Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett dolgozni havi...

Baba mellett dolgozni havi 15-20 órát?

Figyelt kérdés
Május elejére várom első gyermekemet. Felvetődött a munkahelyemen, hogy amíg otthon vagyok egy részét a munkámnak továbbra is folytathatom. Havi 15-20 óra elfoglaltságot jelent. Számítógép előtt végzett munka, abba lehet hagyni a lényeg hogy minden hónap 20-ig kész kell lenni vele. Szerintetek újszülött mellett bevállalható? Én úgy gondolom, hogy simán, napi 1-2 órára elosztanám. De mivel első baba, lehet nem látom reálisan a dolgokat.
2019. febr. 19. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A heti 4-5 óra simán belefér. A első hetek nagyon nehezek, de később nem gond. Esetleg csinálod hétvégén, mikor apuka is otthon van. Akinek több gyereke van, annak is meg kell oldani, hogy a többivel is foglalkozzon.
2019. febr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha az elso 6- 8 hetben nem is, utana megoldhato.
2019. febr. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
2 hónapos volt a kislányom, amikor heti 6 alkalommal (alkalmanként utazással együtt 2 óra) jártam a magánbetegeimhez gyógytornászként. Azt azért jó, ha tudjátok, hogy a gyerek 6 hós koráig csak feketén tudsz dolgozni.
2019. febr. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Dolgozhat tisztán is, de akkor le kell mondani a csedet.
2019. febr. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Simán, hetente dolgozom ennyit itthonról, már a második baba mellett. Ha rugalmas, kötetlen a munkaidő, és bármikor felállhatsz, akkor vállalható abszolút.
2019. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is ez jutott eszembe.

Hogy vagy feketén dolgozol, akkor nem tudom, hoyg fizet ki a cég, vagy rendesen hivatalosan, de akkor nem igényelhetsz ellátást.

Ez nem gond?


Nem tudom, milyen típus vagy, én örültem, hoyg élek az elején, kellett pár hónap, amíg belerázódtunk, és kialakult a napi rutin. De van, aki tök könnyedén viseli, és simán van szabadideje pici mellett is. Nem mindegy, mennyit dolgozik a párod, van-e mama a közelben, aki csak sétálni elviszi (a babakocsit bárki tolhatja ugye), mert akkor nyilván sokkal egyszerűbb.

2019. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha neked nem gond, hogy nem kapsz csedet, csináld.
2019. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!