Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír egész nap? Miért...

Miért sír egész nap? Miért nincs el egyedül, miért nem. Mozog? Ezek közül mi baja lehet?

Figyelt kérdés
6 hónapos ksfiam napok óta nyugtalan, olyannyira hogy már én is sírok nap végére. 2 alsó foga kibújt, 1 hét különbséggel, de túl vagyunk rajta. Létezik, hogy azért nyügös még? De hát már áttörtek. Gondoltam még arra is, talán nem lakik jól? 2-3 óránként cicizik, kb de akkor se rendesen, nézelődik, "beszélget" közbe, forog közbe, atforog hasra evés közben ( fekve szoptatok) Ellenben a játszószőnyegen meg se mozdul, nem érdekli semmi játék, hogy nyúljon érte, "menjen érte",(eddig mozgékonyabb volt ott is) csak ordít háton, hason mégjobban, ha felállok mellőle valamiért, akkor azt az egész utca hallja. Már ott eszek a földön vele, hogy ne visítson addig se. A kezemben sem nyugszik meg. Gáz vagy sem, nemtudom mi baja van! Nemtudom eldönteni. Arra is gondoltam, le lehet tapadva egy izma? Vagy éhes? Az ínye már nem fájhat nem? Kaki se volt 2 napja de nem a hasa fáj, nem rug-kapál. Tudom, ha én nem tudom mi baja van, akkor ti se, de hátha mégis valaki átlátja a leírtak alapján. A védőnői státuszon minden rendben volt 2 hete, én mégis tanácstalan vagyok miért változott ekkorát, semmit sem tudok csinalni mellette, ha magamra teszem a csatosban az se jó neki. ( meg nekem se, mivel csak előre tudom feltenni egyedül és mar 7.5 kilo. ) Hogyan nyugtassam meg ha semmi sem használ? Adjak neki kupot félnaponta? Már az idegösszeomlás szélén állok, legalább tudnám a napok óta sírásának az okát, de nem jövök rá. Bármilyen válasz érdekel :(
2019. márc. 23. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugi változni fog! Mi már túl vagyunk rajta! Kb 2 hétig tartott, de azt nem tudom megmondani mi volt ez! Ugyanez volt nálunk is. Nem tudom mi ez de több 6 hónapos babás kérdést láttam ilyent.

Annyi a különbség hogy nekünk még nincs fogunk, de viszont nem fogzás volt mivel olyankor tömi az öklét a szájába.

Egész éjszakákat forgolódott végig. Gondoltam mozgásfejlődése. Szóval nyugi kitartás vége lesz.

2019. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A fogzás miatt még nagyon nagyon sokat lesz nyugtalan, attól, hogy két fog kibújt, még van hátra 18. :) Emellett pedig lehet, hogy lassan elkezdődik nála a szeparációs szorongás is, nála még nincs meg a tárgyállandóság fogalma, nem tudja, hogy ha kicsit ott hagyod mondjuk a játszószőnyegen, attól még visszamész. Ezt az idő elteltével szépen lassan megtanulja majd. A hozzátáplálást elkezdtétek már? Nem lehet, hogy fáj valamitől a pocakja? Ha pedig gyanús neked, hogy lehet probléma izomletapadás is, akkor érdemes egy Dévény-terapeutának megmutatni, maximum megnyugtat, hogy nincs baja. Nekem korababám van, ugyan már nem igényel plusz fejlesztést, de én konduktorhoz vittem el, aki mutatott néhány gyakorlatot, amit játékosan lehet otthon csinálni és segít neki felfedezni a mozgás örömét. Mutass neki olyan dolgokat, amivel eddig nem játszhatott, a gyerekek a legegyszerűbb dolgoknak örülnek, flakon, fakanál, tésztás zacsi, bármi ilyesmi. :D Énekelgess, mondókázz neki, az enyém ennyi idősen imádta. :) És mindenek előtt próbálj megnyugodni, mert a babád megérzi, ha feszült vagy, rá is hatással van. Minden rendben lesz. :)
2019. márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hozzátáplálás ami már laktatná?
2019. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!