Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki miért vállalt gyereket?

Ki miért vállalt gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kislányom. Terveztük őt és nagyon imádjuk.

Leszögeznem, hogy nagyon szeretek vele foglalkozni és nem tudom elképzelni nélküle az életem.

De második babát tuti nem szeretnénk, úgy érezzük jelenleg, hogy minden energiankat lefoglal a kislanyunk.

Semmi szabadidőnk nincs, segitsegunk sem.

Nem értem mi a jó a gyerekvallalasban. Úgy értem hogy hogy csinálja más hogy saját magát nem adja fel teljesen?


2019. márc. 17. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én azért vagyok mert becsúsztam és a szüleim szerint elfértem a családban :)
2019. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Sokan el fognak ítélni a kérdésedért,de én értelek.Mikor a fiam szuletett,én is így éreztem...nem azt hogy minek szülnek,hanem hogy nem tudnék másik gyereket ugyanugy szeretni,mint őt.Tudom ez hulyeség,viszont azt én sem értem hohy lehet hogy van pl.egy 3 éves egy babakocsis és már terhes...🤔Ez a gyereknek sem jo,mert nem figyelnek rá.Most a fiam 19 éves,most tervezzuk a babát.
2019. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Kerdezo akkor te miert allaltad az elsot ha nem erted masok miert akarnak vallalni? Nem mindenkinek ilyen a gondolkodasa. Nekem van mar egy de biztosan tudom hogy legalabb meg egyet szeretnek. Azert mert sosem akartam egyet, kell neki kisteso, es mindig is ugy terveztem hogy ketto maximum harom gyermekem lesz. Szerintem ezt zsigerbol erzi az ember. Egy gyermekhez is sok mindent fel kell adni de tobb gyermekhez sem hiszem hogy sokkal tobbet kellene. Viszont te total ellentmodasz magaddal, vallaltal es terveztel teis egyet erre fel nm erted masok miert tennek ugyan ezt...erdekes
2019. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

A kettessel értek egyet. Rengeteg olyat látok, meg közsli ismerösünk is, hogy egy újszülöttje van, egy két éves, egy 5éves,és egy 8éves. A legnagyobb, Az számítógép függö, Az 5éves kislány a legrosszabb, szétdobál mindent, hisztizik, ütögeti a felnötteket, sikítozik, hangosan sír, ugye a két évessel is sok a teendöje még, na még plusz a csecsemöje.

Én most várom az elsö babánkat, talâlkoztunk ezzel az ismerössel, és a kislánya kritikán alul viselkedett, kidugdozta a nyelvét, fel alá rohangált, csapkodta az ajtót, odajött hozzâm, hogy "ö játszani akar" ragasztószalag volt nála, gondolhatjátok nekem mennyire volt kedvem mindehez, mivel én nem akartam "játszani" szépen megmondtam neki, hogy hagyjon békén, és játszon szépen egyedűl, elvégre nem az én gyerekem, még kedvem sincs ilyen nyavajgós gyerekekhez, mert fáradt vágyik gyakorlatilag a nap 24órájában. Erre behisztizett, leverte a cirkuszt, elkezdet hadonâszni, hogy ráakarta ragasztani az arcunkra az a szalagot, még elkezdett engem "ütögetni" a hasam felé, szépen leállítottam, férjem megfogta, és "odadobta" AZ anyjának. Anyukától "kikapott" erre úgy elkezdett sírni hogy csak na. Aztán még en ereztem magam rosszul, hihstetlen, én ilyen gyerekem még soha életemben nem láttam, meg is van a véleményem AZ Anyukáról, még AZ egész családról nevelési szokásaikról. Természetesen nem mondtam semmit AZ anyukának csak kimentem, én azt a cirkuszt nem bírtam tovább. Férjemmel hazajöttünk. Megmondtam, hogy én nem akarok többet találkozni velük, es majd a gyerekem se játszhat a nö "állatkáival". Férjem mehet a baratjahoz beszelgegni neha, de nelkulem, total Nekem adott igazat, de igazam is volt nem?! Hát ilyet..


A kérdésre visszatérve, egy gyerek volt tervben, ezt mist vállaltuk be,és azért mert mindíg is akartunk egy gyerekem, de csak egyet!! több nem lesz. 25,férjem 34.

2019. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Mi is épp ezért vállaltunk csak egyet, mert nekem tenyleg nulla segítségem lesz.


Épp ezdn gondolkodtam én is, hogy ki tudja milumyen horror szülés stb vár még rám, és ráadásul még Rengeteg idö van addíg, momentán úgy érzem Soße fog eljönni a szülés ideje. Na meg a félelem, aggódás,AZ esetleges komplikációk miatt stb. Hogy hogy tudják ezt mások 3-4-szer végigcsinálni. Én még csak AZ elején vágyik, de már úgy érzem hogy már most elegem van, es elore felek, hogy mi lesz kesobb. Es én már nem mostantol tudom, hogy ez nekem eleg lesz egyszer is. Egyszer ezt végigcsinálom, utána soha többet. Kérdezo ha te is így erzel, ne vallalj többet. Minek?! Persze nem vagyunk egyformák, én felölem mindsnkinek lehet egy focicsapatra való gyereke is akár.

2019. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Úristen, most néztem, hogy tele van hibával amit írtam. Bocsánat, de hülye ez a telefon.
2019. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Kettes vagyok!Így van négyes!Ki milyen nevelést kap gyerekként,olyan felnőtt lesz.Legtöbbször egy kisgyerek azért rossz,hogy figyeljenek rá.Egy kis gyerek bőven elég egyszerre.Van olyan ismerősom akinek 3 évesen nem beszél a gyereje,mert sz...nak rá.😡
2019. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Ahhoz képest jól le lettünk pontozva.

Biztos az ösanyák 4kisporonttyal egyszerre. A legtöbb ilyen gyereknek visslkedési, vagy pszichés problémái vannak. Mint ennek a férjem ismerösének a kislányának is. De ez nem az én dolgom. De nem vagyok köteles másnak a gyerekét elviselni, föleg hogy az ütögetni akarta a hasamat. Jól néznénk ki, hogy az ilyen hülyék miatt lenne az én még még nem született gyerekemnek baja. Pff

2019. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Az elsôt azèrt vállaltam, mert fèltem, hogy esetleg késôbb megbànom, ha ez kimarad az èletembôl. Ha igazàn ôszinte akarok lenni, akkor kicsit társadalmi elvàrásbòl is, azèrt is, hogy a szükeimnek unokája legyen...


A màsodikat màr azèrt vàllaltam, mert mèg egyszer àt akartam èlni ezt a csodát. De ez az èrzès csak a szülés utàn 1,5 èvvel jött. Elôtte ùgy voltam mint a kèrdezô.

2019. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

Az elsöt azért vállaltuk mert nem tudtuk elképzelni az életünket gyerek nélkül. A másodikat meg azért, mert nem tudtuk elképzelni a gyerekünk életét teso nélkül:)

Imádom mindkettöjüket,nagyon örülök h ketten vannak,nekünk igy teljes a család.

Viszont vannak olyan szituk mikor valamelyikükre kevesebb figyelem jut. Ilyenkor a szivem szakad meg, de nem tudok kettészakadni folyton:(

2019. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!