni az orrszivó porszívót, de az ég világon semmit nem szed ki


Ami utólag kellett:

Mérleg (tápszeres pótlás miatt), több cumisüveg, pihenőszék, bundazsák, több textil pelenka mint amire előzetesen számítottam, nyálkendők


Én nagyon rákeszultem a szoptatasra, lelkileg is, ezért nagyon megviselt, hogy nem úgy alakult, ahogy szerettem volna. Ebből adódott nálam egy csomó pluszkiadas

2019. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Külföldön lakom így árakat nem írok mert nem lenne releváns.

Számomra két dolog volt amit mindenképpen újonnan szerettem volna az pedig a babakocsi, és a ruhák. A babakocsin félig gondolkoztam végül egy felsőkategóriás angol márkát választottam. ( Silver Cross ).

Itt nagyon olcsoak a ruhak, a 90 % os akciokban bevasaroltam.


Kisagy ( matrac ujonnan ), Pelenkázó Komód, nagyon jó fajta pihenőszék, zenélő forgó, játszószőnyeg, több játék, ezeket használtan vettem fillérekért.


Szoptattam, cumisüveg nem kellett, de a szoptatással megszenvedtem jó pár hétig, így mell szívó kellett, azt a férjem rohant venni miután hazaértünk a kórházból.


Légzésfigyelő azt is újonnan vettünk. Kiskád, lázmérő, körömvágó ezeket újonnan ez egy kisebb kiadások.

2019. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Mi sem orokoltunk semmi nagyobb dolgot de részben nem banom, mert ami tud menni ezekkel a kölcsön cuccokkal az néha röhejes.

Itt is múltkor volt egy hasonló kérdés hogy kölcsönbe kaptak vmit ami nyilván nem új volt ezért náluk ment tönkre és jogos e hogy évek múlva amikor vissza kell adni a sogornak meg a tesómnak meg barátnőmnek, akkori áron újonnan add vissza.

Meg a gyerek ruhák is, hogy kolcsonadja mert hát pici a baba hamar kinovi, úgyse megy az tönkre.

Hát persze hogy abból nem jön ki az anyatejes kaki vagy leeszi gyumolccsel...

Jobb a békesség. Nem beszélve arról hogy ha nem is az én izlesemnek megfelelő.


Szerintem nem kell csilliardokat meg milliókat költeni akkor se ha az ember újonnan vesz meg mindent.

Azt gondolom, aki gyereket vállal tervez az felkészül rá hogy az pénzbe fog kerülni,es ennek a gyerekre a jövőben rakoltendo összegnek töredéke lesz a babakelengye ára.

(persze ha véletlenül becsuszott a baba meg nem úgy állnak anyagilag akkor minden adomanynak örülnek)

Plusz azért ha vki nem extra babonás, félidőtől elkezd vásárolni, tehát nem egyszerre kell megvenni mindent.

Nálunk a babakocsi és hordozó volt a legdragabb aztán a hordozó eszközök. Rugalmas kendő és állítható csatos hordozó.

A kiságy matrac ágynemű lepedő rácsvédő hálózsák baba kifogo, törölköző pelenkazo pelus mind IKEAs.

Kád baba boltos, babatarto szivacs is.

Állvány szintén.

Én vettem szopiparnat is de azt lényegében magamnak mert már terhesen azon aludtam.

Kiságy forgot pihenoszeket játszószonyeget használtan.

Ami nem kellett és megvettem : cumisuvegek, cumik. Nem fogadta el a lányom és anyatejes volt.

Ugyanez a bimbóvedovel. Bár jó lett volna mert kevésbé fájt a mellem benne viszont úgy nem tudott rendesen rakapni a cicire a babám így hagytuk a fenébe.

Amit sokan feleslegesnek tartanak a szopiparna de nekem életmentő volt hogy nem kellett gornyednem (csak ülve tudok szoptatni, fekve nem)

És a babatarto szivacs. Azt utólag vettük mikor pár nap szerencsétlenkedes és gornyedes után rajottunk mennyivel jobb abban fürdeni a babát. (magasak vagyunk)

Ami szintén feleslegesnek tűnhet az a hordozó mert marha drága egy igazán kp-de az is bőven megeri mert kényelmes hosszútávon is.

Úgy nagyjából osszeadva 200.000 Ft volt.

2019. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Agy 50

Szekrény és apro kiegészítők 50

Legzesfigyelo 20

Cumisuveg cumi sterilizáló 15

Mellszivo 10

Ruha 30 kb

Babakocsi ( használt de 1 honapig használták, én imádtam) 30

Kad es kadtarto 10

Jatek 15

Pelenka es prlenkaszemetes 10

Lazmero, kenocsok, torlokendo, furdeto 10

Kifogo, textilpelenka 10

Merleg 5

Szopipárna 3 de sose használtam

Korforgo 6

Jatszoszonyeg 6

Dekoráció 5

2019. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
500ezer
2019. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
300ezer körül volt. Ebben benne van egy 75ezres prena vizsgálat is. Nekünk van nagyobb tesó, de nem igazán örökölt tőle túl sok mindent.
2019. febr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Első baba 5-600 ezer. A második sokat örökölt, inkább a nagynak kellett új ágy, szekrény, stb. Ez volt mondjuk 100 ezer, meg még 200 a kicsire is, mert kellett tesóbabakocsi, terhesgondozás, pár új ruha, játék, takaró, stb. A harmadikra is kb ennyi lesz, csak ott új kocsi nem kell majd. 😊
2019. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!