Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális hogy szülés után...

Az normális hogy szülés után fél évvel is van hogy elkap egy kis depi?

Figyelt kérdés

Sokáig szenvedtünk hasfájós babámmal, majd miután annak vége lett, kezdődött a fogzás.

Kb 3 hónap után jutottam el az igazi anyai érzésekhez, ahonnan tényleg úgy éreztem, hogy bármennyire nehéz is, szeretem őt annyira nagyon, hogy bármit megteszek érte.

Mostanában viszont megint elkapnak ilyen furcsa érzések ( pl. hogy nekem tuti nem kell még egy gyerek...) Mindenki csak azt mutatja kívül, milyen könnyű, neki áldott jó gyereke van, milyen csodás érzés anyának lenni. Hát az utóbbi pár napban én nem így érzem. És még ki se bújt a foga.

Egész nap bömböl, neki semmi nem jó, csak ha szórakoztatom. Ha nem alszik még enni sem tudok. Ilyenkor úgy érzem legszívesebben elutaznék egy hétre egyedül pihenni.

Viszont mikor semmi baja nincs, nevetünk egész nap, akkor meg az van bennem, hogy semmire se cserélném el ezt az egészet.

Olyan szar anyának érzem magam mikor elkap a depi, sírok, hogy ő jobbat érdemelne nálam. De annyira nehéz néha, és ezt senki se mondja meg előre...

Pedig ha néhany első kismama tudná mi vár rá, hát nem születne ennyi gyerek az biztos. És az én gyerekem még nem is tartozik az igazán rossz babák közé...

Minden tiszteletem az összes anyukáé, főleg akinek segítsége sincs. ( nekem sincs nagyon :( )


2019. márc. 6. 15:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet az a baj hogy még egy percet sem töltöttem egyedül, nélküle miota megszületett? De akkor meg hiányozna...
2019. márc. 6. 16:01
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ez normális :( De hidd el sokkal jobb lesz, mikor már tud szaladgálni, könnyen követhető és alakítható napirendje lesz, aludni fog éjszaka, tudtok majd beszélgetni, értelmes dolgokat játszani. Én is sokáig éreztem rosszul magam, nem igazán élveztem a gyerekezest. 1.5 éves kora körül éreztem, hogy ez egész jó, bár en igazán egyensúlyban akkor éreztem magam, amikor visszamentem dolgozni. Azóta a második kisfiammal vagyok itthon, 1 hónapos múlt. Sajnos hasfajos és keveset alszunk, de sokkal könnyebb, és sokkal jobban viselem az egészet, mert tudom, hogy tényleg el fog múlni, egyee könnyebb lesz, és élvezni fogom újra az egészet. :) Kitartást kívánok, légy türelmes!
2019. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Fuhh, megkönnyebbültem hogy nem én vagyok az egyetlen aki pont így érez. Kislányom is 6 hónapos :) 3 hónapos koráig hasfájás, 1 hét szünet és kezdődött a fogzás. 6 foga van megindulva de már több mint 2 hónapja, ráadásul egyik gél sem segít. Nagyon együtt tudok veled érezni. Semmi segítség, apa délután 4-ig dolgozik utána megy javítani a házat hogy elköltözhessünk anyóstól aki annyival segít, hogy eszi az idegeimet. Nagyon rossz ez a fogzás az biztos! Nem nagyon tudok mit mondani csak hogy kitartás sorstárs 😊
2019. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom még csak 3 hónapos, de ugyanígy érzek.

Extra sírós, hasfájós, egy kicsit le is van maradva a fejlődése, gondok vannak a kajálásával.Csak idegeskedek, aggódok és a fene tudja, hogy mikor ettem utoljára nyugodtan.

Nálunk sincs segítség. Család több száz kilométerre, apuka sokat dolgozik.

Nekem is az a legrosszabb, hogy mindenki mástól azt hallom, hogy milyen csodás időszak, meg az ő gyereke már vagy 3 nyelven beszél meg meg tud tervezni egy űrhajót, ehhez képest mi szenvedünk. :( Nagyon rossz anyának érzem magam.

Tudtam, hogy nem csak rózsaszín púderfelhő a gyerek nevelés, de erre nem készített fel senki.

2019. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok. Már a terhességem nehezen viseltem nálunk is család km-ekre az én családom meg nem egy "szimpatikus banda" na mindegy párom elment dolgozni mi előtte egy műszakba egy helyen dolgoztunk folyamatos munka rendben, megszoktam alapból a pörgés hogy mindig menni kell és hogy hirtelen ez eltűnt a munka meg hogy persze egyedül lettem (0-24párommal voltam) hamar taccsra vágott... Utána hogy meg lett a baba eleinte elvoltam majd jöttek nálunk is a hasfájós napok :( nap végére a gyerekkel együtt zokogtam mikor párom haza ért 11 óra után este, pisilni is úgy mentem azokba a napokban hogy kezemben az üvöltő gyerek, mert egy percre is a hátára kerül ilyen sírás közbe ő nem vesz levegőt :( muszáj függőlegesen tartani ha ennyire zokog mert felhergeli magát :( akkor lett jobb miután elkezdett rám mosolyogni... Illetve egyik éjjel volt nagyon fáradt voltam felkelt a gyerek sírt megnyugodott (először!) megfogta az arcom és mosolygott gagyaraszott :) ezekért a pullanatokert meg éri :) bár ha tudtam volna hogy ilyen nehéz vártam volna még vele en is
2019. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!