Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két éves gyerek éjjelente 1...

Két éves gyerek éjjelente 1 óra múlva, utána fél óránként ébred. Valakinél hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kisfiam kb 3 hónapja éjjelente kb 1 óra múlva felébred sírva utána pedig fél óránként kel sírva. Nem a foga miatt, már kinn van az összes. A vége mindig az, hogy betesszük mellénk az ágyba de ott is megébred csak legalább nem sír és egész éjjel forgolódik. Nagyon kimerültek vagyunk már, mitől lehet ez?

2019. márc. 8. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lett beteg, es azota? Nem horkol? Nalunk igy volt. Kb. 20 honapos koraban megfazott, es onnantol 6-8 ebredes tobb, mint 1 even keresztul. Orrdugulas, megnagyobbodott orrmandula okozta, nem kapott rendesen levegot. Ezt ugy tudod tesztelni, ha adaz neki nyalkahartyat osszehuzo orrcseppet, es megnezed, hogy azzal mennyit ebred. Nekem mar ez gyanus volt, aztan elutaztunk tesomhoz, aki tenger mellett lakik, ott jol megfazott a gyerek, ennek ellenere csak 2x ebredt, ahogy visszajottunk, ujraindult... Ott tunt fel. Elmentunk ful-orr-gegeszetre, a torokmandulai enyhenduzzadtak voltak, azok nem indokolnak, az orrmandulat csak mutet utan latjak, hogy nagy volt-e, viszont a horkolas, enyhe legzeskimaradas, gyakori ebredes, es a nemi hallascsokkenest mutato hallasteszt alapjan kuvettek az orrmandulait, es tubust kapott a fulebe. Majdnem 3 eves volt a mutetkor, de hamarabb is megcsinaljak, ha kell. A mutet utanaz orvos kijott, es mondta, hogy megerte, jo nagyok voltak az orrmandulai, elzartak a hallojaratot, ami mogott pangott a valadek, ezert nem hallott jol (felcserelte a betuket sokaig, tobbszor kellett szolni, hogy hall-e).


A masik, hogy nalunk a nathan rengeteget ront a tejfeherje es a tojasfeherje. Verteszt alapjan nem allergias, de nagyon rosszul alszik, ha ezekbol sokat eszik, es tobbszor volt, hogy sokaig nem kapott, megevett 2 joghurtot, es estere beteg lett. Neki mondjuk bortunete is volt/van neha (ekcema, kiskoraban pelenkakiutes, pottyos mellkas).


A harmadik dolog, hogy az apukaja alszik vele. Azota 1-2 ebredes van, vagy meg annyi sem. Ez csak nemreg ota van, de velem sosemaludta at meg 3 ev alatt ugy igazan az ejszakat (max 5-8 orat egyben a nathas idoszak kezdete elot), vele meg azonnal azon a hetvegen, mikor en eloszor kint aludtam a nappaliban. Nekunk ezek segitettek.

2019. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, es a cicirol is kb.2 honapja szoktattamle, sajat agyat is nemsokkal ezutan kapott, ami a mienk mellett van kozvetlenul, de a sajat kis kuckoja. Van melle plussallata is kb. 1 eve, bar az inkabb az elalvashoz kell neki.
2019. márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

8 éves a fiam, ezt csinálja másfél éves kora óta. Idővel jobb lesz, ha nem is az alvása, anya alkalmazkodik hozzá. De tényleg! lehet hosszútávon is élni napi 3-5 óra alvással.

Na, hogy ne csak idegesítselek, nálunk pavor van. Elalvás után 2-3 órával kezdi a nyűglődést. Van hogy 5 perc az egész és aztán nyugi van, de megesik, hogy 4-5 órán keresztül folyamatosan sír, kiabál. Reggel (a gyerek!) kipihenten ébred, ő végigalussza az egészet.


Azt mondták, csak az idő segít.

2019. márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is gyanus a mandula. Még januárban volt egy tüszős mandulagyulladása, azóta lett rosszabb az alvása kb. Voltunk fül-orr gégészeten, de ott semmit nem láttak. Két hét múlva megyünk alváslaborba. Most áthoztam az 5. kelés után és horkol. Illetve azt már megfigyeltem, hogy a száján veszi a levegőt. Remélem kiderül valami és tudok segíteni rajta. A parvorról is hallottam de lehetséges az minden álldott nap, ráadasul ennyiszer lenne rohama?
2019. márc. 9. 00:23
 5/7 anonim ***** válasza:
a pavort mi majdnem 3 éven keresztül nyomtuk napi szinten. Szóval igen, lehetséges. most már csak heti 1-2x jelentkezik.
2019. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Orrcseppre nem javul?
2019. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Orrcseppet használtam kb 2 hete, de azzal ugyan úgy kelt, de ma kipróbálom hátha. Tegnap is természetesen mellettem kötött ki az ágyban és borzalom volt, amit művelt. Forgolódott folyamatosan, felsírt párszor és hajnalban még be is pisilt.
2019. márc. 9. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!