Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszal anyának érzem magam?

Rosszal anyának érzem magam?

Figyelt kérdés

Szerdán szültem a babámat tejem még nincs csak pár csepp a mellemet sem fogadja el ha cicire akarom rakni ordít tiszta vörös a feje annyira sír hogy már nem kap levegőt csecsemösök is probáltak segíteni ök se tudtak így maradt a tápszer..rossz anyának érzem magam hogy nem tudom szoptatni a babámat szóvá is teszik az emberek hogy tápszer nem jó neki..

Minden egyes nap sírva kellek és fekszem.

Valakinek valami ötlete hogy fogadhatná el a mellem

Meg hogy indulhat be a tejem ? ( mellszivoval se indult még el csak pár csepp jön ki , szoptatós teát iszok )


2019. márc. 10. 09:17
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*Rossz
2019. márc. 10. 09:18
 2/28 anonim ***** válasza:
56%
Lepj be fbon a Szoptatas kerdezz felelek csoportba, ott vannak szakertok, vagy hivd fel az lll.hu telefonos szolgalatat, vagy hivhatsz szoptatasi tanacsadot is az ibclc.hu -rol. A mellszivo nem mindenkinek inditja be a tejleadoreflexet, nekem majdnem 3 evig volt tejem, megis alig tudtam fejni. A baba a legjobb tejszaporito/tejbeindito, minel tobbet van mellen, annal tobb a tej. Ha a korhazban cumisuvegbol kapott tapszert, akkor valoszinuleg ezert nem fogadja el a melled, mert annal meg kell erte dolgozni, mig a cumisuvegbol rogton omlik a szajaba, illetve mashogy is kell szivni. Ha szoptatasbarat eszkozbol adod a tejet (kiskanal, kispohar, sved itatopohar, fecskendo, Szoptanit keszulek), akkor konnyebb lesz ravenni, hogy szopizzon. A cumisuveget es a jatszocumit el kellene felejteni, ha ilyenfontos neked a szoptatas. A jelenseget cumizavarnak hivjak, ra tudsz keresni neten, valoszinuleg ez van nalatok. A szoptatas kerdezz-felelek csoportban nagyon sok anyuka is meg tudja veled osztani a tapasztalatat a szakertoi tanacsok mellett, hogy ok hogyan jottek ki ebbol, ami nagyon is lehetseges!
2019. márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
62%
Ja es addigis a mellreteves sokkal konnyebb ilyen esetben, ha felalomban, alvas kozben kinalod neki cumi helyett (nincs cumija, ugye?), en ugy csinaltam, hogy melle fekudtem, odatettem a szajahoz, es vagy mar ez eleg volt, vagy egy picit felebresztettem, felallmban konnyebb nekik szopizni.
2019. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%

Itt már lehet, hogy a cumizavar is problémát okoz, sajnos. A tápszert cumisüvegbúl kapja, teljesen más tehnikával jön belőle a tép, mint a tej a melledből.

Én 20 hónapig szoptattam. ISZSZ volt a babám. Semmilyen cukros löttyöt, kamillateát és társait nem kapott, de rengeteg tejem volt az elejétől kezdve.

Telítve vannak a melleid? Minél többet kellene mellre helyezni. Fejni, fejni, fejni, mert azzal is stimulálod a tejtermelést. Ha a baba nem szopizik fejj. Hagyd a mellszívót. Csak kisebesíti a mellbimbódat, majd ha beindul a tejtermelés, akkor használd.

Igyál meg egy pohár sört (a b vitamin jót tesz ilyenkor a tejtermelésnek)- nem, semmi baja sem lesz a babádnak tőle, és próbálj meg lenyugodni.

De, lehet, hogy marad a táp, mert lehet, hogy nincs elég tejed, vagy egyáltalán nincs. próbáld meg elfogadni, HA így van, és sz*rd le, hogy mit ugatnak a hozzánemértők!

Sok sikert!

2019. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Ha nem fogadja el a cicit akkor nincs mit tenni. Ne kínozd magad. A tápszer meg jó neki, valamit csak ennie kell. Megvan benne minden aminek neki szüksége van. Ne stresszelj rá, a babának is nyugodt anyuka kell. Más gyereke is felnőtt tápszeren. Nekem az első tápszeres volt,minden szoptatás egy rém@lom volt. Miután kapott tápszert megnyugodott és jó kedvű volt és tudott végre aludni.
2019. márc. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
technika, cumisüveg, táp
2019. márc. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A kórházba 2 napig szenvedtem vele egy nap ha 50x nem szóltam hogy segítsenek akkor egyszer sem .. végig nézték hogy üvölt a gyerek a mellemen és nem fogadja el

Akkor még egyáltalán egy csepp se volt,kezembe nyomtak egy cumisüveget teával hogy azt adjam neki .

2019. márc. 10. 09:32
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
Ugyan már, ne ostorozd magad! Egy kisbabának sem az a legfontosabb az életében, hogy milyen módon jut ételhez, hanem az, hogy szerető szülei legyenek, akárki akármit mond! Ha nem megy, hát nem megy, van ez így. Ne hallgass azokra, akik azt mantrázzák, hogy szoptatni mindenki tud, mert ez hazugság! Jöhetnek itt az olyan példákkal, hogy az afrikai törzseknél így meg úgy... vajon hányan gondolnak abba bele, hogy ott is van bizony, aki 1. nem tud szoptatni 2. ha szerencséjük van, van másik szoptatós anya a törzsben, aki megeteti 3. bizony van olyan baba, aki éhenhal. Ezzel hiába példálóznak. A kisbabád tápszerrel is ugyanúgy fel fog nőni. Nem feltétlenül lesz betegesebb sem. Ma már nagyon jó tápszerek vannak, örüljünk annak, hogy ilyen lehetőség is van, nem úgy, mint régen. Kérlek szépen, emiatt ne sírj, hanem nézd a jó oldalát és próbáld meg elfogadni a helyzetet. Próbálkozz, amíg úgy érzed, hátha sikerül, de ne menj ebben tönkre, nem történt katasztrófa!
2019. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

Ne emészd magad. Az elsővel ugyanigy voltam. Bar én előtte tájékozodtam, a korházban megis orditott az első perctől kezdve, ha hozzáért a mellem a szájához. Itthon meg 2 honapig szenvedtem, nyomorgattam a mellem, ittam a teakat, szedtem bogyókat, hogy legyen tejem. Hat nalam egyaltalan be sem indult a tejleadás. Aztán elengedtem az egészet es a baba is megnyugodott, meg én is.


Most a maaodik egyből ráérzett, habár az elején sebes volt a mellbimbóm, fájt az egész mellem, rátettem, mert gondoltam, sikerülhet. Sikerült is, de a tejmennyisegem nem nő a baba igenyeihez, mintha egy szinten megállt volna. Védőnő szerint lehet, hogy kevés tejmirigyem van, nem tudom, pedig tényleg most is mindent megcsinálok azert, hogy szaporitsam, nem lakik jol a babam, kell neki a pótlás. Szerencsére nwm cumizavaros, mert a xumi feje pontosan olyan, mint a mellbimbom, mikor szivja.

Kipróbálhatsz ezer meg egy modszert, de ne ess tulzasba, ha mar nagyon stresszelsz, ne eroltesd, bar meg csak szerdan szultel szoval siman meg lehet hozni a tejed. Akár mellvedovel, amit lassan el lehet hagyni.

2019. márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Védőnő, gyerek orvos hetfőn jön biztos jól lefogják kiabálni a fejem ettől félék a legjobban.........
2019. márc. 10. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!