Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lesz valami baja...

Szerintetek lesz valami baja a babának ha akkor mosok fel vegyszeres vízzel mikor alszik? Így nem tudom azonnal kiszellőztetni a lakást, csak mikor felkelt.

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem jó ha a vegyszereket belélegzi a baba...
2019. márc. 19. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Ne használj vegyszert! Mivel mosol fel, ami már akkor is ennyire árt, ha szárad? Ugye tudod, hogy (hamarosan) ugyanazon a padlón fog négykézláb trappolni, aztán veszi a kezét a szájába.

Használj sima ecetet, ugyanazt tudja, és nem mérgező.

2019. márc. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Első válaszoloval értek egyet. A gyerek immun rendszerének ráadásul kifejezetten rosszat tesz a túl steril környezet.
2019. márc. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

En domestosszal mosok fel amiota csak sajat hazban lakom. Van 1 6 evesem, mellette is azt használtam. Felszáradt, azt kész. Semmi baja nincs, mert belelegezte a szagat. A kicsi mellett is ezzel takaritok.

Anýám mikor kicsi voltam, hypos vizzel mosott fel, nem egyszer belélegeztem, es nem szenvedtem agykárosodast.

Azt csinalhatod, hogy megvaros mig felkel, es akkor mosol fel es szelloztetsz ki.

Sosem akkor mostam fel, mikor aludt a gyerek...

2019. márc. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ajax-al szoktam felmosni. Mostanában elég nehéz mellette bármit is csinálni ezért próbálok mindent megoldani akkor, mikor alszik.
2019. márc. 19. 07:28
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha erős vegyszerszaga van akkor keress másik felmosót, annyi féle van már ami nem számít erősnek, pl Frosh, de olcsóbbak is vannak. Az Ajax nem tudom milyen ha csak az illatát érzed az nem gáz. Ha olyan szertnél ami fertőtlenít, mert mondjuk wc, előszoba, akkor a Sanytol a gyerekbarát. De egyébként tényleg nem jó túl sokat fertőtleníteni mert attól lesz beteges.
2019. márc. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Ajax-tól nem lehet baja. Nem a legerősebb vegyszer. És igen régen nekünk se lett bajunk, pedig csak hypo volt :D
2019. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos mi bent tüzelünk fával, valamint kertesben lakunk,a cipőt pedig csak a padlószőnyeges szobában vesszük le így elég sok koszt behozunk a konyhába, előtérbe ezért 1 héten 1x szükségét érzem a normális felmosásnak... Az Ajaxnak a virág illatát érzem, így nem tudom mennyire lenne erős vegyszerszaga. Akkor valószínűleg Frosh-ra váltok. Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 19. 09:16
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

A klór elpárolog és lebomlik száradáskor. Ez viszont azt is jelenti, hogy amíg párolog, szárad, addig belélegzi az ember, a baba is. Ha elvinnéd babaúszásra egy uszodába, ennyi klórt ott is belélegezne egyébként, tehát nyilván ésszel kell csinálni mindent, de túlaggódni sem kell.


Az ecet gőzét lélegezte már be valaki? Kellemes volt? Ahogy a hipót sme szabad lenyelni, úgy a tömény ecetet sem, mindkettő mérgező. A különbség az, hogy az ecet nagyon kis mennyiségben és higítva akár élelmiszerként is hazsnálható, de 1. abban a higításban, amelyben fogyazstható, nem jó semmir e aháztartásban, például a savanyú uborka leve nem fogja lehozni a makacs vízkövet, és nem is fertőtlenít 2. amilyen toménységben meg fertőtlenít és vízköve told, abban a töménységben már lenyelve mérgező is.


Az öko háztartási szerek elsősorban nem abban különböznek a nem öko vegyi anyagoktól, hoyg előbbiek lenyelve-belélegezve nem mérgezőek, hanem hogy jobban lebomlanak a természetben. Ettől még például az öko bórax nagyon komolyan mérgező, ahogy a trisó és egyebek is.


Ha egy akváriumba egy liter hipót öntünk, elpusztulnak a halak, de ha egy liter 20 %-os ecetet,a kkor is, ha páre vőkanál bóraxot vagy mosószódát, akkor is.


Tehát moss fel azzal, amivel szoktál, ne engedd addig a padlóra, amíg tökéletesen fel nem száradt, és amíg szellőztetsz, vidd ki egy kicsit a babát a teraszra, ha van (nyilván felültöztetve).

2019. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

🤦‍♀️😂

Egy kis Ajax miatt felesleges ennyit aggódni, semmi baja nem lesz.

Azt hittem, minimum sósavval mosol fel, hogy káros belélegezni. 😂

2019. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!