Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis, h a 10 honapos...

Normalis, h a 10 honapos lanyom napi 3-4 deci vizet iszik? Volt mar h fel liter is lecsuszott?

Figyelt kérdés
Kinalgatom eleg surun, es mindig elfogadja es sokat is iszik. Parom belem vagta az ideget h remeli nem azert iszik ennyit mert cukros. De gondolom akkor lenne egyeb tunete is ha az lenne. Ti babatok mennyit iszik aki hasonlo koru?
2019. febr. 28. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatod, vagy tápszert kap? Esetleg nem kap sok sósat? Vizet iszik, vagy valami édesített teát? Aluszékony?
2019. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó, de mennyi az össz folyadékfogyasztása? Tápszerrel, anyatejjel együtt?

Mert egyébként az lenne az ideális, ha egy ekkora (persze súlytól is függ) 1-1,2 litert inna mindent beleszámítva. Persze ezt nem minden gyerek teljesíti, sőt. De ezt verték belénk a nephrológián.

2019. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem sok.
2019. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

8 hónapos lányom 0,5-1 dl -t ha iszik vizet a ht.-hoz


Anyatejes


Van itatója tud inni belőle, de inkább játszik vele ( kiszívja kiköpi)

2019. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ez nem sok.

Az én kisfiam 10 hónaposan simán megivott 3-4x 300ml tápszert+4-5x300 ml egyéb folyadék(tea,víz,gyümölcslé),+ csak azt nem ette meg amit nem adtunk oda,mindegy volt csak ehető legyen(leves,főzelék,kolbász,kovászos ubi, csípős csipsz,bébiétel,bármi).És azt gondold el,hogy én hogy paráztam(még most is)mert a férjem nagy fia,1-es típusú cukorbeteg,majdnem meghalt gyerekként.

Én szóltam a dokinak is,meg a védőnőnek is , hogy van cukorbeteg a családban, és hogy mire figyeljek, meg ők is jobban figyelnek.

2019. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha cukros, akkor összetéveszthetetlen ahogy iszik. Ez fiamnál úgy néz ki, megtölti a poharát mire elzárja a csapot már megitta a pohár vizet, nyitja a csapot és egy kortyban lemegy a következő pohár és a következő pohár. Ivas előtt pisil, 3 pohar víz, majd megint pisil és újra iszik majd megint pisil. Ez kb 1 perc alatt.


A fiam idősebb, nyilván 10 hónaposnál ez nem így megy, de az hogy félóránként tele a pelus pisivel-feltűnne. Meg a gyors ivás egymás után sokszor is feltünő, hogy vmi nincs rendben.

2019. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Anyatejes, ejszaka meg eleg sokszor keri, napkozben ritkan csak alvasok elott 2x v 3x ker. Mar amugy sincs tul sok tejem. Csak vizet iszik a teat gyumolcsleveket kikopdosi. Neha kap kakaot de abbol se iszik mennyiseget.
2019. márc. 1. 10:05
 8/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt h a tapszert se issza meg, hiaba kinalom a keves tejem miatt. Amugy is eleg rossz evo.
2019. márc. 1. 10:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy ha cukros, akkor irdatlan mennyiségeket kezd el zabálni és folyamatosan, rohamos ütemben kezd el fogyni. Ez még jellemzőbb, mint az ivás.
2019. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!