Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véletlenül de tisztán kimondot...

Véletlenül de tisztán kimondott szót tekintetünk első szónak?

Figyelt kérdés
3 hónapos a fiam minap gyönyörűen azt mondta, hogy "apa" soha gügyögve sem közelítette meg, tudom hogy csak véletlenül jött össze de nagyon édes volt. Nevezhetem első szónak vagy az számít annak amit tudatosan mond ki?
2019. márc. 11. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gügyögés nem első szó csak azért, mert véletlenül beletrafál.
2019. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem. :) Max. családi (hazug) történetnek elmegy.

Tudatosan, jelentéssel használt szó lehet csak első.

Amikor majd 9 hónap körül elkezdi, hogy bababa, mamama...az se lesz első szó.

Ha majd következetesen azt mondja pl: a kutyára, hogy "va", az egy elfogadható szó.

2019. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám úgy sír, hogy anyaaaaa. De persze attól ez még nem lesz szó.

Majd, ha meglátja az apját és abban a pillanatban mondja, hogy apa, na az lesz az első apa. Talán 1 évesen. Bár a nagyobbik gyerekem már 2 volt, amikor kimondta.

2019. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem tudatosan kimondott szó. Csak ahogy gagyog, így sikerült. Az a,o,e betűket könnyebb kiejteni, ha közben csukogatja a száját, akkor sikerülhet neki a p betű, de ez még egyaltalán nem akaratos volt. Az még odebb van.
2019. márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos.. Ne viccelj.. Mifélé első szó? :)


Csak beletrafált, de semmiféle tudatosság sincs benne. Ez épp olyan mint, hogy olvastam egy kérdésnél a napokban ahogy valaki büszkélkedett, hogy az ő lánya már a születése napján is mosolygott... Nem vettem a fáradságot, hogy leírjam, hogy ez reflex mosoly, az anyaméhben is mosolyognak. Nagyon szívet melengető de semmiféle tudatosság nincs benne. Ez reflex.

Az az érdekes mikor az első szociális mosoly jelenik meg. Ugyanez igaz az első szavakra is. Azért mert véletlenül érthető szót sikerül gügyögnie még nem lesz valódi jelentése. Pont tegnap kérdeztem a 4 hónapos fiam, hogy "na megyünk fürdeni?" mire pont úgy sikerült nyitni a száját hogy az jött ki belőle, hogy "nem".. Jót nevettünk de eszembe sem jutott valódi szóként tekinteni erre.

2019. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ön:Édes dolog, de nem számít első szónak. De a családi legendáriumban helyet kaphat, hogy már gügyögve az apját hívta. Hidd el, jót tesz az apai büszkeségnek. ❤️


Off: A babaklubban egy anyuka dicsekedett, hogy a babával az ölében laptopozott, és a baba az Ü T betűket ütötte le, és biztos tudatosan. Nem tudtuk meggyőzni.

2019. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 neeeee ezen kiégtem... Milyen embereknek vannak gyerekeik? 😱🙊
2019. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval se hogy tudatos volt csak hogy tiszta hibátlan kiejtés :) írtam hogy véletlenül mondta csak azt nem tudtam hogy szó az szó vagy ha már tudatos akkor számít annak :)
2019. márc. 11. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!