Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hósan mennyit beszélt?

14 hósan mennyit beszélt?

Figyelt kérdés

A ti 14 hós babátok mennyit beszélt ebben a korban?


10 hósan mondta ki az első érthető szavát, azt hogy nem. Azóta semmi.


Látom a környékbeli hasonló babákat, és ők már állathangokat utánoznak, és sokkal több szótagokat ismételnek pl tata, susu, meg ilyenek.


Le van maradva a beszédfejlődése?


2019. márc. 22. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A nemet mondta egyszer kétszer, de ennyi.
2019. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A nagyobbik fiam szinte tökéletesen beszélt. Talán 14 hónaposan még nem, de 15 hósan már mondatokban, órákon keresztül. 18 hónaposan már olyan szavakat mondott kristálytisztán hogy szódabikarbóna.


A kicsi 25 hónapos volt, mikor elkezdett beszélni, addig is adott ki hangokat, nagy fiam egy nap hallgatta és azt mondta (4 éves volt) anya rájöttem, szerintem ez a gyerek horvát és horvátul beszél. Vannak videóink ahogy két évesen tök komolyan ül a hintában, én meg kérem hogy mondjon valamit, de meg sem szólalt.

2019. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen változó, de ritka, hogy 14 hónaposan beszéljen egy gyerek, az enyém 21 hónapos, azt mondja, hogy kaka, baba, papa, meg, hogy ké (kérek).
2019. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2

Hasonló nálunk is a helyzet. Igaz, nem ennyire korán, de 22 hónaposan már a naggyal simán párbeszédet folytattam, mindent mondott.

A második nyáron 3 éves lesz. Vannak problémák... Mostmár valamennyire megindult, de sokmindent nem is értek, mit mond :/ Voltunk szakembernél is.

2019. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs.
2019. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyere és nem,persze ezt sem tisztán,nemérzem hogy gond lenne.Majd szépen lassan beindul😁
2019. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kis keresztfiam 2 éves és ő javarészt csak azt mondja hogy nem, ki, enyém, anya, apa, mama, pápa, mogyi(a tesója) közel sincs a nevéhez. a könnyű szavakat ha van kedve mondja. De az autó a busz az enyém és a nem a mindennapos. De nem is akar beszélni egyébként. Mi nem aggódunk majd beszél ha akar. Ha kell neki valami azt elmondta nem nem mondatban csak egy szóval pl tejet. Van neki kepes kártyája, hogy mondja el mit lát rajta de mindegyik nem és csak az autó autó meg a cica máju a kutya meg kutyus. Ha valami tetszik neki akkor mondja, hogy tetszik, szép, vicces. De azért van mikor jól jönne hozzá egy fordító :D
2019. márc. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy értse a beszédet és végrehajtsa az utasításokat. Nem emlékszem, ennyi idősen mit kell neki, kell e már-ennek azért nézz utána-de olyasmiket kell csinálnia: add ide az elefántot, mutasd meg a fát....ha ezt tudja akkor ne aggódj.
2019. márc. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!