Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni tápszeres babánál a tápszer mennyiségének kiszámítását? Baba súly x150.

Figyelt kérdés
2 hónapos babám 5kg. 150x5=750 7x eszik,az durván 110 ml. Viszont mindig sír,ha megette,látszik rajta,hogy éhes marad. Ilyenkor adhatok még neki,vagy inkább ne? És ha csak napi 5x eszik,akkor adjak neki 150 ml-t?
2019. márc. 21. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Én ugy adom neki, ahogy a dobozon van. 1-2 hos babanak ir 120ml+4kanál tapszer ezt 6x irja egy napra.
2019. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a doboz szerint adni.
2019. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig annyit adtam amennyit kért. Inkább többet kevertem és maradjon az alján, mint hogy éhes maradjon. Tudja ő hogy mennyire van szüksége. Lehet hogy van olyan baba aki túl tudja enni magát de azért ne abból indulj ki.
2019. márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem egyformák a gyerekek.Nem lehet doboz szerint etetni őket.Van amelyik úgy eszik de van amelyik kevesebbet/többet.Nekem mind a három gyerekem elejétől tápszeres volt.A két nagyobb se ette még sose azt ami a dobozra volt írva.A pici most 5 hónapos 120/150-et eszik,neki ennyi elég.

Hányszor eszik 7x vagy 5x?Ha éhes marad akkor sír, nyugtalan.Ha kevés neki a 120 akkor adj neki 150-et.

2019. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom éhen halt volna ha a doboz szerint csinálom. Nekem azt mondták csinaljak mindig kicsivel többet mint amit kéne ha megeszi kellett neki ha megmarad ez van😊 meg hát ugyse mindig ugyan annyit eszik ahogy te sem. Ugyh elkezdtem felirni melyik étkezésnél mennyit evett. És ugy néztem h mennyi kell neki egy nap. Lehet egyszer megenné a babád a 130 ml mondjuk lefekvés elött... de lehet éjszaka amikor ébred csak 90 fog kérni.
2019. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom kevesebbet evett mint a doboz szerinti táblázat, de megvolt a napi ajánlott mennyiség a testsúlya szerint. Próbáld meg, hogy többet csinálsz, max. meghagyja, vagy kibüfizi ha sok volt neki.
2019. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Milyen tápszert eszik? próbálj bele tenni 2-3 kanállal többet,baja nem lesz attól ne félj, max hízik,de ez is változó gyereknél.. enyém 180 ml be kap 9-11 kanállal. Védőnők is azt mondják inkább több kanállal tegyünk kevés vízhez mit fordítva...
2019. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Tápszerrel is lehet igény szerint etetni. Néhány trükk/praktika/tanács csak és tuti nem lesz se túletetve se éhes.

A “Kötődő etető” FB oldalnak nagyon jó cikkei vannak a témában.

(Egy 1,5 éves isztápis kissrác anyukája)

2019. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha szopizna sem enne többet vagy kevesebbet, mint amit igényel. Nem veszi el senki a mellét mert "eleget ettél", és nem is tudod beletuszkolni a szájába ha nem kéri. Szóval kb le se s.Z.rom mi van a dobozra írva. Tudja ő, hogy mennyi az elég. Az én fiam pl többet eszik annál mint amit a doboz ajánl (pont ma néztem meg, mert kíváncsi voltam mennyire tartjuk a papírformát)
2019. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb fiam mindig többet evett a doboz szerintinél, az egyel nagyobbi adagot. A kisebb doboz szerinti baba, kiveve este, mert akkor tobbet ker, de nem is ebred, csak hajnalban.

A vedono azt mondta, annyit adjak, amennyit kér. Vannak moho babák, akik akkor is ennenek, ha jol laktak, nagy fiam ilyen volt, ki is bukta a tobbleter, a kicsinek ha eleg a kaja, kiloki a cumit a szajabol.

De inkabb tobbet csinalj, es hagyjon szerintem. Csinalj 150et, es ha hagy, meglatod mennyivel lakik jol.

2019. márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!