Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
95%

Jaj :( sajnállak nagyon, borzasztó lehet így érezni. Tényleg minden irónia nélkül.

Nekem egyik barátnőm volt úgy hogy évekig mondta, nem akar gyereket nem bírja hosszabb távon őket, enyémek is aranyosak de örül ha hazamehet :))

Aztán vállalt babát,( Eü okok miatt mielőbb kellett neki) és a terhességet nem igazán élvezte. Viszont a babát meg nagyon szereti. Nem látom hogy szenvedne vagy megbanta volna.

Persze nem egy 3 évig otthon ülök a babával típus, 3 hónapos volt a baba mikor nagyszülőkre bízták, elmentek 3 napos wellnessre (ezt nem kritikakent írom csak hogy nem egy aggódó anya típus) féléves korában visszament részmunkaba dolgozni ami két hetente egy hétvége tovabbkepzes vagy üzleti úttal jár, 1.5 éves korában a babának pedig visszavette az egész állását.

Gondolkoznak még egy babán, ha osszejonne, 39 éves lesz idén.

2019. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 anonim ***** válasza:
19%
A szüléssel és ahogy majd először meglátod a babát, változik majd a dolog.
2019. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/108 anonim ***** válasza:
81%

Minden agyban dől el.

Lehet szeretettel is hozzaállni, de lehet idegkimerültseggel is.

A pohár felig tele, félig üres.


Erre en a dackorszakban jöttem rá. Hogy valoban lehet ugy élni hogy kicsinál, kikészit, de ugy is, hogy az van a fokuszodban,az a cél, hogy minèl több mosolyát kapd meg. Es ha változol, veled változik a világ is. Nem a dac fog kicsinálni, hanem az öröm, kiegyensulyozottság lesz tulnyomoan.


Döntés kérdése az, hogy mi lesz a fokuszodban. A te döntésed. A babának hogy mit mutatsz meg magadbol, ami neki a világot jelenti, te magad döntöd el.

2019. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 anonim ***** válasza:
15%
Amint a kezedbe fogod tartani, egyből megváltozik majd a véleményed! :)
2019. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 anonim ***** válasza:
69%
Sosem akartam gyereket, aztán 25 èvesen egyszer nem vèdekeztünk és meglett a baj, màr 6 èv telt el, de továbbra is úgy vagyok vele, hogy jobb lett volna felhúzni azt az óvszert!
2019. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 anonim ***** válasza:
70%

Egy kicsit megértelek. Én mindig tudtam, hogy szeretnék gyereket, de még vártam volna vele. Férjem nagyon akarta, így beadtam a derekam. Amíg terhes voltam, nyilván szeretettel gondoltam rá, de nekem is olyan semleges volt. Olyan hihetetlen volt, hogy jön valaki az életembe, akit most még nem ismerek, mégis ő lesz a legfontosabb. Féltem a szüléstől és a babázástól is. Aztán megszuletett. Maga a szülés fájt, de kibirható. Önző módon végig magamra gondoltam, hogy mennyire rossz, a kisbabám egy percre se jutott eszembe. De aztán mikor kibujt felsírt, rámtették és láttam, ahogy sír a férjem, én is meghatódtam. A kórházban sem volt még az a "szerelem", sőt itthon sem. Nehéznek éltem meg, heti párszor sírtam nagyon. Férjem segített amennyit tudott, kB. 2 hónapos volt a lányom, amikor imádni kezdtem őt. Most 4 hónapos és már élvezem a babázást, nem bántam meg, hogy vállaltuk őt sőt, lett bennem egy megnyugvás, hogy egyszer úgy fogok meghalni, hogy volt egy gyerekem, családom.


Nehéz lesz az eleje, de légy kitartó és meglátod imádni fogod a gyermekedet. 😊

2019. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 anonim ***** válasza:
74%

Én sem akarok gyereket egyáltalán és egy biztos: soha senki kedvéért nem vállaltam volna be egy gyereket, kizárt! Lelkileg és idegileg is összeroppantam volna, ha bevállalom. Nem született meg az a férfi, aki kedvéért ezen változtatnék. A ma már férjemnek ismerkedésünkkor elmondtam, hogy hogyan allok a gyerek kérdéshez, tehát jól gondolja át, hogy ő szeretne-e gyereket, mert akkor nem én vagyok az embere. De halistennek ő is hasonlóképpen gondolkodott és 1000% biztos, hogyha menetközben mégis meggondolta volna magát és így átvert volna, annak ellenére hogy letisztaztuk nem lesz, akkor elhajtottam volna és elválok. Vannak dolgok, amikhez tartja magát az ember és a gyerekvállalás pont egy ilyen dolog, hogyha egyszer az ember érzi a szíve legmélyén, hogy soha nem akar gyereket, akkor más kedvéért még csak véletlen sem szabad bevállalni. Egy gyerek egy életre szól, nem egy olan dolog, amihez ha meg sincs kedved, akkor odébbállsz..

Őszintén sajnálom kérdező, hogy voltál olyan naiv és ne haragudj meg de butácska, hogy egy férfi miatt képes voltál olyan dolgot bevállalni, amit egyetlen egy porcikad sem kívánt..:(

Reménykedj abban, hogy miután megszületett a gyerek ez enyhülni fog, különben elég pokoli lesz a hátralevő jó nehány évtizede az életednek, mert a gyerek bizony ott lesz, ha akarod, ha nem.

2019. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/108 anonim ***** válasza:
83%
Kitartást neked!! Reméljük változni fognak az érzéseid. Én épp az ellenkezője vagyok. 2 éve próbálkozunk, sikertelenül. Aztán most annyira el voltam havazva a melóval, hogy egy hete késett. No fene, egyből megörültem. Aztán kicsit leülepedett a dolog, tesztet csináltam és abban a 2 percben éreztem hogy most nem azt várom hogy két csík legyen. Élesben hortelen már megrémültem. 3 nappal később meg is jött. Azóta össze vagyok zavarodva és nem szégyelltem ezt bevallani a férjemnek sem. Jövő héten pedig pszicholpgushoz is elmegyek.
2019. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 anonim ***** válasza:
54%

#7

Akkor te mégis minek olvasgatsz ebben a témában vasárnap este 9-kor, ha a hátadon feláll a szőr a gyerekvállalás szó hallatán?

Ja, tudom. Véletlen láttad még a kérdést.

2019. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 anonim ***** válasza:
63%

Amelyik gyereket nem szeretettel és igazán várják, azokból sokszor lesz problémás gyerek sajnos.

Jobb lett volna nem belemenni, mert igy a gyerek fog szenvedni és lehet tönkreteszed az életét....

Tényleg bocs, azt megértem ha vki nem akar gyereket, de azt nem, ha vkinek ennyire ninçsenek érzései egy a testeben fejlődő emberke irant...

Hidd el, a baba ezt pontosan érzi :-(

2019. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!