Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek történt már valami...

Akinek történt már valami baleset a babájával, hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

A fél éves kislányom legurult az ágyról, kb. 30 cm magasról és “csak” a szőnyegre esett, semmi baja, az ijedtségtől sírt 2 percet majd molyosgott rám. Orvos is megnézte, nincs semmi baj. Én viszont azóta bőgök, ha csak eszembe jut, mindig úgy figyelek rá nem értem hogy történhetett. És akkor még nem is tud menni, mi lesz akkor :(


Az is nagyon megviselt, mikor az apukája véletlen beütötte a kis fejét.


Segítsetek, hogy lehet ezt kibírni anélkül, hogy burokban tartanám :(


2019. márc. 12. 17:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Nem tartod burokban, az teljesen mást jelent. Aki burokban tartja a gyerekét az nem hagyja az ágyon.

Nem is értem felnőtt, felelős szülő, hogy képes ott hagyni egy kisbabát az ágyon. "Csak" 30 centi. Gyerektraumán dolgoztam, 30 centiből is lettek már tragédiák (és nem, itt nem kis puklira gondolok).

Ha a földre teszed onnan nem tud lejjebb esni. Van olyan, hogy járóka, meg játszószőnyeg...

2019. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A burokban tartanit úgy értettem, hogy a jövőben az ilyen baleseteket megelőzni vele.


Nem hagytam magára, egy helyiségben voltunk, csak levettem a nadrágom és elraktam. Azért volt az ágyon, mert készültem etetni, altatni. Csak ő meg úgy tűnik jött vona utánam.

2019. márc. 12. 17:19
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem ez volt a kérdés.
2019. márc. 12. 17:20
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Akkor ez most jó lecke volt arra, hogy egy másodpercre sem lehet otthagyni.
2019. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak baromira nem bírom, mikor valaki felelőtlenül cselekszik, árt vele a gyerekének majd saját magát sajnáltatja, hogy "hogy lehet ezt kibírni?". Mondjuk legközelebb odafigyelsz a gyerekedre, úgy.
2019. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Veled gyerekként sosem történt baleset? Akkor a te szüleid is felelőtlenek voltak? A balesetnek pont az a lényege, hogy nem szándékos........
2019. márc. 12. 17:24
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Emberek vagyunk és hibázunk.


A kérdező ettől még nem feltétlenül felelőtlen szülő. Ezt egy eset miatt nem lehet kijelenteni. Nem ismeritek őt.

2019. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Ez egy olyan baleset volt, ami elkerülhető lett volna, ha nem hagyod az ágyon 2 percre sem, szóval jogos a büntudat, te is tudod. Még egy 2 napos csecsemőt sem hagyunk egyedül az ágyon.

De hogy a kérdésre válaszoljak, igazábol ki lehet birni a véletlen baleseteket is, mikor elesik, vagy ilyesmi. Kb 2 perc, és mar nem is foglalkoznak vele, szoval ilyeneken ne stresszeld magad. Az én nagyom egy energiabomba. 6 éves, folyton jon megy, esik borul, horzsolja magat, leesett már par lépcsőfokon, kiesett kerékhintaból, atesett a kutyan parszor, lefejelt dolgokat es meg sorolhatnam. O egy ilyen tipus, egy morzsan kepes elesni szegeny, de ha mindig emesztenem magam, akkor idegroncs lennek. Az elso par ilyen utan megtanultam nem raparazni, azota odamegyek, megvigasztalom, fertotlenites, sebtapasz es mar porog tovabb.

2019. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ilyen logikával minden baleset elkerülhető lenne. Tök mindegy, hogy 6 éves vagy 6 hónapos. Igazából ha a földön van akkor is el tud gurulni pl. az ajtóig és azt lefejelni vagy az ágylábát stb...
2019. márc. 12. 17:35
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Mindketten edződtök.

Nekem a legkisebb két éves. Már meg se nyikkan, ha futás közben térdre tottyan, vagy játék közben fenékre ül.

Sajnos nem lehet mindent elkerülni, bármennyire is félted. Te is tanulsz az esetből, és legközelebb elkerülöd. Pl. barátnőm röhögött, hogy felugrottunk hozzá, és reflexből eltettem az asztalról egy poharat, és betoltam egy fiókot, mert ezekből csak a baj lesz.

Azt is megszokod, hogy néha fenékre tottyan, megszeppen, nem esik jól, sír egy kicsit. Kap egy gyógypuszit, fél perc múlva kutya baja.

Azt tudni fogod, már a sírásból, első pillanattól, ha komolyan megsérül, és irány a megfelelő rendelő. (Baleseti, fogászat, stb.) Sajnos ilyen nagyobb esés nálunk is volt egy-egy, de csonttörés és komoly fogsérülés nélkül. (Csúszdáról az oviban, utcán futás közben orra, lakásban járólapon. Esnek-kelnek az első pár évben.)

Szerencsére lehet kapni buksi védőt, szerintem szuper találmány.

[link]

2019. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!