Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszélsz egy nap a...

Mennyit beszélsz egy nap a gyerekeddel aki még csak keveset beszél?

Figyelt kérdés
2019. márc. 12. 23:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Születése óta magyarázok neki.. Elmondom, hogy mit csinálok, miért csinálom.. "Kimosom az ágyneműt, hogy tiszta és finom illatú legyen,hogy aztán jókat aludjunk benne" Van amikor főzés közben osztom az igét, hogy "És akkor a dinsztelt hagymára rászórjuk a pirospaprikát, de vigyázz, mert megkeseredik, gyorsan fel is öntöm vízzel.. Majd ha nagyobb leszel, együtt főzünk, és te is megtanulod" Vagy.. "és te hogy aludtál? jól aludtál ugye,kincsem? Majd elmegyünk ma a mamához, biztos csinál neked finom uzsit."

Amikor nem pofázok, akkor éneklek, vagy mesélek neki olyan mesét, amit akkor rögtönzök, és róla szól.

Szokja csak szegénykém, mert az apjával be nem áll a szánk. :) Mentségemre szóljon, hogy amúgysem tudnék csendben tenni-venni.

2019. márc. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
1, főzni ne tanítsd! Vizet önteni a hagymára??? Elképzelem a pörköltedet...
2019. márc. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

2. Énis ráöntöm a vizet a hagymára, semmi baja nincs a pörköltömnek legalábbis eddig mindenkinek ízlett.


Kevesebbet, mint szeretnék. Mi nem vagyunk egy nagy locsi-fecsi család. Csak akkor szoktunk megszólalni, ha valami mondanivalónk van, vagy ha kérdeznek minket. Igy sajnos a gyerekkel sem tudok úgy kommunikálni, mint pl az első. Én nagyon hülyén érezném magam, ha elkezdeném sorolni mit csinalok főzés közben, mint valami főző műsorban. Alig várom már, hogy tudjon beszélni, elkezdjen kérdezősködni, mert azokra viszont szívesen válaszolnék.

2019. márc. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Egész nap beszélek

Nem is tudnék kovel


Még nem beszél semmi, nemhogy kevesebb



2. Eg nem aza hely, (és nem is az volt a kérdés) ahol a főzéssel kötözködni kell.

/Bár igazad van a pörkölt alapja, hogy a húst megpörköljük a hagymás alapon, amit ha vízzel öntünk fel akkor már csak párolódni tud. Dolgoztam étteremben, ott magyarázták el

Nem fő szét a hús ebben az esetben?? Ne offoljunktovább, de érdekel ha priviben válaszolnál ,megköszönöm/

2019. márc. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Alig várom már, hogy tudjon beszélni, elkezdjen kérdezősködni, mert azokra viszont szívesen válaszolnék.


De hát pont úgy tanulna meg beszélni, hogy tőled hallja.

2019. márc. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Folyamatosan beszélek hozzá mióta megszületett. Amúgy is nagy dumás vagyok.
2019. márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Folyamatosan verset mondok, mondókázok, éneklek. Amikor más nem jut már eszembe, jön a Himnusz, Szózat, szorzótábla :D A lényeg, hogy folyamatosan hallja a hangom.
2019. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez jó volt 7-es. ;) Én a múltkor a Nemzeti dalt szavaltam neki (bár most pont aktuális is). Folyamatosan beszélek. Mikor megyünk az utcán akkor is mondom neki, itt egy cica, ott vannak az autók, stb. Tök hülyének eezem ilyenkor magam, de tudom, hogy így tanul meg beszélni, ismer meg dokgokat. A fiammal is így csináltam, 2 évesen mikor bölcsibe ment, már folyékonyan beszélt, és azóta is folyamatosan mondja :)
2019. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem a lepontozást :o Igen, folyamatosan beszéltem hozzá, ha mást nem, akkor tényleg a szorzótáblát a konyhából a szobában matató gyereknek. Utcán pedig hol a madár, ott a bodobács, nézd a nénit, ő is babával van, stb. Mire 2 évesen bölcsibe ment, összetett mondatokban beszélt és ami meglepőbb volt, értette a viccet is :D Ráadásul már akkor hatalmas szókincse volt a többiekhez képest, olyan szavakat használt, mint pl ízletes, zajos, stb.
2019. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Sokat. Főleg, hogy már van nagyobb, mondom neki, hogy na most rászolok a batyádra, hogy halkabban, mert látom álmos vagy. Magyarazok neki, aztán jön a tesó ő ia dumál, mi pl nem vagyunk éneklősek, így ritkabban énwklünk, de folyton hallja a hangunkat.


(A pörihez csak annyit, hogy ahány ház annyi szokás. Én paprikát és paradicsomot dobok a hagymára, csak utána a pirospaprika és a hús. De legalább valaki kiragadta a lényeget 😂😂)

2019. márc. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!