Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 honapos baba nappal csak...

5 honapos baba nappal csak fel orakat alszik hogyan alakitsak ki napirendet?

Figyelt kérdés
Mar regota fel orakat alszik nappal es kibirja ebren ugy 1,5 2 orat. A gond az hogy ha mindig megetetem mikor felkel(szopizik) akkor surun fog enni minden ket es fel oraban . Probaltam a vissza altatast par napig a fel vesz le tesz modszert de most meg nyugosebb sot ejszaka se akar aludni mar az agyaba mindegyre sir fel. Valaki hasonlo helyzetben? Valami tipp?
2019. febr. 19. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem mióta megszületett csak 30 perceket alszik nappal, 5 hónaposan még 3x30 percet aludt, 6 hónaposan állt át a 2x30 percre.

Nálunk teljesen jól bevált a 3 óránkénti etetés. 5 hónaposan még éjjel evett 1x. Aztán 7, 10, 13, 16, 19.

Napirend emlékeim szerint: kb 7kor ébredt enni, rögtön visszaaludt 9ig, kihoztam a nappaliba, kis "torna" hason, játék, 10kor kaja, irány sétálni, közben aludt egyet, dél körül haza, ettem ő játszott, 13kor kaja, utána játék stb, 15 körül aludt fél órát, 16kor etetés, közben férjem is hazaért, vele játék "apás idő ", 18kor aludt még fél órát, 18:45kor indulás fürdeni, 19kor vacsi, 19:15kor mindig aludt. 6,5 hós koráig 1 ébredéssel (etetés) átaludta az éjszakát.

2019. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja és bár kevésnek tűnik a 30 perc, de ha vidáman ébred,jókedvű, élénk alvás után,akkor elég neki ennyi, nem kell visszaaltatni, csak szenvedtek mindketten.

Nekem nehéz volt elfogadni, hogy csak ennyit alszik nappal egyszerre, mert 30 perc semmire se elég, "bezzeg más gyereke 1,5-2 órákat alszik, ott mindenre van idő "... De ez van... most 11 hónapos és még mindig 30 percezünk 90%ban....

2019. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen nekem is 3 v 4x fel orakat aludt a babam napkozben. Ha a fejem tetejere is alltam akkor se aludt tobbet egyszerre. Nalunk az ejjelek 4 hos kora ota kaoszok. Most 10 honapos, nem akarom elszolni de nornalizalodott a NAPPALI alvasa. 2x alszik 1 v 2 orat. Az ejjelek tovabbra is rosszak.
2019. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Viszont mikor pici volt akkor aludt tobbet es az ejszakakkal se volt gond. Igy en se ereztem hogy faradt vagyok mert ejjel egy vagy ketszer kelt igy ki tudtam pihenni magam de miota 4 honapos azota ejjel sirva kel orankent vagy ket orankent
2019. febr. 19. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Enyém is lassan 4hós, nappal katasztrófa az alvás. 30p, 40p,max 1óra. Ha elfárad ordít de már ragad le a szeme,nagyon nehezen alszik el. Éjjel jó, kb este 7től 5ig alszik.max 1 ébredéssel. Mitől van ez?
2019. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Regebb o is egyszer kelt ejszaka nost mar nagyon gyakran van hogy masfel orankent es sirva kel . Nappal nalunk is ugyan . Probaltam akkor fektetni mikor kezd almosodni es akkor is mikor mar nagyon faradt de sajnos mindig egyszer a siras es utana alszik el. Attol felek nem e lesz kesobb ebbol problema
2019. febr. 25. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!