Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mernél még vállalni gyermeket?

Mernél még vállalni gyermeket?

Figyelt kérdés
Első gyermek fejlődési rendellenességgel született. Szerencsére nem lett belöle maradandó károsodása, fél éves koráig 3 műtéttel helyrehozták a dolgot. De rettegnék bevállalni még egy babát. Mi van,ha valami komolyabb baj lesz? Pedig szerettünk volna kistesót. De nem merem.

2019. febr. 19. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Genetikai tanácsadás? Szerintem ott meg tudják mondani, hogy egyszeri véletlen volt, vagy van esély az ismétlődésre.
2019. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezt itt kelltalálgatni, hanem el kell menni genetikushoz és kiderül, hogy öröklődő - e vagy csak szimpla véletlen.
2019. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem örökletes.
2019. febr. 19. 12:49
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha ez nem genetikai betegség volt én akkor is megértem a félelmed. Nekem két egészséges gyerekem van, és az első születése óta mégis bennem van, hogy ha most születik egy beteg baba akkor a meglévők életét is megnehezítem, nyilván nem tudunk ugyanúgy élni akkor. Hát még ilyen előzmények utàn! De ha erősebb a vágy mint a félelem, akkor majd úgyis lesz tesó! (Ha genetikus is azt mondja.)
2019. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Vállaltam. 3 hét és szülök. Nem állítom, hogy nem félek, de remélek.
2019. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Csak kíváncsi vagyok,más hogy gondolja. Kedves utolsó válaszoló! Gratulálok a 2. babához, szívből kívánok minden jót nektek!

Megkérdezhetem, mi volt a gond az első gyermeknél?

2019. febr. 19. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha biztos, hogy nem genetikai, akkor mindenképp vállalnék.

A szomszédom van így, született egy teljesen beteg, sérült lánya, majd két egészséges fia.

2019. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
5-ös vagyok, szülés közben sérült, oxigénhiányt kapott, nem lett maradandó, de mai napig fejlesztésre hordjuk.
2019. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hollófernyiges ***** válasza:
Barátomék első gyereke szívhibával született, egy hónapot élt. Nem adták fel és most van két egészséges, klassz gyerekük.
2019. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38 hetes terhes voltam, amikor meghalt a babám (méhlepény leválás, vérzés én is majdnem ottmaradtam, Ő pedig 2 agyvérzést kapott aznap, amikor megszületett). Tudom nem ugyanaz, de azért leírom. Sokáig ódzkodtam a gondolattól, hogy újra terhes legyek, inkább győzködtem magamat, hogy "nem lehet". Aztán mégis belevágtunk, terhességem vége felé rettegtem, főleg, ha egy ideig nem mozdult meg a baba. Szerencsére egészséges kislányom, majd utána kisfiam lett :) Ha nem örökletes dologról van szó, akkor miért ne. Ezt magadban kell rendbe tenni, nekem szakember segítsége kellett.
2019. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!