Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sárgabarack 4 hónapos kortól...

Sárgabarack 4 hónapos kortól ez nem egy erős allergén?

Figyelt kérdés

Sok bébiétel lép van sárgabarack ízű.

4 hónapos kortól

Úgy tudom ez nagyon veszélyes allergén


2019. febr. 19. 20:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*pép
2019. febr. 19. 20:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A sárgabarack??? Nem allergén, viszont nagyobb mennyiség hasfájást, hascsikarást okozhat, úgy, mint a szilva.
2019. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

A bébiételeket ne vegyük alapul amúgy se. Más eljárással készül. Tej pl nem adható ugye minimum másfél éves korig. Na, az üveges tejbegrízben, jó éjt pépekben tej van.

Van epres, málnás bébiétel 4-7 hónaptól, ezek szintén nem adhatóak elméletileg 2 éves kor alatt. Máshogy készül, kivonják belőlük az allergéneket (pl apró magvak).

De a sárgabarackról én se tudok, hogy amúgy allergén lenne.

2019. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem allergén.

A sárgabarack magja kis mennyiségben cianidot tartalmaz. Én sem tudtam, anyósom mondta, mikor anno a fiamnak sorra került, hogy ne adjak neki olyat, aminek a magja szétnyílt. Felnőttre nyilván nem ártalmas egy-egy ilyen barck elfogyasztása, viszont a babáknál okozhat mérgezést. Bébiételek esetében nyilván erre odafigyelnek, nem tartom valószínűnek, hogy olyanból készítenék, ami gondot okozhatna.

2019. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem allergén


A hozzátáplálás 2. Hónapjában h fáról szeded is adható


Van akit meghajt ( felnőtt is)

Úgyh módjával


De van amelyik babának pont ez kell a normál széklethet

2019. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 4 ételallergiás gyerekem van/volt (egy kinőtt mindent már), elég sok mindenre a sárgabarack nincs közöttük.

Viszont 6 hónapig nem adnék semmit. Éretlen a bélrendszer még.

2019. febr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Másfél éves kortól lehet tejet?? Jesszusom, te hol élsz?

A legmodernebb kutatások alapján minél korábban kell az allergéneket is bevezetni, kérdezd meg a védőnődet!

2019. febr. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, köszi, megtörtént. Sőt, a gyerekorvosunk 3 éves kort mondott, bár ezt túlzásnak érzem.

3 gyerekem van. Az első 15, a második 16 hónaposan kapott először, és sokan még ezt is korainak mondták. A pici féléves, nem érzem úgy, hogy tejet kéne adjak neki...

De te nyugodtan tömjed vele a tiedet, te dolgod.


[link]

2019. febr. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Normálisan írogassál! Mi az, hogy tömjed vele? Lehet, te tömöd a gyerekeidet, én etetni szoktam.

Ne linkelgessél 2017-es cikkeket 2019-ben, bár te tipikusan az a mindenttudó anya lehetsz, aki pár cikk alapján tanácsot oszt.

Javaslom a legújabb ajánlások felkeresését, már ha tudsz angolul...

2019. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!