Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem megy vele?

Miért nem megy vele?

Figyelt kérdés
14 hónapos babám nem akar se motorozni, se babytaxizni. Ráülni ráül, de nem indul el vele, pedig tudja, hogy kell, mert rakosgatja a lábát, mikor toljuk hátulról. Miért van ez, és hogyan tudnánk neki segíteni?
2019. márc. 3. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki segíteni, az én lányom 21 hónapos és pár napja ült fel először a kismotorra, a bébitaxira meg még eddig nem is ült rá, nem csodálkozom rajta, széles az ülése. Nem egyformák, nem mindegyik szereti ugyanazt és szerintem teljesen felesleges ráerőltetni valamit. A kismotorozás nem olyan, mint a mateklecke, hogy muszáj megcsinálni.
2019. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik gyerekem hamarabb ment folyton kölcsönkért motorokkal (bár ekkoraként még főleg hátrafelé:)) , mint hogy járni tudott volna. A másik már egy évesen szaladt, mégis két évesen futóbiciklivel kezdett, pedig hát örökölt sajátot, de nem érdekelte.
2019. márc. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam sohasem használta ezeket a járműveket. A bébitaxiból csak ki-be pakolni szeretett, a motort csak tolta, meg "szerelte". Talán a futóbicikli volt amivel ment, de azzal sem sokat, biciklizni is utál rendes pedálos biciklivel. Nem minden gyereket érdeklik ezek a labbal hajtós dolgok.
2019. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Két hét múlva lesz másfél éves a lányom, és még mindig nem szereti a kismotorokat. Párszor próbáltam rátenni, de pár lépés után kérte, hogy vegyem le róla.


Én annyira nem is bánom. Az ortopédián arra panaszkodtak nekünk az orvosok, hogy a szülők ráültetik ezekre a járművekre a gyerekeiket, és ez nem tesz jót a lábuknak.


Ha nem akarja, akkor hagyd. Ha szeretné, majd ráül és megy vele.

2019. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 20 hónaposan játszott rendesen vele, előtte csak tologattuk, meg vezetgette a kismotort.

Molst már 3,5 éves, nyáron már mosni szerette szivaccsal, megszokott módon játszani vele nem.

Lehet, hogy a kisfiad/kislányod se akarna még önállóan menni vele, majd idővel úgy is fog!

2019. márc. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Örülj neki, ahol én lakom a kismotor be van tiltva halálos balesetek miatt.
2019. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Halálos baleset kismotorral????
2019. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyszer volt egy ortopedus szaktekintély a Kossuthon, kérdezték mi a gond a kismotorral? Mit okoz? Konkrétan? Kb? Megközelítőleg? De mégis? Valamit amit halovanyan összefüggésbe tudnánk hozni? Egyetlen problemat mondjon, amit ha egy mondatba teszünk a kismotorral ráfoghatnánk hogy a kismotor....vagy mondjuk ha kismotorozik akkor nem csinál valami hasznosat.


Nos félorás nyektetés után az derült ki, ortopédusnak nem tetszik a lábbal hajtott kismotor, mert nem csinal egyebet gyerek mint lábbal hajtja és halad vele Á-ból B-be. Azt nem tudta megmondani hogy egy labbal hajthato kismotoron mi egyebet kéne csinálnia gyereknek? Vagy ehelyett mi egyeb lenne hasznosabb tevékenység?


Még az oltáselleneseknek is több érvük van. Annak aki nem adott K vitamint a gyerekenek is meg tudja indokolni miett nem.

2019. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7- es, igen, belefejeltek a betonba.

Forgalmazasa tilos ahol lakom. ( nem is lattam soha a 15 ev alatt )

2019. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs vele elkésve. Kisfiamnak másfél éves kora körül vettünk kismotort, de 2 éves koráig egyáltalán nem érdekelte. El is könyveltem, hogy na, ő úgy látszik nem lesz motorfan. El lett rakva a szekrénybe, mármint a motor, nem a gyerek 😃, aztán 2 évesen valami átkapcsolt benne, a semmiből elővetette velem, és onnantól mindenhová azzal jött. Még a lakásban is... 😃


Úgyhogy rá pár hónapra kapott egy futóbiciklit, hát le sem száll róla, 3 éves lesz lassan. Bölcsibe is azzal jövünk-megyünk, a téli hidegekben sem tudtam lebeszélni róla.


Szóval simán lehet, hogy nálatok is majd hirtelen egyik napról a másikra akar menni vele.

2019. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!