Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar sok nő gyereket?...

Miért akar sok nő gyereket? Nincs hozzá anyagi háterük még, boldogtalanok de azért babát akarnak? Miért akar sok nő először lányt?

Figyelt kérdés

2019. márc. 24. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ösztön.
2019. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%

Talán a női énjüknek a kiteljesüléséhez úgy érzik ezt kell tenni.

Lehet épp azért akarnak babát, hogy ne legyenek boldogtalanok.

A lányos dologra nem tudok válaszolni.

2019. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Én pl azért akarnék lányt, mert úgy képzelem, hogy könnyebben megérteném, jobban részt tudnék venni az ő játékaiban. Persze ez valószínűleg butaság, de mivel nincs gyerekem, nem tudhatom előre. :) Az első részét nem tudom, én pont ezért várok még 2-3 évet, hogy ne az legyen amit mondasz.
2019. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Én első babának fiút akartam, mert ugye a köztudatban az van, hogy ők anyásabbak. Hát lányom lett, és tényleg nem egy anyás, matricababa, imádom, de borzasztóan vágyom egy másodikra, hátha most sikerül egy igazi anyás fiú baba.
2019. márc. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Derwer ***** válasza:
84%

Ez ösztön elsősorban, jobban vágynak általában a egyermeket.


Anyagi háttér : ők érzés alapján döntenek általában, nem logika alapján.

No meg általában, tipikusan a másik fél problémája az egzisztencia.


Általában véve, a gyermekkel teljesednek ki, attól lesznek boldogok. Ezzel érzik, hogy minden rendben, úgy alakul az élet ahogy kell, szokás, megtervezték.


Általában mindkét fél, saját nemű gyermeket szeretne (picit) jobban.



A fentiek persze mind-mind csak általában , de nem mindig igazak.

2019. márc. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Én azért akartam gyereket, mert felébredt az anyai osztonom. Vágytam rá, hogy gondoskodhasaak egy kisbabáról, hogy tanithassam.

Soha nem vagytam lany babara, mindig is fius anyukanak kepzeltem magam, 2 fiam lett vegul.

Nekunk persze volt anyagi hatterunk, de ha nem lwtt volna, biztoaan varunk meg par evet a gyerekvallalassal.

2019. márc. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

A női szerephez (a többségnél, de a kivétellel sincs bajom :)) hozzá tartozik az anyaság is, egyrészt ez biológia, másrészt elég régi :) társadalmi norma.

Ez attól független vágy, hogy megfelelő-e hozzá az időzítés, háttér... Szóval nem (feltétlen) attól indul be, hogy minden egyéb kipipálva, bár aki értelmes, az persze "visszafogja magát", ha nem jó az anyagi helyzete és/vagy nem társpótlékként tekint a leendő gyerekére, hanem pár évig még a párjának/párnának sírja el.

Hogy milyen nemű gyereket szeretne, szerintem elég változó, gondolom tapasztalatoktól is függően elképzeli melyik nemmel jönne ki jobban (sarkítva és tudat alatt ilyesmik lehetnek pl. lány legyen mert: minden férfi bunkó, az apja is / azt már ismerem, hiszen én is nő vagyok / a lányok rendesebbek és szorgalmasabbak / nagyobb eséllyel otthon marad és gondoskodik rólam / apával jobban kijönnek, ahogy én is szerelmes voltam apámba, és ettől erősebb lesz a párkapcsolatunk... ; vagy fiú legyen, mert: apa örül, ha továbbviszik a nevét és lesz kivel fociznia és így erősebb lesz a párkapcsolatunk / én is fiús vagyok és utálom, ha minden rózsaszín és barbieznom kell / nem vagyok elég jó női példa, mert szerintem is szívás nőnek lenni / a nők fúrják egymást, de így én maradok a királylány több lovaggal / a fiúkra kevésbé kell vigyázni majd tiniként / erős támaszom lesz öregkoromban... stb. ; de azért azok is sokan vannak, akiknek tényleg mindegy, csak egészséges legyen - akárcsak azért, mert fogalmuk sincs, szerintük melyik lenne jobb:)).

2019. márc. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vágtam bele mert 30 év alatt akartam az elsőt. Több okból is, pl h fiatalok legyenek aránylag a nagyszülők és persze én is. Nekünk minden adott volt, férj, autó, ház, kiváló anyagi háttér, befejezett iskolák stb. Ezek nélkül nem vállaltam volna.

A másodikat azért vállaltam mert az elsőnek akartam tesot. Most h megvan, nem akarok több gyereket. Lányt akartam de két fiam született. Mindegyiket imádom, bár egy kislányra titkon vágyom de nem szülok többet, ez biztos.

2019. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!