Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettegek a bölcsöhaláltol....

Rettegek a bölcsöhaláltol. Mivel lehet megelőzni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 06:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon kevés baba hal meg bölcsőhaláltól! Csak újabban divat ezzel ijesztgetni az anyukákat! Ha nagyon félsz,akkor megnyugtatásul vegyél légzésfigyelőt!
2010. júl. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Én már terhesen rettegtem,mivel ápolónőként hallottam nem egy esetet..mikor megszültem azonnal vittem mindkét fiam mert bizony van egy hely ahol egy nap alatt kivizsgálják hajlamos-e rá...egy napig voltunk benn,de utána már megnyugodva éltünk.Privit írj kérlek ha kéred a címet és a vizsgálat nevét.Priviben megírom az elérhetőséget,sőt az orvos nevét!Itt nem szeretném kiírni.
2010. júl. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

A légzésfigyelő jó ötlet, de nálunk nem vált be, mert túl vastag matracunk van, illetve sokszor lemászkált róla a kicsi már újszülött korában is, így sokszor volt téves riasztás. Persze aggódtam, hátha nem téves, beszéltem a dokinkkal, aki meglepő módon azt mondta, hogy ha hamarabb mondom, hogy venni akarok, akkor lebeszél róla...

Szóval szépen leszereltük. Valahogy azt éreztem, hogy nem lesz semmi baj. Aztán elkezdtük hason altatni, akkor egy kicsit izgultam, de ezidáig soha nem volt gond.

Szóval ha téged ez megnyugtat, akkor vegyél, vagy kölcsönözz egyet. Egyébként egy helyen olvastam, hogy jól ki kell szellőztetni a baba szobáját, oldalt kell fektetni, és ne legyen a feje közelében nagy puha dolog. De én azt gondolom, hogy ha van egy egészséges baba, soha nem volt gond a légzésével, nem volt koraszülött és hasonló eset nem volt a családban, akkor nem szabad emiatt aggódni. Bízni kell a gyerekeinkben, ők élni akarnak!!!!

2010. júl. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Én is rettegtem terhesen de amikor 2 hónapos lett a kislányom elraktam a légzésfigyelőt. Többet idegeskedtem vele mint nélküle! Volt , hogy beriasztott csak úgy nekem meg majdnem megállt a szívem, persze e babával nem volt semmi gond.

Nem azt mondom, hogy ne vegyük komolyan a bölcsőhalált de nem kell túlaggódni sem.

Különben igen ritka dolog de tény , hogy van!

2010. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is nagyon féltem mivel évekkel ezelőtt az ismerőseimnél volt bölcsőhalál...hát belerokkant az egész család!

Ezért nálam nem volt kérdés, hogy veszek-e. Vettem olyat amihez plusz 1 lapot lehet szerelni így az egész kiságy le volt "fedve". Egyszer sem volt téves riasztás néha a fiam újszülött korában a kijelzője jelezte, hogy kisebbeket lélegzik de nem csipogott. Mindig hason aludt, soha sem tudtam hanyatt vagy oldalt altatni.

Nem bánom, hogy megvettük még mindig használjuk pedik 2 hét múlva 1 éves lesz! Lehet, hogy túlparáztam a dolgot mivel semmi jele nem mutatta, hogy baj lenne a légzésével egészségesen született, de ha újra szülnék ma sem döntenék másként!

2010. júl. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos biztos módszer nincs rá:( Most volt a falunkban egy ilyen eset nem ismertem a családot egy barátunk mesélte hogy mi történt, az orvos azt mondta, hogy 1 a millióból az ilyen eset. Én a mai napig nem vagyok nyugodt, pedig már egy éves lesz a kicsim. Éjjel mellettem alszik ha napközben alszik akkor is beszaladozok kb 5 percenként ránézegetni. A légzésfigyelő jó kis találmány de önmagában kevés ha a szülők nem tudják mit kell tenni egy kisbabával akinél beriaszt (nem tévesen) A védőnődnél és a gyerekorvosodnál tudsz ebben segítséget kérni. Ha veszel légzésfigyelőt olyat vegyél amihez lehet csatlakoztatni + lapot hogy lefedje az egész ágyat mert könnyen megeshet hogy leforog róla a baba és tévesen fog riasztani rátok meg a szívbaj jön. Próbálj vékonyabb matracot venni hozzá mert a matrac vastagsága miatt is lehetnek téves riasztások. Nyugodj meg, semmi baj nem lesz! A bölcsőhalál tényleg nagyon ritka és ha egészségesen időre született a babád akkor szinte esély sincs ilyesmire.

2010. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2010. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azokban az országokban, ahol hagyományosan együtt alszanak a babákkal (egy ágyban) nincs szó a bölcsőhalálra! Ha nagyon félsz, aludj a babáddal, így a szuszogásodra, fordulásra meg-megébred, de nem ébred fel, és így ösztönösen veszi a levegőt, nem kell a hirtelen légzésleállástót tartani.
2010. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Többlapos légzésfigyelő, arról nem tud lemászni a baba alvás közben.

Újraélesztési tanfolyam, mert hiába szól a figyelő, ha csak kétségbeesetten totyogsz körülötte! Olyankor azonnal hideg fejjel kell cselekedni míg kiér a mentő. Na utána mikor már jó kezekben van lehet összeomlani :) én már csak tudom.


2-szer élesztett egyébként teljesen egészséges immár 12 hónapos baba anyukája

2010. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
megbeszélem az orvosal.egéségesen születet és nem volt koraszűlőt sem, sőt inkáb rá húzot 1 hetet.köszönöm a válaszokat és a segitcséget
2010. júl. 3. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!