Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Számít születés után, hogy a...

Számít születés után, hogy a terhesség alatt milyen volt a kismama lelkiállapota?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl stresszes, feszült, idegeskedő kismamának nagyobb eséllyel lesz sírós, nyűgős, rossz alvó babája, míg egy kiegyensúlyozott, vidám, boldog kismamának nyugisabb, kiegyensúlyozottabb babája?

Vagy semmi köze egymáshoz a kettőnek?


2019. márc. 19. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A babára nem hat semmit, de az az anya, aki terhesen is rosszul volt lelkileg nagyobb eséllyel lesz szülés után depressziós.
2019. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Több cikkben olvastam, hogy hat a babára, de ugyanakkor nekem az a gyerekem, akivel a végén vagy másfél hónapig kórházban voltam ijesztgetve, sokkal nyugisabb és jobb alvó lett, mint a másik "problémamentes".
2019. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a fellegekben jártam a terhesség alatt. Ez teljesen elmúlt, miután megszületett a gyerek... inkább voltam lehangolt, mint boldog...
2019. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi arra vagyunk élő példa, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Szörnyű, rettegéssel teli terhességem volt, mert komoly problémák adódtak. A babám csak az utolsó hónapban nem volt már veszélyben, addig folyamatosan. Az egész terhességemet kórházban töltöttem. Körülöttem minden megtörtént, amitől féltem: a méhen belüli magzatelhalástól, a középidős vetélésen át, az alig 500g-os baba megszületéséig.

Életemben nem féltem még ennyire, mint a terhességem során. Sokáig nem is mertem kötődni a babámhoz.

Mindezek ellenére mindenki csodálja a kislányomat, hogy mennyire nyugodt és vidám baba. Mindig, mindenkire mosolyog, sőt; minden reggel úgy is ébred. Kezdetektől átalussza az éjszakákat, és nagyon ragaszkodik hozzám, annak ellenére is, hogy én kb. 28. hétig nem mertem Hozzá. Aludni is úgy alszik, hogy hozzám bújik amennyire csak tud, és fognom kell a kezét...

2019. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Varandossagom haromnegyede alatt depressziohoz kozrli allapotban voltam, ok nelkul voltam lehangolt, az onkepem a beka segge alatt volt regi dolgok miatt, allandoan leneztem magam, stresszes voltam, sokat sirtam. Nemreg szuletett meg a kislanyom, es nagyon nyugodt aranyos baba. Nem vagyok depresszios, megcsak lehangolt sem, nekem a szules kifejezetten jot tett
2019. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!