Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is mindent kölcsön...

Nektek is mindent kölcsön akartak adni ismerősök, rokonok?

Figyelt kérdés

2 hónapja jelentettük be a rokonságban és barátoknak, hogy terhes vagyok. Mivel közöttük már több kisgyerekes család is van, természetesen sorra jönnek azóta a felajánlások, hogy mi mindent adnak majd nekünk. Néha nem is csak a felajánlások, volt aki már egy zsákkal állított be hozzánk rögtön, pedig még csak 5 hónapos terhes vagyok. :D


Egyrészt persze jólesik, hogy segíteni szeretnének, nagyon aranyosak, és biztos sok hasznos dolgot is felajánlanak, másrészt viszont kezd zavaró lenni kicsit... És néha kínos.


Az egyik problémám, mikor hozzáteszik, hogy kölcsönbe adnák a cuccokat, mert még ők is terveznek gyereket. Ez persze tökéletesen érthető, természetes hogy a többedik gyereküknek nem akarnak mindenből újat venni. Én viszont nem szívesen használnék kölcsönbe kapott dolgokat, amikről tudom, hogy majd vissza kell adni. Nem akarok úgy babázni, hogy mindig arra kelljen figyelni, hogy ne legyenek foltosak a ruhák, ne szakadjanak ki, ne romoljon el egy játék/eszköz, stb. Persze a saját dolgoknál sem jó, ha ezek megtörténnek, de azokkal nyilván lazább lennék, de nekem nagyon kínos lenne, ha egy ismerőstől kölcsönbe kapott dolgot tennénk tönkre véletlenül.

Főleg, hogy nagy értékű dolgokat is ajánlgattak már, az egyik baráti pár például a kiságyat (!) szeretné kölcsönbe adni, mert a meglévő gyerekük kinőtte, a másodikat meg pár év múlva tervezik csak. Van aki mondta, hogy a babakocsit is szívesen kölcsönadja, de ők is terveznek még gyereket... Én ilyen nagy értékű dolgokat nem szívesen fogadok el.

De a ruhákkal is így vagyok. Semmi bajom a használt dolgokkal, magamnak általában turiban vásárolok, a babának is szívesen vennék turiból jó minőségű ruhákat, de azok legyenek a mi ruháink, hogy ne kelljen azt figyelni, melyik ismerősünk rugiját gyümölcsöztük össze...


Fontos megjegyezni, hogy jól állunk anyagilag, nem vagyunk gazdagok, de nem lenne gond beszerezni saját magunknak a babacuccokat, még ha egy részét használtan is vennénk (mint mondtam, nem a "használt" résszel van a gond, hanem a "kölcsönbe" résszel...).


Arról nem is beszélve, hogy én imádom a babacuccokat, még amikor nem voltam terhes, már akkor sokat nézegettem a kis babaruhákat turiban, boltban, és hát megvan a saját ízlésem és a párom ízlése, hogy mi tetszik, és egyáltalán nem biztos, hogy az adakozó ismerősünknek is hasonló az ízlése.

Egyik rokonunk hozott pl. egy játszószőnyeget. Tök jó, újnak tűnik, márkás, de egyszerűen baromira nem tetszik, szerintem a figurák kifejezetten csúnyák rajta. :D Nekem megérne pár ezer forintot, hogy olyat vegyek, ami tetszik nekem, ha már én fogom nézegetni a lakásomban hónapokig.

Ugyanez a helyzet sok más dologgal együtt.


Legszívesebben a felajánlott dolgok 80%-át visszautasítanám, az az igazság. :( De ezt meg nagyon cikinek érzem, meg tényleg mindenki tök kedves, tök lelkes, és nem akarom őket megbántani. De azt sem akarom, hogy helyettünk összedobják az egész babakelengyét, mikor van rá pénzünk nekünk is, és sok dologból már ki is néztük, milyet szeretnénk.


Volt már, hogy kedvesen visszautasítottunk dolgokat, de akkor jönnek a csodálkozó kérdések, hogy "de hát miért?" Meg hogy vigyük nyugodtan, mekkora anyagi segítség, higgyem el hogy hasznos lesz, rakjam el legalább tartalékba, stb...

Ezzel a rakjam el tartalékba dologgal is az a baj, hogy 60 nm-es lakásban élünk, nem tudok a végtelenségig raktározni. :D


Nektek is vannak ilyen ismerőseitek? Hogyan kezelitek, kezeltétek a hasonló helyzeteket? Mit lehetne nekik mondani? Tényleg nem megbántani szeretném őket, és értékelem, hogy segítenek, csak ez nekem kezd kellemetlenné válni.


Sokszor meg sem kérdezik, szükségünk van-e egy adott dologra, hanem kijelentik, hogy "ó, nekünk abból van egy szuper darab, hétvégén átviszem!"


2019. márc. 11. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a kölcsön kiságy pl tök jó. arra az 1-max2 évre felesleges venni. tönkre mit tudnátok benne tenni? szivacsot veszel újat, sajátot, de a kiságy tökéletes.


