Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell személyi igazolv...

Mikortól kell személyi igazolványt csináltatni babának/gyereknek? Annyi mindent olvasni.

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Újszülött kortól kötelező.
2019. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Legutóbb az volt kiírva feketén-fehéren okmányirodában, hogy nem kell személyi igazolvány. És nyilván nem kell, mert az égvilágon nekünk még soha sehol semmihez nem fogadták el (csakúgy ahogy nekem sehol nem fogadták el a jogsimat, ezért el kellett mennem csináltatni személyi igazolványt, mert nem akartam, gondoltam ott a jogsim, a bankban még pénzt sem tudtam felvenni) csak a lakcímkártya+anyakönyvi kivonat kombót. És soha sehol nem is kérték a személyi iagzolványt nekik, pedig van kedvezményre jogosító kártyánk és kalauz szeretett volna egy fényképes igazolványt és mondta, ja gyereknek nincs ilyen. És szerintem kérné ha lehetne.
2019. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Újszülött kortól kell, de nem büntetnek érte, ha csak később csináltatod meg. Csokhoz nekünk pl kellett.
2019. febr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk 1 éves kor után kellett megcsináltatni, mert albérletben lakunk, bölcsibe iratkozáshoz pedig kellett a lakcímkártya.

Viszont a bejelentéshez kötelező volt a személyi. Úgyhogy akkor megcsináltuk.

Tipp: ha megcsináltatnád (nem rémlik hogy fizetnem kellett volna érte), akkor érdemes vinni fehér hátterű fényképet a gyerekről, mert főleg kis korban macerás a fotózásuk. Sztenderd igazolványképet kell vinni, fehér háttérrel, szemből jól láthatóan fotózva a gyereket - kb vállig.

2019. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem kötelező a szemelyi.

Mi most fogjuk csinálni a nagynak, mert nem megy iskokába, de a bérletre kell majd szám.

2019. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Újszülöttkortól lehet, és érdemes is, mert jó ha kéznél van pl külföldi utazáskor, vagy ügyintézéskor, bölcsis beiratkozáskor, stb.
2019. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

A törvény értelemében minden állampolgárnak rendelkeznie kell személyazonosságot igazoló okmánnyal pl útlevél, személyi igazolvány, vezetői engedély (ez nyilván gyerekeknél nem játszik). Az más kérdés, hogy a legtöbb babának nem csináltatnak a szülők addig, amíg valamilyen hivatalos ügyhöz vagy külföldi utazáshoz nem kell. A rendőrök sem foglalkoznak vele. De ahogy általában a kocsit sem ellenőrzik részletesen, néha mégis igen, így előfordulhat, hogy nagyon buzgó rendőrrel fut össze az ember és repül a bírság.

[link]

Itt leírják feketen-feheren, hogy kiskorú esetén a törvényes képviselő dolga gondoskodni az ügyről.

De hozzáteszem, hogy a férjem rendőr és 4 gyerekünkből mégis csak kettőnek van személyije, lassan a többieknek is megcsináltatjuk. Tipikus lyukas a suszter cipője eset.

2019. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
de gyereket az anyakönyvi kivonata igazol, arra kapod az összes pénzbeli ellátást....nem kell személyi. ha kéne, kérnék, de nekünk még soha semmihez nem kellett, bár van nekik, de ez pont múltkoriban lett világos számomra is, hogy tényleg van nekik, de soha nem használtuk semmire sem eddig.
2019. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk például az ingyenes utazáshoz kell. Ő tartósan beteg(2éves), és 1 kísérő szülő ingyen utazhaz vele a helyi tömegközlekedésen. Ehhez az igazolványhoz kellett.

Amúgy én is úgy tudom, hogy újszülött kórtól....de ez eléggé kivitelezhetetlen 😀

2019. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
nem kellett, az én gyerekem is tartós beteg, sosem kellett sem az igazolványhoz, sem az igazolvánnyal történő ingyenes utazáshoz, sosem.
2019. febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!