Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes nem alszik napközben....

4 hetes nem alszik napközben. Mitől lehet? Hasfajas?

Figyelt kérdés
4 hetes baba, nagyon nehezen átlátható el, cicin el se alszik általában hanem elringatom ha sikerül....annyi, h a cicin tekereg, általában kínlódik..szopik aztán kiköpi, aztán nyoszorog, megint szopik stb. Általában pár bufiztetessel megszakítom mert a kínlódás közben levegőt is nyel elég sokat. Aztán amikor megelegelem (mert hogy ez nem normális éves, szerintem nem is enni akar csak komfort szopizni talán, csak jön a tej is...) szóval általában elringatom. Na most, van hogy sikerül de van, h még elringatni se lehet mert keresi a cicit, nyugtalan. Persze ha mellre teszem akkor megint kínlódik, tehát annak semmi értelme. Ha netán mégis be alszik ölben, akkor mikor lerakom, ra 3 percre mocorog, nyoszorog, aztán elkezd sirni. Totál kész vagyok. Faj a hasa az nyilvánvaló, de egyfolytában?! Akkor is ha előtte kakilt? Vagy zavarjak a zajok?! Van egy nagyobb teso, ő képtelen csendben lenni....vagy mi baja?! Mit csinalok rosszul? Javul, ha elmúlik a hasfajas?! Napirendink még nincs, de nem is kész amíg ez tart szerintem....
2019. márc. 11. 09:54
 1/9 babyboom567 ***** válasza:
5 hónapos koráig nem aludt a gyerekem nappal.Szóval kitartás.
2019. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A vedono is azt mondta, h meg kell tanulnia...és h szerinte 3 honapos korára javulni fog...
2019. márc. 11. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Dettó. Hordozókendő segített csak, illetve félig-meddig Adamo hinta is.

Kitartás, nekem is mondták hogy 3 hónapos korra fog elmúlni :) Meg hogy nehezen alszik el, még nem tanulta meg altatni magát de ez is javulni fog.

2019. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a pihiszék segitett. Nem hasfajos a kisebbik, de fél órákat, ha aludt eddig. Ringatva aludt, de amint abbahagytam a ringatást, felriadt. A pihiszék meg folyton ringat, szóval nekünk ez vált be.

A nagyobbnál is a ringatás vált be.

2019. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rezgő szék se tetszik neki.
2019. márc. 11. 18:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Ohh... Hat akkor csak a türelem maradt. Bár lehet, hogy az idöjarás is közrejatszik. Sok baba nagyon érzékeny rá.
2019. márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de az enyém hat hetes kora óta csak 20-30 perceket alszik nappal kb 3x. Most 8 hónapos. Amint viszont elmúlt a hasfájása 4 hónapos korában azóta az éjszakáink egész jók. Nagyon kemény ez most de sajnos vannak olyan gyerekek akiknek nem nagy az alvásigénye. Ez neked rossz mert nem tudsz pihenni. Én is szó szerint hulla voltam akkor. Azt vettem észre hogy akkor valamivel jobban alszik nappal ha mellette maradok. 20 perc után ha felkel megpróbálom visszasimogatni, van hogy sikerül. Maradj mellette hátha sikerül.

Szopizás.... ugyanezt csinálta három és fél hónapos korától kezdve és sajnos leszokott a nsppali szopizásról. Éjszaka meg esetleg ha napközben félálomban volt tudtam szoptatni meg napközben 3x fejtem. Volt hogy üvegből megette de olyan is h nem. Így egész jól fennmaradt a tejci most hagytam abba a fejést egy pár napja az éjszakai szopizásról meg leszokott február elején miután beteg volt. Még mindíg nem tudom hogy miért így szopizott.

Próbálj meg nem idegeskedni. Az ilyen szitukban sajnos tényleg nem segít sokminden. Próbálj higgadt maradni. Aludj amikor lehet hogy pihentebb legyél és próbálj nem izgulni a tej miatt.

2019. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ohh még csak 4hetes,jobb lesz ha fölkötöd a gatyádat, mert ez így lesz még egy jó pár hónapig.
2019. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aludna ő, hulla fáradt szóval nem hiszem, h kicsi az alvás igénye. Az emésztése mindig felébreszti.
2019. márc. 14. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!