Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok volt hasonló? Moro-ref...

Nálatok volt hasonló? Moro-reflex minden ok nélkül?

Figyelt kérdés
Nyilván fürdésnél tapasztaltuk már illetve ha hidegebb volt a kezem és úgy fogtam meg a babát kitárta a kezét meredten nézett.. Viszont ma olyat csinált hogy feküdt a hátán tök jó kedve volt gogicsélt majd egyszer csak hátra feszíti a testét kidülled a szeme.. Először mikor ma csinálta sorozatosan mint egy rángás megfeszült-elengedett felkaptam abba hagyta... Felhivtuk a védőnőt mondta videozzuk le, na ott is ugyanúgy csinálta csak nem sorozatosan csak hirtelen megdermedt. Ha fel veszem abba hagyja... A védőnő szerint ha ki tudjuk zökkenteni akkor nincs baja akkor nem roham, de engem megijeszt soha nem csinálta. Mondta ha durvább vigyük holnap be hozzá. 2 hónapos egyébként
2019. febr. 20. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvoshoz vidd, ne védőnőhöz.
2019. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszerre vannak ott az orvossal mindig
2019. febr. 20. 20:01
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Hát, szerintem ez teljesen normális, akkor csinálják a babák ha megijednek, de ők mindentől meg tudnak ijedni, szóval nem úgy kell ezt értelmezni, mint egy felnőttnél, kb. 3 hónaposan hagyják abba, amúgy nem értem a védőnődet, nekünk ezt mindenki világosan elmondta, hogy ez normális dolog, sok babát emiatt raknak pólyába, hogy ne morozzanak, nyugodtabban tudnak aludni.
2019. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodo-reflexszeruen mukodik akkor, ha a baba a hatara kerul, es barmi miatt azt erzi, hogy leesik az anyukaja testerol (mint a majmoknal). Ha a mellkasodon van hassal lefele, az kikapcsolja ezt a reflexet.
2019. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk még alvás közben is volt. Csak úgy aludt és egyszer csak beindult a reflex majd elernyedt. Pl akkor is csinálta ha felhuztam rá a takarót.
2019. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos de nem túl nagy ő már ehhez? Tehát ezt egy idő után kinovik a babak, én bizony vinném tovább a levideozott jelenettel neurologushoz. Nehogy epilepszia legyen.
2019. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok bocsánat közben megneztem, 2-3 hos korig állhat fent a moro reflex, akkor ti még benne vagytok
2019. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most beszélt anyum egy barátnőjével aki orvos azt mondta hogy 3 hónapos kora után kezdi kinőni és normális , figyelgetem azért egy fokkal nyugodtabb vagyok most köszi az eddigi válaszokat, szívesen fogadom még a többiek tapasztalatát. Nekem az volt fura egyébként hogy OK NÉLKÜL ma csinálta először. Vagyis látszólag ok nélkül az orvos mondta hogy a kezétől is megijedhet ha épp kapálózik. Tényleg tök hirtelen jött, nevetgélt meg magyarázott a maga módján majd hirtelen megdermedt. Ijesztő azért 😓
2019. febr. 20. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Normális, nekem is csinálja és én is utánakérdeztem.
2019. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lapet01 válasza:
Azóta kiderült, hogy mi okozta, esetleg elmúltak? Mi is megfigyeltük ezt a kisfiúnknál.
febr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!