Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez életkori sajátosság lenne?

Ez életkori sajátosság lenne?

Figyelt kérdés

Lányom 14 hónapos. 8 hós kora óta stabilan jár és kapaszkodás nélkül megy.

A kezdetektől nem volt hajlandó megfogni a kezemet sétálás közben, amivel nem is volt eddig gondom, hagytam had fedezze fel a dolgokat, csak olyan helyen sétáltunk, ahol nem jártak autók, nem kerülhetett bajba. De mostmár van annyira erős, ügyes és fejlett, hogy célzott helyre is elsétáljunk együtt. Legalább az oda útra. De amint megfogom a kezét földhöz vágja magát es elkezd sírni, hiába magyarázom el neki, hogy most meg kell fognia a kezem, mert megyünk a boltba, és át kell menni az úttesten, ahol megsérülhet ha egyedül megy. Én csinálok valamit rosszul, vagy minden 14 hónapos gyerek ilyen makacs és önfejű? Mikorra múlik el ez nála, es lesz hajlandó együttműködni velem?


2019. márc. 21. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem életkori, hanem nevelés. Ehhez szoktattad, itt az eredmény.
2019. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyetertek az elso valaazoloval minden bantas nelkul.
2019. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Eddig igazodtál hozzá, hagytad, most honnan kéne tudnia, mit akarsz hirtelen?
2019. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk a lányom ugyan ilyen volt.Bár ő csak 9 és fél hónaposan kezdett járni, de soha nem hagyta fogni a kezét, hanem csak úgy mellette sétáltam.Mi elég forgalommentes környéken lakunk így az elején nem volt probléma az sem ha az úton mászkáltunk.De az elejétől mondtam neki, hogy a járdán kell.17 hónapos múlt, de még most sem mernék vele sportkocsi nélkül elindulni mondjuk a boltig ami kb 800-1000m mert mindig van valami érdekes amit meg kell vizsgálni,kavics,fa,fűszál, bogár, ember aki az ellenkező irányba megy és azonnal arra megy ő is.Ha reggel elindulnánk se érnénk oda dél előtt.Szóval a tudása,képessége,ereje bőven megvolna hogy elsétáljon viszont ,,céltudatossága" még messze nincs.Most pár hete kezdte el hagyni hogy fogjam a kezét és a boltig tartó út feléig mondjuk hagyja is.Szerintem sokat vársz a 14 hónapos lányodtól.Amúgy az én csajom is makacs,öntörvényű és akaratos.De sokat fejlődött séta terén az utóbbi időbe.
2019. márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem ez fura, bár az is igaz, hogy az én lányom is később kezdte el fogni a kezünket, kb. másfél évesen, de előtte nem is merült fel az együtt sétálás, babakocsiban volt főleg. Szerintem muszáj lesz erőltetned, nem tud egyedül átmenni az úton.
2019. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Mintha az én lányomról írtál volna....bolt közepén utcán bárhol képes eljátszani velem.😔
2019. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Az enyém lassan 1,5 éves, majdnem 15 hónapos volt, amikor elkezdett menni. Vele szinte mindig lehet kezenfogva sétálni, hevezni buszozni is. Viszont ha Bem ért egyet az ut iránnyal simán földhoz vágja magát.
2019. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. Ha ő ilyen, de te sétálni akarsz vele, túl kell ezen esni, akkor is, ha hisztivel jár. Nekem a nagy csinálta ezt, mert ő meg csak ölben akart volna menni. A kicsi sosem hisztizett, csak vigyorogva elszalad az ellenkező irányba :) Maradt az (pár alkalom hiába való papolás után), hogy csakazértis fogtam a kezüket... aztán kinőtték és már ők nyújtották minden átkelés előtt.
2019. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha nincs kedved a csatározáshoz, használj kantárt (babapórázt). Azt a fajtát vedd, ami tényleg kantárként van a kicsire csatolva, és a háta közepére rögzíted a madzagot. Így nem kell felfelé nyújtózkodnia, hogy fogni tudja a kezedet, járás közben szabadon egyensúlyozhat a karjával, és akkor is biztosságban van, ha egy rüvid időre mindkét kezed foglalt. Pl. az autó csomagtartójába pakolsz, a kulcsot keresed a táskádban, stb.

Közben persze szoktathatod a kézfogásra is. Eleinte próbáld valami játékhoz kapcsolni, aközben talán szívesebben fogja a kezedet. (Sétálunk, sétálunk..., más menetelős mondókák)

Azt is megpróbálhatod, hogy egy rövid botot, vagy valami plüssjátékot visztek ketten. Ez is csökkenti a nyújtózkodási kényszert, és ha a maci kezét megbízhatóan fogja, előbb utóbb a tiedet is hajlandő lesz.

Addig meg kösd pórázra. Őt nem fogja zavarni, csak egyes szembejövők bámulnak majd kicsit.De nyugi, ez sok országban ez teljesen bevett gyerekgondozási segédeszköz, csak nálunk nem jött még divatba.

2019. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vigyel babakocsit, ha hisztizik ultesd bele. Kozben magyarazz, hogy meg kell fogni ha olyan helyre mentek. En az elejen azt csinaltam, hogy kint nem engedtem egyedul setalni. Pedig nem forgalmas helyen setaltunk, kocsi arra be sem tud hajtani..de tudtam, hogy meg kell tanulnia velem jönni. Aztán mikor jo par honap mulva el-elengedtem a kezét, akkor kezdte ezt. Mondtam, hogy mehet egyedul(masfel eves volt), de ha azt mondom hogy mellettem, akkor mellettem, ha azt mondom hogy kezfogas, akkor kezfogas. Ha nem tetszik hazaviszem. És volt hogy 3 méter utan hazamentunk. Rajott, hogy en vagyok a főnök. Azota 3 eves. Futoval kozlekedik vagy gyalog. Ha szólok hogy alljon meg megall. Megbízom benne, bar óvatos vagyok. De rendesen lehet vele kozlekedni. Meg igy a dackorszak kozepen is.
2019. márc. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!