Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisajak-nagyajak összenövès?

Kisajak-nagyajak összenövès?

Figyelt kérdés

Tegnap eszrevettem a 6 honapos kislanyomnal, hogy nem ugy van mint naluk felnotteknel, hanem mintha a kisajkak odatapadnanak a nagyhoz. Igazabol nem is hallottam meg ilyet,csak amikor voltunk tanacsadason,doktorno megnezte neki es elmondta hogy azert

,mert osszenohet neki. Eddig minden alkalommal ellenorizte neki de semmit nem mondott. Ez igy normalis? valtozni fog?

Jovoheten a doktornot is megkerdezem. De addig valaki irna errol valamit?

Koszonom


2019. márc. 22. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha a születésénél nem volt össze növe akkor az azért nöl össze mert nincsen rendesen kitakarítva legalább egyszer egy nap.

A kisajak és nagyajak között egy kis kendövel minden nap kik kell törölni, akkor nem fog össze tapadni. Ha most úgy látod, hogy össze tapadt már(és ez nem születési rendellenesség), akkor oliva olajjal kend be neki naponta 2x ott és a köv pelenkázásnál töröld ki annyira, hogy ne fájjon neki, ezt csináld addig míg szét nem jön teljesen. Majd innentöl kezdve minden nap föleg ha kakil töröld ki neki.

2019. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól is összenőhet, ha helytelenül oda is kensz a hámosító popsikenőcsből.
2019. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Gyereksebészeten dolgozom, az első kettő válaszoló nagyon szépen leírta a lényeget. Előfordulhat kislányoknál egy sejtes összetapadás nem megfelelő tisztántartás vagy helytelen hámosító kenőcs használata esetén. Ez hosszútávon semmiképpen nem tesz jót, mert a pangás miatt gyulladásos megbetegedések jöhetnek létre.

Ha megfelelően tisztítod neki, óvatosan szét húzod és áttörlöd a szeméremajkakat, illetve nem kensz oda mindenféle kenőcsöt (én az olajat sem javasolnám, mert szintén táptalaj a baciknak), akkor nem lesz gond.

2019. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem viszont vidd el a dokihoz, mert ő látja is, hogy mi a helyzet, a gyakorin keresztül nem látszik, szóval én nem törölgetném semmivel, főleg nem olajjal. Én sose töröltem a lányomét, illetve nyilván kaki után kitörlöm, de nem szívesen nyúlkálok bele, mert én meg úgy tudom, hogy nem szabad, krémet csak este kenünk rá és akkor sem bele, hanem csak a külső szeméremajkakra.
2019. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sosem kentem bele semmit. Furdetesnel ovatosan vizzel megmostam neki. Az igazat megvallva nem tudom hogy szuletese ota igy van e neki.eszrevettem mar elotte is de nem adtam neki nagy jelentosseget ha Az orvos es vedono mindent rendben talalt. Minden alkalommal neztek neki ezert nem is ertem. De koszonom szepen a tanacsokat!!
2019. márc. 22. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!