Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos babánál működhet...

1-2 hónapos babánál működhet az, hogy szoptatás mellett, ha esetleg egy két éjszaka nem lennék otthon akkor vagy az apja vagy a nagymamák éjjel tápszerrel etetik meg?

Figyelt kérdés
Születése után pár hónappal már ismét aktív életet fogok élni, és lesz néhány olyan alkalom, amikor éjjel másra lesz bízva.

2019. febr. 25. 18:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
83%

Elméletben igen, de ne fűzz hozzá nagy reményeket.

Egyrészt nem biztos hogy elfogadja vagy ha igen, könnyen lehet az a vége, hogy betesz a szoptatásnak, mert cumizavara lesz.

2019. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a kérdést inkább etikai szemmel lenne érdemes nézni: vajon mi lehet indoka egy pár hetes kisbaba anyukának, hogy éjszakánként kimaradozzon, "aktív élet" címszóval.
2019. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
45%
Nálam nem müködhetett volna,mert én akartam ott lenni vele minden percben,éjszaka is.
2019. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
50%
ezt előre nem lehet tudni ki kell próbálno, az enyém szopott is, de ha nem voltam ott akkor cumisüvegből anyatejet vagy tápszert kapott! mondjuk én nem csináltam belőle gondot hogy anyatejet vagy tápszert eszik a gyerek! nem vagyok para mami... az hogy mkt csinál a kedves kérdező semmi közünk hozzá, lehet elutazik, lehet tanul..tök mindegy nem a mi dolgunk!
2019. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Etika ide vagy oda, nem vagyunk egyformák. Nyilván én vagyok itthon vele, de azért nem terveztem rácsot szerelni az ablakokra és amíg az apja vagy a nagyik szívesen vállalják nem hiszem, hogy ez gond lenne. A cumi zavar abból a szempontból nem lenne probléma, hogy egyébként sem terveztem hosszan szoptatni. És addigra nem pár hetes lesz hanem kb. 3 hónapos.
2019. febr. 25. 18:26
 6/69 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet tudni. Mind két gyerekemet szoptattam/szoptatom. A lányom simán elfogadta a cumisüveget is, és mikor már fèl éves kora után kellett tápszer majd tejital, azt is megitta. A fiam, aki jelenleg 3 hónapos, és nem tus mit kezdeni a cumisüveggel.
2019. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
37%

Nem


Betesz a szoptatásnak


Lefejt tejet nem cumisüveggel lehet


Viszont arra számíts h a babát megviseli az éjjeli távollléted


Abban az időben amikor szopizna neked is fejned kell, hogy ne csökkenjen a tejed és ne kapj mellgyulladást

2019. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
73%

Minden csakis azon múlik, hogy elfogadja-e a cumisüveget, illetve hogy mennyire lesz anyás baba és meg tudják-e nyugtatni helyetted mások ha kell.


Bocsánat, tudom nem vagy kiváncsi a véleményemre, de elképesztő dolgokat írsz... :( Szerintem az anya nem szűnik meg nő és ember maradni, de az élet megváltozik. Úgy veszem észre, te ezt képtelen vagy feldolgozni. Nagyon sajnálatos, hogy ennyire nem érdekel, hogy meddig kap anyatejet a babád.

2019. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
85%

Kérdés, elfogadja-e a tápszert és a cumisüveget (svéd itatópohár jobb a cumizavar ellen, de nehezebb vele itatni).

Előre lefejt tej talán jobb.

Illetve ha túl sokat vagy el, és nem is fejsz, elapadhat a tej vagy begyulladhat a melled.

A babának ha anyás, ez lehet traumatizáló. Mindenképpen gyakran foglalkozzanak vele addig is a vigyázó személyek illetve próbáljátok meg az etetést egy rövidebb távollétnél vagy úgy, hogy gond esetén hamar visszaérsz..

2019. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Biztosan megtudjuk valahogy oldani, hiszen egyébként is terveztük üvegből is etetni, hogy ne csak nekem kelljen mindig kelni éjszaka. Kedves akárhányadik válaszoló, igen igazad van, a véleményed valóban nem érdekel. Mindenki úgy alakítja az életét, ahogy szeretné. Nálam ez úgy működik, hogy a gyerek alkalmazkodik hozzánk nem pedig fordítva. A másik "kedves" válaszolónak meg üzenem, hogy nem vagyok Budapesti. :) szeretnél te olyan helyen élni, ahol én ;)
2019. febr. 25. 18:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!