Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek olyankor mikor a babámma...

Félek olyankor mikor a babámmal egyedül kell lennem? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Szuletése óta fentáll ez a szorongó érzés,akkor nagyon erős volt,de már azért enyhült,de nem az igazi.Ez mitől lehet
2019. márc. 13. 06:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsô babànál èn is így voltam. (Mèg sokszor a másodikkal is, csak nem olyan erôsen).

A babàm 4-6 hònapos kora körül mùlt el.

Ehhez jött mèg, hogy minden nap ràmtört a sírás.

Nem tudom mi okozhatta ezt az egèszet, de szò szerint rettegtem egyedül maradni vele, fèltem valami baja lesz, megfullad ( mert 2 hetesen majdnem ez törtènt,akkor kòrházba kerültünk).

De az is lehet, hogy szülès utáni depressziò is volt? Nem tudom.

2019. márc. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megmyugtattál valamennyire.Én attól félek ,hogy én leszek rosszul olyankor mikor egymagam vagyok vele és senki nem vesz észre bennünket csak sok-sok óra múlva mikor haza jön a párom
2019. márc. 13. 07:10
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Semmiképp nem normális. Vagy alapból pánikolós fajta vagy és a szülés hozta ki vagy szülés utáni depresszió enyhébb formája. Mindenképp keress fel egy pszichológust,mert el is hatalmasodhat. Nem vagy bolond,nagyon sokan vannak így. Ez nem szégyen!
2019. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám Kérdező. Az első pár hónapban attól féltem, hogy neki lesz valami baja. 1 éves koráig nem volt semmi gond, akkor pedig nekem ment fel a vérnyomásom és megijjedtem nagyon. Előtte sosem jutott eszembe, hogy attól féljek, hogy rosszul leszek. Nem volt sose pánikbetegségem. Ezért az egy dologért várom, hogy elkezdődjön a bölcsi és visszamenjek dolgozni. Szerintem akkor el fog múlni. Próbálj meg nem gondolni rá. Nekem sokat segít ilyenkor, hogy elmegyünk boltba, vagy sétálni, az a lényeg, hogy emberek közé.
2019. márc. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szulés hozta ki,előtte nem volt ilyen bajom.Terhes voltam a kislányommal,mikor mama meghalt,az viszont megviselt
2019. márc. 13. 08:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Az elsővel voltam igy. Feltem egyedül lenni vele, mert rettegtem, hogy nem tudom ellátni, nem jövök rá, hogy mi a baja éppen. Az első par hétben mindig volt mellettem valaki, aztán egywdül maradtam. Persze pár hét után belejöttem.

Most a másodiknál féltem egyedül maradni a kettővel, pedig 6 lesz a nagyobb. Féltem, hog nem tudok mindkettőnwk tökéletesen megfelelni.

Aztán most mar ugy erzem, kezdek belerazodni. Hidd el, egyre konnyebb lesz.

2019. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Párom az akire számíthatok a legjobban.Anya nem akarja elhinni sem,hogy nekem ilyen bajom van,így azt hiszi csak kitalálom az egészet.Na mindegy! Próbálok erős lenni és szakembert felkeresni,de ezek a válaszok megnyugtatnak azért
2019. márc. 13. 08:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Nekem is a szülés hozta ki, elôtte nem voltam ilyen. Hozzáteszem a szülèsèlmèny is traumatikusra sikeredett, vacuum-al:(

Ha teheted keress fel szakembert, bár èn is így tettem volna. Utòlag látom csak, hogy mennyire szüksègem lett volna rá.

2019. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18 hònap különbsèg van a kèt lànyom között ès a legnagyobb gyerkőcöm a legkisebb születèsekor volt 7 èves. Mikor a legkisebb megszületett, kèt hètig itt volt anyukàm, aztàn egyedül voltam velük. Iszonyatosan fèltem. Nem tudtam megmondani, hogy mièrt, de rettegtem velük egyedül lenni. Pedig az első kettővel nem volt ilyen gondom. Szerintem nàlunk a kicsi korkülönbsèg okozta ès az is rontott a helyzeten, hogy a pici nagyon hasfàjòs volt. Folyton sìrt. Ez az àllapot kb egy èvig tartott, akkor màr nem pànikoltam, ha egyedül voltam velük. A legkisebb pàr hèt mùlva lesz 2 èves, most ìgy visszagondolva szerintem nekem enyhèbb fajta szülès utàni depressziòm volt, segìtsèget kellett volna kèrnem, de akkor nem làttam ezt tisztàn. Lehet, nàlad is ez van most, ne vedd fèlvàllròl, nehogy nagyobb baj legyen.
2019. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben nálam odáig fajult az irracionális rettegés éjjelente, hogy aludni sem bírtam.

Szerencsém volt, nekem a családom nagyon támogató volt. Anyukám elmondta, hogy ő is átélte ugyanezt, segített legyőzni a démonokat.

Sokat beszélgettem a férjemmel is, tesónál, barátokkal.

Nem mondom, hogy soha elő nem fordul azóta, de megtanultam kezelni és már sokkal jobban vagyok.

Kitartást kívánok és sok sok segítő beszélgetést!

2019. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!