Ruháknál meg nálunk úgy szokás, hogy ugyan nem kölcsönbe megy, de amikor kinövi a gyerek, megkérdezzük, hogy kérik-e vissza, vagy mehet-e tovább...


Pólya, légzésfigyelő, bébiőr kölcsön volt. a kiskád ugyan nem nagy összeg, de ha van másnak, tök felesleges megvenni.


Most a mi babakocsink is "kölcsönben" van, hátha lesz még egy gyerek. Persze majd ha már ott nem kell, vsz eladom, vagy továbbadom...


Amúgy nem gáz megmondani, hogy bocs, de ebből meg ebből sajátot szeretnénk inkább.

2019. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

,,Nagyon kedves toletek, jelenleg nem tudjuk hova tenni/kolcsonbe nem szeretnenk, mert nem tudnam ugy nyugodtan hasznalni/masfajtat terveztem ebbol venni, ha megis szuksegunk lesz ra, mindenkepp szolunk”.


Ezek eleg ertheto okok, es az utolso felmondattol talan megnyugszanak. Ha ezek utan is eroskodnek, boven eleg egy, koszonom, nem.

2019. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem is csinálj listát mi kell, és mi az ami nem megy tönkre 2 évig.


Pl babaágy , veszel bele szivacsot és az ágyat 2-3 évesen lecseréled.

Légzésfigyelö csak max 6 hónapra kell

Egy rakat dolog van ami nem megy tönkre de jó ha kölcsönbe van.

A ruhákat ugy fogadd el, hogy ha foltos lesz azért te felelösséget nem vállalsz értük. De azért nem rossz ha egy halom cuccot pár hét-hónap után vissza tudsz adni.


DE pl babakocsit kölcsönbe csak akkor fogadj el, ha az egy jó márka, az olcsó kocsik max 2 gyereket szolgálnak ki...

2019. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem aggódok a kölcsön ruhák használata alatta. Aki kolcsonadja az is anyuka, tudja milyen egy baba/kisgyerek. Nem fog kinyirni mert tönkre meg 1-2baci vagy body 😁 ennyire ne parazz.
2019. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


Így belegondolva a kiságyat tényleg nem nagyon tudjuk tönkretenni. Más kérdés, hogy az is olyan, hogy egyáltalán nem passzol a babaszobába (színben, stílusban).


Persze, vannak dolgok, amik egyértelműen jók és hasznosak kölcsönbe (légzésfigyelő, mérleg, ilyesmik). Ezeket hálásan el is fogadom szívesen.


De rengeteg olyan dolgot is ajánlanak, amiből én sajátot szeretnék (babakocsi, ruhák, plédek, hordozókendő, hálózsák, játszószőnyeg, rácsvédő, babafészek, kismama ruhák, játékok), vagy pedig nem is szeretnék, amíg nem biztos, hogy szükség van rá (pl. pihenőszék, járóka).


A ruhákkal kapcsolatban, tudom, hogy nem akasztanak fel, ha tönkremegy, sőt nem is vetetnének velem másikat, valószínűleg egy rossz szót sem szólnának, de én magam olyan vagyok, hogy nekem ez kellemetlen lenne, és nem tudnám teljes nyugodtsággal használni őket, főleg hogy kiemelték, hogy kölcsönbe lenne, amíg nincs náluk másik gyerek... Nekem sokkal jobb lenne, ha a használt darabokat turiban szerezném be párszáz forintért, akkor ráadásul csak olyanokat vennék, ami tényleg tetszik nekem.

(Kislányunk lesz, és én nem szeretem a pink színű/élénk/csillogós/unikornisos/stb. ruhákat, viszont a felajánlottak között sok ilyen is van...)

2019. márc. 11. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el a járóka és a pihenőszék is jó van. Én pl pihenőszékben etetem a kislányom mivel még nem tud ülni.
2019. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyszülőkhöz nem tudod esetleg elvinni? Ott pedig szelektálsz,persze ciki,ha eljön hozzátok,akitől pl.a kiságyat kaptátok,és a gyerek meg egy másik ágyban alszik :) ezért én kerek perec megmondtam/megmondanám a helyedben is,hogy köszönöm,de már kinéztük/megvettük. A ruhákat pedig a szüleimnél tároltuk és onnan hoztam,amire szükségem volt,tetszett,épp akkor nem volt időm vásárolni,akkor jól jött,igaz nem kölcsönbe kaptuk.

És gondolj bele,ha szeretnétek kistestvért,valószínű szívesen fogod abba a kiságyba tenni,amiben a testvére volt,abba a ruhába öltöztetni stb.

2019. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én simán megmondtam hogy köszönöm nem, biztos nem fogok vigyázni ruhára az elején. Mondtam hogy aranyos, köszönöm, de inkább veszek sajátot, amit kidobhatok ha foltos/kakis/menthetetlen lesz.
2019. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!