Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hós babátok hogyan fejezi ki...

4hós babátok hogyan fejezi ki felétel szeretetét/kötődését?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba,ezz csak azért írom mert lehez,hogy azcanyatejes baba jobban kötődik,nem tudom. Babám figyel a hangomra ha szólok hozzá, mosolyog ha meglát, már többször előfordult,hogy nálam abbahagyta a sírást. De pl ha túlfárad vagy fáj a hasa nálam sem nyugszik meg azonnal. Vagy ha mamáknál vagyunk akkor én nem érdeklem annyira,de gondolom h azért mert engem lát minden nap,nem vagyok ilyenkor érdekes. Jobban kéne már kötődjön hozzám? Nem csak én szoktam etetni.

2019. febr. 26. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 4 hónapos. Sokat mosolyog (rám egy kicsit többet, mint másokra). Rajtam kívül csak apa jó, másoknál nyugtalan. Hiába jön bárki, ha benne vagyok a látókörébe, akkor engem néz. Sokszor, ha az apja bolondozik neki, és ott vagyok, akkor is inkább engem néz. Én ebből érzem úgy, hogy kötődik hozzám, de egy ilyen kicsi babánál még irreális elvárás, hogy kifejezze a szeretetét.
2019. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Korai. Pont ezért (is) nehéz az elején, mert semmi visszacsatolást nem kapsz. Első gyerekem volt vagy 7 hónapos mire úgy éreztem tényleg én kellek neki. Nálam pillanatok alatt megnyugodott, nevetett, mosolygott, kapaszkodott belém.
2019. febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már kicsit látom én is csak azt hittem hamarabb látszani fog,hogy én jobban kellek neki mint más. Nálunk ugye apja is eteti,pelenkázza,mindent amit én. Mamákkal is rendszeresen találkozik,jól elvan velük is. Nincs mindig këzben,sokat leteszem hasra, meg hanyatt,hogy szabadon mozogjon. Iyenkor egyedül is elvan akkor hagyom 10-15 percet. Vagy akkor ott kéne lennem?
2019. febr. 26. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, bőven elég visszacsatolás, hogy mosolyog rád és megnyugszik nálad. Az hogy mással is elvan az is jó, azt jelenti biztonságban érzi magát. Kisfiamnak 8 hónapos kora körül volt pár hét, amikor nem lehetett elmozdulnom mellőle, mert üvöltött, ez is a kötődés egyik jele. Úgy igazán a nyakamat átkarolva ölelgeti olyan 11 hónaposan kezdett. (Szintén tászeres) ha elvan 10-15percet, azt hasznald ki nyugodtan, tegyél-vegyél de az egyik szemed legyen mindig rajta :)
2019. febr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!