Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon elég szeretetet kap a...

Vajon elég szeretetet kap a babám, eleget foglalkozok vele?

Figyelt kérdés
4hós a babám,tápszeres az elejétől, jókedvű,mosolygós baba,csak akkor sír ha elfárad. Figyelek rá,hogy sokat legyen hason, és hanyatt a játszószőnyegben. Ilyenkor 10-15 percet is elbabrál a játékaival, nem igényli,hogy szórakoztassam. Kiságyában altatom, amivel nincs baja csak ha túlfárad és nem tud lenyugodni,de olyankor a ringatás is nehezen segít.Sokat énekelek neki. Apja is mindent megcsinál vele amit én. Napközben van,hogy mellkason alszik kicsit. Nincs olyan nagyon sokat kézben, csak böfiztetésnél és kicsit elalvás előtt,meg ha elfárad és nyugtatás kell.ha a pelenkázón és a pihenőszékben van akkor szoktunk"beszélgetünk. Látom,hogy megismer, mosolyog rám sokat,de nem mindig van mikor csak néz de nem mosolyog.soakt puszilgatom, örül is neki már. Nagyszülőkkel is jól el van,rendszeres talákoznak, idegenek ha jönnek akkor sincs kétségbe esve. Ez jó,vagy nem kötődik hozzám eléggé? Van mikor apjánál gyorsabban nyugszik meg.

2019. márc. 2. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Huh, követem, mintha csak én írtam volna ki. Azzal a különbséggel, hogy az én 5 hónaposom akár 30-40 perceket is elvan egyedül, meg hogy nekem a főzés és házimunka miatt is brutál bűntudatom van, hogy nem vele foglalkozom.. :(
2019. márc. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Meg elvan nagyival 5-6 órákat amikor nekem tanfolyam van heti 1x, apjával is ugyanúgy megnyugszik stb... nem tudom, hogy mindez azért van, mert stabilan kötődő és vidám kis fickó, vagy pont mert nem kötődik igazán.. :(
2019. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így nagyon jó.
2019. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is bűntudatom van ha mást csinálok,de muszáj azt is megcsinálni. Igen én is így vagyok,hogy nem tudom,hogy ez most jó e így mert biztonságban érzi magát, vagy nem kötődik eléggé.
2019. márc. 2. 08:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Cukik vagytok :) Jol csinaltok mindent.
2019. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Amikor én teszek veszek a lakásban, akkor a hasamon van ilyen hordozó kendőben. Van hogy elalszik vagy magyarázok neki. Sokat van ringatóban is.
2019. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Nekem sosem volt bűntudatom amiatt, mert jól eljátszik a gyerek egyedül is, örültem neki.
2019. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs baj akkor gyártunk?:D

Cuki az aggodalmad de élvezd ezt az időszakot, lehet lesz olyan amikor lépni se tudsz kettőt.Igazi kötődés meg fokozatosan alakul ki.Négy hónaposan megismer,tudja hogy te fixen ott vagy 0-24ben de ennyi.

2019. márc. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Nincs miért aggódnod, örülj, hogy ilyen aranyos babád van.
2019. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt eleinte, bűntudatom volt mikor 10 percre nem vele foglalkoztam, majd jött 7-8 hónaposan a szeparációs szorongás, mikor nem hogy a szobából nem tudtam kimenni, de már ha hátat fordítottam neki katasztrófa volt. Mit nem adtam volna akkor azokért a 10 percekért.
2019. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!